14:08 Svētdiena, 20. oktobis

"Liepājas metalurgam"jau 11 punktu pārsvars pār "Skonto"
Andrejs Rītiņš

Vakar "Liepājas metalurgs" beidza Latvijas futbola meistarsacīkšu 3.riņķi, pretinieku laukumā tiekoties ar "Jūrmalu". Mūsējie guva 1:0 uzvaru, palielinot pār "Skonto" līdz 11 punktiem, ko rīdzinieki atlikušajās septinās kārtās praktiski vairs nevar likvidēt. Pirms aizvadītās kārtas radās bažas, ka metalurgu spēli var iespaidot ne jau tikai sakāve Beļģijā, bet galvenokārt tas, ka vakardienas spēle mūsējiem bija trešā astoņu dienu laikā, un abas iepriekšējās bija smagas kā fiziski, tā psiholoģiski – pret "Skonto" un "Genk".

Taču mūsu noskaņojumu aizvakar uzlaboja galvenais sāncensis "Skonto", izsējot punktus pret "Dinaburgu" (1:1) un tādējādi paverot "Liepājas metalurgam" vēl platāku ceļu uz čempiona nosaukumu.
Vakar metalurgu rindās savainotā Daņilova vietā spēlēja Karlsons, un tieši viņš bija tas, kas pirmajā puslaikā visbīstamāk apdraudēja mājinieku vārtus. Pašā spēles ievadā jūrmalnieki gan raidīja bumbu pa viesu vārtu pārliktni, taču liepājnieki mazpamazām guva teritoriālu pārsvaru, kas no pirmā puslaika vidus kļuva iespaidīgs. Tad arī Karlsona raidītā bumba trāpīja pa pretinieku vārtu pārliktni, bet citā epizodē viņš no izdevīgas pozīcijas sita virsū vārtsargam.
Otrajā puslaikā mūsējo pārsvars nedaudz mazinājās, arī vārtu gūšanas momenti nebija daudz, un tomēr puslaika vidū pēc Dobrecova piespēles Latvijas meistarsacīkšu rezultatīvākais uzbrucējs Aleksandrs Katasonovs izvirzīja liepājniekus vadībā.

8. "Venta" 21 14 – 49 9

Nākamo spēli Latvijas meistarsacīkstēs "Liepājas metalurgs" aizvadīs tikai 17.septembrī Rīgā pret "Olimpu", bet līdz tam (10.septembrī) ar šo komandu tiksies valsts kausa izcīņas pusfinālā.

"Liepājas metalurgs": Spole, Ivanovs, Kļava, Miceika, Mikadze, Zirnis, Soloņicins, Kalons, Karlsons (Grebis), Dobrecovs, Katasonovs.
72. min. Katasanovs – 1:0.

Metalurgi trijās spēlēs bez zaudējumiem
Emīls Dreiblats

"Liepājas metalurga" hokejisti veiksmīgi sākuši dalību tradicionālajā "Draudzības" kausa izcīņā Gomeļā, pirmajās trīs spēlēs izcīnot divas uzvaras un vienreiz spēlējot neizšķirti. Pirmajā mačā liepājniekiem pretī stājās Polijas komanda "GKS Stoczniowiec" (Gdaņska) un mūsējie uzvarēja ar 6:1 (1:0, 3:0, 2:1). Metalurgu vārtus sargāja Žabotinskis, bet laukumā noteikumus diktēja lietuviešu leģionāri Lelens un Pliskausks, kā arī mūsējo pirmais uzbrucēju trijnieks Ņikitins–Ozols–Fiļimonovs.
Pirmās trešdaļas izskaņā pēc Lelena metiena pirmais pie ripas piesteidzās Smirnovs un meta precīzi. Otrajā periodā metalurgi turpināja kāpināt spēles tempu un guva vēl trīs vārtus. Vispirms vairākumu realizēja Feldmanis, pusminūti vēlāk Vegnera iesākto uzbrukumu ar precīzu metienu noslēdza Gaļajevs, bet vēl pēc brīža pēc teicamas Lelena piespēles vārtus guva Pliskausks.
Pēdējā trešdaļā, kad liepājnieki vēl divreiz sarūgtināja poļus (precīzi bija Vegners un Feldmanis), metalurgu galvenais treneris Vladimirs Golubovičs ļāva mūsu vārtos spēkus izmēģināt Birjukovam, kurš vienreiz kapitulēja. Pēc spēles V.Golubovičs pastāstīja, ka pašlaik turpinās maiņu komplektācija un šobrīd skaidrība ir vien ar pirmo uzbrucēju trijnieku, bet pārējos tiek meklēti labākie varianti.
Pirms liepājnieku otrās spēles ar Francijas komandu "Grenoble" pretinieku nometni bija skārusi masveida saindēšanās ar pārtiku, un cietušo vidū bija arī trīs metalurgu hokejisti – Bogdanovs, Jass un Ločmelis. "Liepājas metalurga" vārtos šoreiz stājās Muštukovs. Jau pirmajā minūtē Fiļimonova piespēli no vārtu aizmugures ar rezultatīvu metienu noslēdza Ozols, otros vārtus mūsējo labā guva Feldmanis, franči metās atspēlēties, bet tā arī nespēja pārspēt Muštukovu, toties metalurgu rindās ar precīziem metieniem izcēlās Terjohins un Mamonovs, nodrošinot mūsējiem pārliecinošu uzvaru – 4:0.
Vakar "Liepājas metalurgs" tikās ar Sanktpēterburgas vienību "Spartak" un spēlēja neizšķirti 3:3 (0:1, 1:1, 2:1), saglabājot labas izredzes uzvaret arī turnīrā. Šajā mačā liepājnieku labā vārtus guva Ņikitins, Smirnovs un Feldmanis.
Šodien turnīra pēdējā kārtā liepājnieki mērosies spēkiem ar laukuma saimniekiem HK "Gomeļ".

