Kurzemes Vārds

04:54 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Arodbiedrības gatavo plašas protesta akcijas

Sarmīte Pelcmane

Vakar Arodbiedrību namā notika Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības valdes sēde, kurā dažādu nozaru arodbiedrību vadītāji un pārstāvji lēma par plašas, visas Latvijas mēroga publiskas akcijas organizēšanu septembra beigās un oktobra sākumā, lai protestētu pret nabadzību, zemajām darba algām, aizvien lielāko inflāciju un strādājošo dzīves līmeņa pazemināšanos. Akcijas notiks arī Liepājā.
Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Liepājas Arodbiedrību centra priekšsēdētājs Jānis Neimanis, protesta akcijas mūsu pilsētā varētu notikt septembra beigās. Par formu, kādā tās izpaudīsies, vēl tiekot lemts, bet visticamāk, ka tās būs plašas iedzīvotāju sapulces. Galvenās prasības, par kurām arodbiedrības cīnās, ir darba samaksas paaugstināšana, nodokļu politikas un sociālās politikas uzlabošana. Arodbiedrības neredz citu veidu, kā kopīgi cīnīties pret pašreizējo dzīves dārdzību, jo kopumā situācija valstī nemainās, norādīja J.Neimanis.
Esot neskaitāmas reizes gan rakstīts, gan teikts Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim un arī citām valsts amatpersonām par pašreizējo situāciju Latvijā, taču pretī nav saņemta adekvāta reakcija, uzskata arodbiedrību pārstāvji. Tieši tāpēc izvēlēts tāds veids kā visas Latvijas protesta akcijas, lai beidzot pievērstu valdības uzmanību iedzīvotāju labklājības uzlabošanai.
LBAS priekšsēdētāja vietnieks Egils Baldzēns atzina, ka darba samaksai, pensijām un pabalstiem ir jāatbilst reālajai ekonomiskajai situācijai, jo šobrīd darba alga un sociālās garantijas dramatiski atpaliek no tautsaimniecības iespējām un cenu līmeņa. Lai gan Latvijai Eiropas Savienības valstu starpā ir visaugstākā ekonomikā izaugsme, šeit valda vislielākā tautas nabadzība.
Akcijas organizēšanā un norisē arodbiedrības gatavojas iesaistīt arī sadarbības partnerus un atbalstītājus no dažādām nevalsts organizācijām un sabiedrības interešu grupām, piemēram, pensionārus, studentus, dažādu sieviešu organizāciju dalībniekus utt. Tuvākajā laikā LBAS nosūtīs vēstuli starptautiskajām institūcijām – Starptautiskajai darba organizācijai, Apvienoto Nāciju Organizācijai, Starptautiskajai brīvo arodbiedrību konfederācijai, Eiropas arodbiedrību konfederācijai u.c., aicinot izteikt atbalstu paredzētajām protesta akcijām, kā arī tiks izsūtītas skaidrojošas vēstules visām Latvijā esošajām ārvalstu vēstniecībām, Valsts prezidentei, Saeimai un Ministru kabinetam.