Kurzemes Vārds

01:54 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Par siltumu būs jāmaksā dārgāk

Viktors Ulberts

Jaunajā apkures sezonā iedzīvotājiem par siltumenerģiju būs jāmaksā aptuveni par 7 procentiem vairāk nekā iepriekš, informēja maksātnespējīgās akciju sabiedrības "Liepājas siltums" sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece–Kadeģe.
Sabiedrisko pakalpojumu regulators, izvērtējot "Liepājas siltuma" iesniegto tarifu projektu, izskatīja un apstiprināja siltumenerģijas tarifu iedzīvotājiem – 22,67 latus par megavatstundu, bet pārējiem patērētājiem – 20,21 latu (bez PVN). Lēmums stājas spēkā no tā pieņemšanas brīža un ir saistošs visiem patērētājiem. Bez tam, respektējot situāciju pilsētā, ka ne visos namos ir uzstādīti siltuma skaitītāji, Sabiedrisko pakalpojumu regulators ir akceptējis arī maksu par vienu kvadrātmetru, ko ir aprēķinājuši "Liepājas siltuma" speciālisti. Maksa par vienu dzīvojamās platības kvadrātmetru turpmāk būs 0,644 lati tām dzīvojamajām mājām, kurās nav uzstādīti siltuma skaitītāji.
Jauno siltumenerģijas tarifu projektu Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram "Liepājas siltums" iesniedza tāpēc, ka šā gada 1.augustā spēkā stājās jaunais gāzes tarifs. "Liepājas siltuma" administrators Andris Rukmanis norādīja, ka tarifa paaugstināšana saistīta tikai ar gāzes cenas kāpumu, jo gāze kā kurināmais tiek izmantota siltumenerģijas un karstā ūdens ražošanai un ir aptuveni 50 procenti no ražošanas pašizmaksas.
"Liepājas siltuma" vadošā inženiere Tatjana Kokšarova uzsvēra, ka tarifs ir aprēķināts, ņemot vērā valstī spēkā esošo metodiku, ko apstiprinājis Ministru kabinets, un pieaugums ir aptuveni 7 procenti.
Sabiedrisko pakalpojumu regulatora priekšsēdētājs Artis Rimma savukārt norādīja, ka regulatoram nav tiesību apstiprināt tarifu par vienu kvadrātmetru, bet nevar arī norobežoties no reālās situācijas pilsētā. Viņš uzsvēra, ka siltuma skaitītāji pakāpeniski pilsētā tiek uzstādīti. Šobrīd jau vairāk nekā 40 procentos dzīvojamo māju ir uzstādīti siltuma skaitītāji gan pašu iedzīvotāju spēkiem, gan ar pašvaldības atbalstu. Sabiedrisko pakalpojumu regulators ir saņēmis arī Pilsētas domes izpilddirektora Edgara Rāta vēstuli, kurā ir teikts, ka līdz šā gada beigām siltuma skaitītāji tiks uzstādīti vēl 83 pašvaldībai piederošajās mājās, tajā arī lūgts pagarināt galējo siltumskaitītāju uzstādīšanas termiņu līdz 2007.–2008. gada apkures sezonai.