Kurzemes Vārds

07:17 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzikls "Vella kalpi" sirdij un prātam

Daina Meistere

Ja pirms mūzikla "Vella kalpi" izrādes liepājnieki cits citam taujāja, kurā vietā īsti notiks paredzētais uzvedums, tad pāris stundas pirms tā sākuma viss bija skaidrs. Pietika tikai sekot cilvēku plūsmai, kas plūda uz Jūrmalas parka pusi, un tā aizveda līdz kādai no ieejām.

Izrādes organizatori "Izklaides producentu apvienība 7" lēš, ka mūziklu noskatījušies aptuveno pieci tūkstoši cilvēku. Galvenais pievilkšanas spēks, protams, bija no filmām par vella kalpiem iemīļotais sižets un Raimonda Paula pazīstamā mūzika. Tās dēļ lieli un mazi skatītāji bija gatavi sēdēt zālītē vai uz līdzi paņemtā saliekamā ķeblīša. Sēdētāju gan nebija nemaz tik daudz, lielākā daļa stāvēja kājās. Laimīgāki bija tie, kuri pasteidzās, vēlāk aizmugurē stāvošie centās saskatīt darbību uz skatuves aiz priekšā stāvošo galvām. Kāds no skatītājiem ar humoru izteicās: "Cik tie liepājnieki gari ir izauguši!"

– Mums visiem izrāde ļoti patika! – teica Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Informācijas un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inga Pūre. Viņa uz mūziklu bija atnākusi kopā ar vīru un trim bērniem. – Mums izdevās atrast vietiņu vienā malā, kur apsēdāmies un no kuras varēja redzēt notiekošo uz lielā ekrāna. Abus zēnus un mūsu mazo meitiņu sajūsmināja arī krāšņais salūts noslēgumā.

Izrādi dažādi vērtēja skatītāji, pat vienas ģimenes vidū. Kādam tētim nebija paticis, viņš vairāk bija gribējis redzēt tieši ierasto, taču mammai ar meitu jaunu aktieru, pazīstamu skatuves mākslinieku, komiķu un dziedātāju spēle un saspēle bija gājusi pie sirds. Daži izteicās, ka izrādi muzikāli atsvaidzinājusi un ienesusi zināmu spraigumu tieši Raimonda Paula mūzika.

– Tas ir jauns modelis – šādi brīvdabas koncerta projekti. Es domāju, ka, jau gatavojoties apmeklēt šādu sarīkojumu, ir jārēķinās, ka nebūs numurētu sēdvietu un izrāde būs jānoskatās, kājās stāvot, – sprieda Kultūras ministrijas galvenā valsts inspektore Liepājā Baiba Kļava. Viņa gan piebilda, ka tas, kas der koncertā, var nebūt īsti piemērots, lugu skatoties: – Ja es koncertā paeju sānis, lai nopirktu ko atspridzinošu vai uzkožamu, tad es neko daudz nebūšu zaudējusi, jo mūziku taču var dzirdēt. Taču lugā svarīga ir arī darbība, un, aizejot līdz bufetei, tā var pazaudēt notiekošā domu.

B.Kļava sacīja, ka pilsētā ir nopietni jādomā par vietu, kuru piedāvāt lieliem brīvdabas izrāžu projektiem, kā arī par citiem ar labu noskaņojumu radošiem faktoriem – kaut vai apkārtnes apgaismojumu. Par to, cik ļoti tādi mums, liepājniekiem, ir nepieciešami, liecina lielā piekrišana mūziklam "Vella kalpi".