Kurzemes Vārds

17:49 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Gramzdenieki piekrīt dažām maršruta izmaiņām

Anda Pūce

Gramzdas Pagasta padome pieņēmusi lēmumu oficiāli aicināt mainīt Liepājas - Priekules - Gramzdas - Aizvīķu maršrutā kursējošā autobusa atiešanas laikus pēcpusdienā, taču rītos atstāt tos nemainīgus. Šāds lēmums pamatots ar apzinātajiem iedzīvotāju viedokļiem.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka Liepājas rajona Sabiedriskā transporta komisija saņēma Gramzdas pagasta "Nomalēs" dzīvojošās Vaidas Šefleres iesniegumu, kurā lūgts mainīt Liepājas - Priekules - Gramzdas - Aizvīķu maršrutā kursējošā mikroautobusa atiešanas laikus gan rīta, gan pēcpusdienas reisos. Vēlamie atiešanas laiki, ko ierosināja gramzdeniece, bija pulksten 7.50 no Aizvīķiem un pulksten 15.50 no Liepājas. "Skolēniem, kas brauc uz Priekules vidusskolu no Gramzdas un Aizvīķiem, ir neizdevīgi autobusa kursēšanas laiki gan rītos, kad viņi kavē skolu, gan pēcpusdienās, kad vēl stundas nav beigušās, arī strādājošajiem izbraukšanas laiks pulksten 14.20 no Liepājas ir neizdevīgs," klāstīja V.Šeflere.

Vēstuli bija parakstījuši vēl 14 gramzdenieki, taču, lai pārliecinātos, ka šāda vēlme ir vairākumam iedzīvotāju, un uzklausītu pašvaldības domas šajā jautājumā, komisija vēstuli nosūtīja Gramzdas Pagasta padomei. Pagasta priekšsēdētājs Augustins Eidejus komisijai atzina, ka pagastā šajā jautājumā ir dažādi viedokļi, un solīja augustā veikt aptauju, lai noskaidrotu, kādas ir iedzīvotāju vēlmes. Aptaujas rezultāti apspriesti arī pirms nedēļas notikušajā padomes sēdē.

A.Eidejus "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka lēmums par reisu atiešanas laiku izmaiņām pieņemts, pamatojoties uz pašvaldības rīcībā esošo informāciju un iedzīvotāju viedokļiem, kas izteikti aptaujā. "Pēc pulksten trijiem pēcpusdienā no Priekules gandrīz vienlaikus atiet divi autobusi, uz kuriem skolēni, kam Priekules vidusskolā stundas beidzas pulksten 15.10, nevar pagūt," stāsta A.Eidejus. Taču iedzīvotāju aptaujā vairākums iedzīvotāju, tostarp vairāku vietējo uzņēmumu darba kolektīvu, nav piekrituši piedāvātajām izmaiņām atiešanas laikos. Pašvaldība gan saskatījusi iespēju mainīt autobusa atiešanas laiku tā, ka tas netraucē citus. "Aptuveni pusstundu mikroautobuss stāv maršruta galapunktā Aizvīķos, tādēļ, ja tas par 30 minūtēm vēlāk izbrauks no Liepājas, nekas ļauns nenotiks," domā A.Eidejus. Rīta reisā gan, viņaprāt, nekādas izmaiņas veikt nevajadzētu. Šādu atbildi pašvaldība nosūtījusi arī Sabiedriskā transporta komisijai.

Komisijas priekšsēdētāja Arta Brauna, kas ir arī Priekules Pagasta padomes priekšsēdētāja, atzīst, ka autobusi ap pulksten 15 tiešām kursē viens pēc otra, tādēļ gluži reāli būtu mainīt Gramzdas mikroautobusa atiešanas laiku par 30 minūtēm vēlāk, taču šādas izmaiņas vēl jāsaskaņo ar citām pašvaldībām, pa kurām brauc autobuss. Ja tām iebildumu nebūs, izmaiņas tiks saskaņotas arī ar citiem pārvadātājiem, un tad pēc pozitīvas atsauksmes, pēc pašvaldību lūguma tiks izmainīts atiešanas laiks. Grozījumus vēl jāsaskaņo arī Satiksmes ministrijā.