Kurzemes Vārds

08:53 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Ansamblis "Tev mana sirds" turpina iepriecināt
Kristīne Pastore

Jau septiņus gadus Latvijas Sarkanā Krusta Liepājas komitejas paspārnē darbojas sieviešu ansamblis "Tev mana sirds". Nupat tas piedalījās visas Latvijas pensionāru saietā Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē. Bet pagājušonedēļ dāmas uzstājās Kazdangā – bijušā skolas direktora Alfrēda Lejas jubilejā, kā arī pie maestro Valda Vikmaņa viņa lauku mājās "Verbeļnieki".
"Tev mana sirds" – tās ir trīs dāmas: Cilda Ļebedeva, Ausma Drulle un Austra Duksteniece, bet akordeona pavadījumu viņām spēlē Aleksandrs Ļebedevs. Viņas visas trīs ir pazīstamas jau no skolas laika, kad ieguvušas muzikālo izglītību. Un visas trīs strādājušas bērnudārzos par mūzikas audzinātājām.
"Tagad, kad esam pensijā, vecos dziedāšanas niķus negribam atmest," smejas Cilda un atceras, ka pirms septiņiem gadiem šī doma ienākusi prātā Ausmai, kura tolaik darbojusies Sarkanajā Krustā. Uzaicinājusi Austru un Cildu, un tā viņas dzied. Cilda saka, ka meitenēm labāk patīkot liriskas dziesmas. Un arī tādas strauji temperamentīgas. "Mūsu repertuārs ir estrādiski sadzīvisks," konkretizē Cilda. Ar savām dziesmām viņas iepriecina cilvēkus gan slimnīcās, gan pansionātos, gan daudz kur citur.

Gastronomiskais tūrisms kļūst populārs
Aizvien populārāks Eiropā kļūst gastronomiskais tūrisms, kad cilvēkiem, kas atbraukuši uz svešu valsti, piedāvā iepazīties ar vietējiem pārtikas produktiem, to sagatavošanas apstākļiem u.tml. Arī mūspusē vairāki tūrisma uzņēmēji tam jau pievērsušies. Gan viņus, gan arī citus interesentus rīt aicina doties uz Rīgu, kur notiks Informatīvā diena par gastronomisko tūrismu Latvijā. Tajā būs iespējams iepazīties, ko šajā jomā piedāvā katrā no novadiem, kā arī iegūt jaunu pieredzi. Šo pasākumu organizē Tūrisma attīstības valsts aģentūra.

Zaļo nodarbību klase brīvā dabā
Daina Meistere

Mākslinieciskās jaunrades centrā "Vaduguns" izveidota "Zaļo nodarbību klase". Tās projekta autore ir Inese Gūtmane, kura ar jauno mācību gadu sāks vadīt ekoloģijas pulciņu. Projektu ar 500 latu atbalstīja Pilsētas dome, par klases izveidi ir priecīgi arī bērnu vecāki, kā arī, protams, "Vaduguns" pulciņu dalībnieki. Jo pagalms līdz ar to ir ne tikai sakopts, bet tajā ir arī iestādīti dažādi augi, kurus nodarbību laikā iepazīs skolēni, mācīsies tos kopt, audzēt un līdz ar to saudzēt dabu.

Izzinoša nometne
Ir beigusies Allas Stepanovas vadītā piedzīvojumu un atpūtas nometne "Uzzināsim vairāk", kas pulcēja 8.vidusskolas filiāles audzēkņus un apkārtnē dzīvojošos zēnus un meitenes. Kā pastāstīja A.Stepanova, tā bija turpinājums iepriekšējā gada nometnei, kurai tāpat bija izzinošs un izglītojošs raksturs. Bērni nodarbībās iepazina Latvijas kultūru, ģeogrāfiju un tradīcijas, kā arī devās tuvākās un tālākās ekskursijās. Viņi spēlēja boulingu "Dzintara boulinga" zālē un slidoja ledusshallē, brauca uz Kuldīgu, priecājās Rīgas "Akvalandijā". Nometnes nobeigumā bērni mielojās ar "Liepājas maiznieka" sagādāto kliņģeri. Dalībnieki ir pateicīgi tām vietām, kurās viņus laipni uzņēma, kā arī Pilsētas domei par atbalstu, lai dienas noritētu piesātinātas un jautras.