Neveiksmīgā Anglijas trase
Pauls Kaufmanis

Nedēļas nogalē tika aizvadīts pasaules čempionāta motokrosā kārtējais posms – Anglijas Lielās balvas izcīņa, kurā grobiņnieks Lauris Freibergs ierindojās 23.vietā un jau pirmajā braucienā sastiepa pērn šajā trasē traumēto ceļgalu.
Kvalifikācijā mūsu sportists uzrādīja 23.rezultātu. Pirmajā braucienā pēc starta mūsu sportists bija tikai 28.vietā, taču vairākus konkurentus spēja apdzīt un pakāpās uz 22.pozīciju. Diemžēl šoreiz gandrīz atkārtojās iepriekšējā gada bēdīgā pieredze šajā trasē – Freibergs smagi krita un pastiepa to pašu celi, ko pērn, tādēļ līdz finišam netika. Atgādināsim, ka pagājušajā gadā sportists lauza kājas īkšķi un iedzīvojās arī krustenisko saišu plīsumā. "Kritiens bija diezgan traks. Pirms otrā posma celi kārtīgi nosaitēju un apēdu pretsāpju tableti, lai varētu sacensības turpināt," stāsta sportists.
Otrajā braucienā pēc pirmā apļa grobiņnieks bija 17.pozīcijā, taču trešajā aplī vēlreiz krita, un visi konkurenti aizsteidzās labu gabalu priekšā. Tomēr Freibergs nolēma nepadoties un cīnījās līdz galam, ierindojoties 18.vietā braucienā un 23.pozīcijā kopvērtējumā. Šajā posmā grobiņnieks nopelnīja trīs punktus un pasaules čempionāta kopvērtējumā ar 43 punktiem saglabā 25.vietu.
Nākamais, priekšpēdējais pasaules čempionāta posms – Nīderlandes Lielās balvas izcīņa – notiks šās nedēļas nogalē. Freibergs cer, ka pa šo laiku izdosies puslīdz saārstēt savainoto ceļgalu, lai pasaules čempionātā pienācīgi varētu startēt līdz galam.

Zināmi labākie ielu basketbola spēlētāji

Nedēļas nogalē pie tirdzniecības centra "Sala XL" tika aizvadīts pēdējais, ceturtais posms Liepājas čempionātā vasaras ielu basketbolā, kurā par uzvarām cīnījās 36 komandas, savukārt visā sezonā spēkus izmēģināja 86 vienības.
Šoreiz pie uzvarām tika "Skābā omīte" (U–13 grupa), "Dzērvenīte" (U–15), "Rajons MT" (U–19), "Palīdziet man nopļaut zāli" (U–23), "SGR" (U–27), "Klans" (U–99). Meitenēm labākās bija "Gurķītes" (U16), "N.B.Z." (U–99), savukārt MIX grupā nepārspēta palika komanda "Bonuss".
Sīvas cīņas norisinājās arī par godalgotām vietām kopvērtējumā, kurā uz uzvaru varēja pretendēt tās komandas, kas piedalījušās vismaz trīs posmos. Šo nosacījumu šogad bija izpildījušas 24 vienības. Vispārliecinošāk šajā čempionātā cīnījās "Dzērvenīte", kas U–15 grupā ieguva 38 punktus no 40 iespējamiem. Meitenēm vislabāk cīnījās komanda "N.B.Z.", kas ieguva 28 punktus, savukārt MIX grupā ar 31 punktu nepārspēta palika "Kurzemes Vārda" komanda.
Visa čempionāta garumā notika arī trīspunktu metienu konkurss, kurā katra posma uzvarētāji finālā noskaidroja labāko snaiperi. Divu minūšu laikā iemetot 10 tālmetienus, par uzvarētāju kļuva Guntars Trabliks, kurš balvā saņēma videomagnetofonu no firmas "Elektrons & K".