Kurzemes Vārds

17:08 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīdina par uguns briesmām

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests paziņojumā lauksaimniekiem atgādina, ka ik gadu lielus zaudējumus lauku iedzīvotāji cieš ugunsgrēku dēļ.
Pēdējo piecu gadu laikā zemnieku saimniecībās (neskaitot piemājas saimniecības) un lauku lielražotāju objektos reģistrēti 604 ugunsgrēki ar 337 tūkstošu latu tiešajiem materiālajiem zudumiem. Nodegušas simtiem ēku, iznīcināta tik vajadzīgā tehnika, tūkstošiem tonnu sausās lopbarības un graudu, gājuši bojā simtiem mājlopu un putnu. Glābjot lopus un mantu, ir cietuši un pat gājuši bojā arī cilvēki.
Pērn ražas novākšanas laikā degušas deviņas graudu kaltes, divreiz sviluši labības lauki, liesmu bojāti divi graudu kombaini, sakņu pagrabs, siena šķūņi un citas ēkas ar inventāru vai produkciju.
Šoruden, pieturoties graudu novākšanai nelabvēlīgiem laika apstākļiem, jau atkal deg. Saldus rajonā – labības lauks 3 ha platībā; Olaines un Jaunsvirlaukas pagastos – kombaini; Dobeles rajona Auros – kūts un siens (lopi izglābti); Daugavpils rajonā –šķūnis ar 10 tonnām siena; Madonas rajona Sarkaņos zibens iespēra saimniecības ēkā; Madonā dega graudu noliktava 3458 kv.m platībā; no īssavienojuma Rēzeknes rajona Ilzeskalnā – kalte; ceļā uz Madlienu – no traktora izpūtēja dzirkstelēm – siens tā piekabē; lietum nokļūstot uz kabeļiem, "Jelgavas dzirnavniekā" aizdegās pelavu bunkura kabeļu šahtas un pelavas.

VUGD iesaka lauksaimnieciskās ražošanas vadītājiem:
– pārbaudīt lauksaimniecības tehniku, ja nepieciešams veikt tās remontu, apgādāt dzinēju izplūdes caurules ar dzirksteļu slāpētājiem;
– veikt elektroiekārtu un apkures ierīču pārbaudes;
– apgādāt ēkas un lauksaimniecības tehniku ar ugunsdzēsības aparātiem un citu ugunsdzēsības inventāru, pārbaudīt esošo ugunsdzēsības aparātu derīguma termiņus un, ja nepieciešams, veikt to apkopi;
– veikt zibensaizsardzības ierīču pārbaudes;
– pārbaudīt ugunsdzēšanai paredzētus ūdens avotus un ūdens ņemšanas vietas;
– izmantojot tehnoloģiskās iekārtas, stingri ievērot ražotāja tehniskās dokumentācijas un tehnoloģiskā reglamenta prasības;
– kontrolēt temperatūru siena grēdās un graudu kaltēs.

Neapdraudiet savu dzīvību, glābjot lopus un mantu! Ugunsgrēka gadījumā zvaniet 112 vai 01!