Kurzemes Vārds

14:32 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Izdevumi skolai šogad būs lielāki nekā pērn

Pagājušajā nedēļā portālā www.liepajniekiem.lv lasītājus aicinājām izteikt viedokli par to, vai izdevumi šajā mācību gadā būs lielāki nekā pērn.
Vairums portāla apmeklētāju – 76 procenti – atbildējuši, ka izmaksas skolas vajadzībām palielināsies, savukārt 13 procentu aptaujāto uzskata, ka tie būs mazāki, bet 10 procenti uzsvēruši, ka izdevumi būs tikpat lieli kā pērn.

\ It kā jau viss paliek dārgāks, bet nevar nepamanīt arī to, ka pamazām aug arī algas. Es, piemēram, nevarētu teikt, ka tagad, sākoties jaunajam mācību gadam, justu, ka nevarētu atļauties kaut ko tādu, ko varēju pagājušajā gadā.
\ Protams, izdevumi šogad būs krietni lielāki! Cenas visam taču aug fantastiskā ātrumā! Un kāpēc tad lai skolas preces būtu izņēmums?! Esam taču Eiropā!
\ Viss kļūst dārgāks! Arī modē nāk labākas lietas. Ja vēlies būt labākais klasē, tad ir jāpērk viss dārgākais! Runājot par mācību grāmatām, arī tās kļūst dārgākas – jo vecākā klasē tu ej, jo vairāk tev jāpērk.
\ Drīz varēsim iet kā pionieri, jo pirksim lētākas, iespējams, vienādas drēbes un somas.
\ Manuprāt, šogad skolai vajadzēs daudz vairāk visādu papildu grāmatiņu un visādus nieciņus. Tas taču ir par traku! Vai mūsu skolotāji nesaprot, ka visu nevar iegadāties? Murgs ar to skolu vien ir.
\ Jāpērk vien būs, neko tur nevar darīt.
\ Kārtējā skaistā situācija. Valdība rūpējas par bērniem tā, ka taisni vai nelabi metas. Tas laiks ir tuvu, kad tauta sāks protestēt un kādam vajadzēs samaksāt par šo kaunu – cilvēki bez sirdēstiem nevar bērnus uz skolu aizsūtīt.
\ Daudz kas ir atkarīgs no tā, kurā skolā un kurā klasē jūs mācāties. Piemēram, 1.vidusskolas 9.klasei ir nepieciešamas tikai trīs darba burtnīcas un vēstures grāmata, visu pārējo nodrošina skola.

Šonedēļ portālā www.liepajniekiem.lv vēlamies uzzināt jūsu viedokli, kādēļ jūs būtu gatavs doties strādāt un dzīvot ārzemēs.