Saņems vienreizēju pabalstu
Liepājā no nākamā gada 1.janvāra ieslodzītie, kas būs atbrīvoti no ieslodzījuma vietām, saņems vienreizēju pabalstu sadzīves apstākļu uzlabošanai. Liepājas dome ir apstiprinājusi saistošos noteikumus "Par vienreizējiem pabalstiem personām, kuras atbrīvotas no brīvības atņemšanās vietām", kas paredz šo pabalstu izmaksas kārtību. Bijušie ieslodzītie pabalstu saņems valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā – 35 latus. Šim mērķim pašvaldībai papildus nākamā gada budžetā jāparedz 3500 latu, jo aprēķināts, ka šādu pabalstu gadā varētu prasīt gandrīz simt no ieslodzījuma atbrīvotu cilvēku.

Turpina grāmatu vākšanas akciju
Daiga Borska

Pagājušās nedēļas nogalē tirdzniecības centrā "Ostmala" ieradās Liepājas Izglītības pārvaldes metodiķe grāmatu fonda jautājumos Irina Štāle un Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta daļas vecākā sociālā darbiniece Kristīna Šaripo, lai saņemtu liepājnieku jau saziedotās grāmatas. Jau rakstījām, ka līdz pat septembra beigām tirdzniecības centrā "Ostmala" notiks gadskārtējā labo darbu akcija "Uzdāvini grāmatu!". To organizē tirdzniecības centrs "Ostmala" sadarbībā ar Izglītības pārvaldi. Iedzīvotāji tiek aicināti uzdāvināt savu bijušo mācību grāmatu vai arī cita veida literatūru tiem, kam tā būtu vairāk nepieciešama – it īpaši skolēniem no maznodrošinātajām un daudzbērnu ģimenēm. Grāmatas var atstāt tirdzniecības centra "RIMI" Informācijas centrā. Akciju atbalsta "RIMI hipermārkets" un veikali "100% sports". Kā atzina I.Štāle un K.Šaripo, šādas akcijas ļoti vajadzīgas, jo daudzi pat neiedomājas, cik sliktos materiālos apstākļos dzīvo maznodrošinātās ģimenes, nespējot nopirkt pārtiku, kur nu vēl grāmatas.

Būs bērnu kafejnīca
Liepājas domnieki nolēmuši uz 25 gadiem iznomāt SIA "Dzīves ziedi" zemes gabalu Jūrmalas parkā bērnu kafejnīcas būvniecībai. Tā atradīsies blakus Miljonkalniņam – uzkalniņā, kur pašlaik ir neapsaimniekota koka ēka, ko vairākkārt postījis ugunsgrēks. Ir izstrādāts bērnu kafejnīcas tehniskais projekts. Paredzēts, ka jaunā kafejnīca mazos priecēs no nākamā gada maija.

Gatavojas "Liepājas dienām" Minskā
No Baltkrievijas galvaspilsētas Minskas atgriezies Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļas vadītājs Ģirts Kronbergs, kur viņš panācis konceptuālu vienošanos ar Minskas mēriju par "Liepājas dienu" sarīkošanu kaimiņvalsts galvaspilsētā. Tās varētu notikt novembra beigās vai decembra sākumā, un uzņēmējiem kontaktbiržā būtu iespējams tikties ar vietējiem uzņēmējiem, kā arī pilsētas vadītājiem. Visticamāk, ka Liepājas uzņēmēju delegācijā visvairāk būs ostas uzņēmumu pārstāvji, jo Liepājai ir svarīgi piesaistīt kravas no Baltkrievijas. "Tagad jāveic sagatavošanās un organizatoriskie darbi, un tas būs nopietns solis mūsu valstu ekonomisko attiecību uzlabošanā," secināja Ģ.Kronbergs.

Cer uz NATO naudu
Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valde piekritusi mainīties piestātnēm ar Aizsardzības ministriju. Liepājas SEZ rīcībā tiks nodota 84. piestātne, kas tiek izmantota karakuģu vajadzībām, savukārt pretī Aizsardzības ministrija saņems 88. piestātni, kur patlaban pietauvojas loču kuģi. Šo maiņu vēlējās ministrija, jo tai vajag 270 metru vienlaidus piestātnes līniju, lai varētu pretendēt uz NATO investīcijām četru miljonu latu apmērā. Aizsardzības ministrijas rīcībā jau ir 89. piestātne, vēl no privātīpašnieka vajadzēs iegādāties 90. piestātni. Savukārt pilsētas ieguvums būs tāds, ka promenādē vairs nebūs nožogojuma, kā tas pašlaik ir pie karakuģiem, un varēs turpināt tās labiekārtošanu Loču torņa virzienā.