Kurzemes Vārds

08:25 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Liepājniekiem jāsamierinās ar otro un ceturto vietu
Emīls Dreiblats

Sestdien Lielupē norisinājās Latvijas čempionāta ūdens motosportā pēdējais posms, un diemžēl arī šoreiz Liepājas klubam "H2O motosports" nācās samierināties ar otro vietu sezonas kopvērtējumā, turklāt liepājnieku sīvākie konkurenti pie čempionu titula tika, pateicoties tikai viena punkta pārsvaram. Ceturtajā vietā piecu komandu konkurencē ierindojās vēl viens Liepājas klubs "Sala".
JT–250 klasē uzvaru gan posmā, gan arī Latvijas čempionātā izcīnīja kluba "Sala" pārstāvis Mārtiņš Morozs, kurš ieguva arī Viktora Kuņiča piemiņas balvu, kura tiek izcīnīta starp Latvijas labākajiem ūdens motosportistiem jauniešu klasē un kuru jaunajam čempionam pasniedza Viktora Kuņiča mamma. Šajā posmā nestartēja Moroza sīvākais konkurents Artūrs Brolītis no kluba "H2O motosports", kas par čempionu kļūt vairs nevarēja pat teorētiski un tādēļ izvēlējās piedalīties Polijas čempionāta posmā. "Izcīnot uzvaru čempionātā, izjūtas ir ļoti labas. Arī iegūt Viktora Kuņiča piemiņas balvu man nozīmē ļoti daudz un sen cerēju to dabūt," pēc apbalvošanas atzina Mārtiņš. Šajā klasē debitēja liepājniece Vivita Pukule, kura starp deviņiem braucējiem palika piektā.
S–550 klasē šoreiz nebrauca šīs klases labākais pilots Uģis Gross ("Kalnciems Racing Team"), un čempiona titula ieguvējs tika noskaidrots divu braucēju divcīņā – par pirmo vietu spēkojās liepājnieks Mārtiņš Bergholcs ("H2O motosports") un
Vladimirs Toreko ("Kalnciems Racing Team"). Divos braucienos uzvarēja Toreko, vienā Bergholcs, līdz ar to par čempionu kļuva Toreko, bet Bergholcam nācās samierināties ar otro vietu. Kopvērtējumā liepājnieks atpalika tikai par vienu punktu.
"Naktī pirms sacensībām pabeidzu likt kopā laivas dzinēju, un tas vēl nebija iestrādājies. Varbūt nedaudz pietrūka veiksmes, bet Toreko startā bija labāks. Ir skumīgi zaudēt par vienu punktu. Bēdīgākās un sliktākās vietas ir otrā un ceturtā," pēc sacensībā sarūgtinājumu neslēpa Bergholcs, kurš septembrī startēs Eiropas čempionātā Ungārijā.
T–400 klasē sezonas pēdējā posmā otrajā vietā finišēja "Salas" sportists Gatis Gibners un otrais palika arī sezonas kopvērtējumā. Arī Ēriks Ķiepe–Kipge Lielupē bija otrais, bet kopvērtējumā ierindojās trešajā vietā. Sudrabs šajā klasē tika "Salas" pilotam Oļegam Kutepovam.

Pasaules čempionātu beidz 18.vietā
Pauls Kaufmanis

Zagrebā notikušajā pasaules čempionātā airēšanā liepājnieks Antons Knesis kopā ar Jelgavas sportistu Gati Pranku kanoe divniekos 500 metru distancē izcīnīja 18.vietu.
Priekšsacīkstēs mūsu sportista pārstāvētais duets, uzrādot rezultātu 1:50,039, ierindojās sestajā vietā, no uzvarētājiem poļiem atpaliekot par sešām sekundēm. Šis panākums sportistiem deva vietu pusfinālā, kur, finišējot pēc minūtes un 47,233 sekundēm, ierindojās septītajā vietā.
B finālā Knesis ar pārinieku diemžēl nespēja apsteigt nevienu no konkurentiem (1:49,926) un palika devītajā vietā, čempionāta kopvērtējumā ierindojoties 18.pozīcijā. Par pasaules čempioniem kļuva vācieši Kristians Gille un Tomass Vilenzeks.

Jaunie metalurgi labākie arī U–9 grupā
Pauls Kaufmanis

Nedēļas nogalē stadionā "Olimpija" tika aizvadītas Latvijas jaunatnes futbola čempionāta finālturnīrs U–9 grupas zēnu komandām, kurā piedalījās 12 vienības, arī divas no Liepājas. Par valsts čempioniem kļuva FHK "Liepājas metalurgs 1".
"Liepājas metalurga" pirmā komanda savā apakšgrupā, spēlējot bez viena no komandas līderiem Valtera Kubiloviča, ar 11:0 sagraujot Rīgas Futbola skolu un ar 3:0 apspēlējot FK "Bauska", pārliecinoši izcīnīja pirmo vietu.
Cīņā par iekļūšanu labāko četriniekā mūsu pirmā komanda ar 4:0 pieveica FK "Tukums 2000/TSS" un ar 5:0 apspēlēja "G.Šitika Futbola skolu", liedzot tai iespēju pacīnīties par medaļām. Izšķirošajās cīņās metalurgi ar 5:2 pieveica Daugavpils "IP BJSS 1" un iekļuva finālā, kur pārliecinoši ar 4:0 pieveica JFC "Skonto", tādējādi izcīnot valsts čempiona titulu.
"Liepājas metalurgs 2" turnīru sāka ar sagrāvi pār FK Valmiera – 8:0, taču ar 1:6 zaudēja Daugavpils "IP BJSS 1", apakšgrupā ierindojoties otrajā vietā. Nākamajā kārtā liepājnieki piedzīvoja divus zaudējumus – 1:6 pret JFC "Skonto" un 1:3 pret "Daugavgrīvu". Cīņā par 5.līdz 8.vietu mūsējie cīnījās neizšķirti ar "G.Šitika Futbola skolu" un ar 5:1 pieveica FK "Tukums 2000/TSS", čempionātā ierindojoties sestajās vietā.
"Šodien patiešām esmu laimīgs, jo ir izdevies sasniegt to ko gribējām. Visu sezonu smagi strādājām, lai tās noslēgumā mēs būtu labākie. Paldies puišiem par izturību un cīņas sparu, kā arī vecākiem par milzīgo atbalstu," pēc turnīra atzina abu Liepājas komandu treneris Mārtiņš Jaunskalže.