Kurzemes Vārds

17:53 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Apspriež jaunumus likumdošanā

Liepājas Rajona padomes Izglītības, jaunatnes un reliģijas lietu komitejas locekļi šonedēļ tikās, lai pārrunātu aktualitātes izglītības jomā, izteiktu viedokli par topošiem likumprojektiem un izskatītu dažādus iesniegumus.
Komitejas priekšsēdētāja Otīlija Lībeka tikko bija atgriezusies arī no Latvijas Pašvaldību savienības Izglītības komitejas sēdes, kurā diskutēts par aktualitātēm izglītībā un īpaša uzmanība pievērsta pedagogu atalgojumam. Diemžēl skats uz šo problēmu neesot visai cerīgs, lai gan Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji informējuši par paredzamajām aktivitātēm.
Komitejas locekļi izteikuši savus viedokļus par vairākiem topošiem likumiem izglītības jomā. Jautājumā par klašu minimālo un maksimālo piepildījumu, Izglītības pārvalde bija sagatavojusi priekšlikumus samazināt gan maksimālo skolēnu skaitu klasē, kas ir 34 skolēni, kā arī minimālo, kas tagad ir 8 skolēni. "Ja minimālo skolēnu skaitu nav iespējams samazināt uz laiku, kamēr ir tā saucamā demogrāfiskā bedre, tad vismaz lūdzam ļaut kompensēt starpību pašvaldībām," skaidro Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Elita Malovka. Viņa piebilda, ka komitejas locekļi atbalstīja pārvaldes sagatavotos priekšlikumus un tie tiks virzīti tālāk.
Otrs likumprojekts, ko apsprieda komitejā, bija par ilgstoši slimojošo bērnu apmācību. Tas paredz, ka bērniem, kas ilgstoši atrodas slimnīcā, ir jāpasniedz arī galvenie mācību priekšmeti, un par to atbildīgi ir galvenais ārsts un Izglītības pārvalde. Komitejas locekļi pieļāva iespēju, ka Aizputes un Priekules slimnīcās varētu būt šādi bērni un tad vajadzēs domāt par viņu apmācību, tomēr primārais ir bērna veselība, tāpēc būtu jāizvērtē, vai mācīšanās vispār ir iespējama. Tomēr šī ir viena no nesakārtotajām lietām valstī, un katrā ziņā ar šādu jaunu likumu būs jārēķinās.
Apstiprinātas arī rajona Izglītības pārvaldes nākamā gada prioritātes, ar kurām vadošie izglītības darbinieki tiks iepazīstināti ikgadējā konferencē 30.augustā, Nīcā. Tāpat izskatīti arī dažādi pašvaldību un individuālie iesniegumi.