Kurzemes Vārds

17:36 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Liepājas noskaņa internetā
Turpinot attīstīties, portāls www.liepajniekiem.lv saviem lasītājiem piedāvā arvien jaunas iespējas. Šoreiz portāla veidotāji parūpējušies par web kameru, kurā visu diennakti redzams "dzīvs" Liepājas skats. Kamera ir novietota laukumā pie Latvijas 1.rokkafejnīcas, Zivju un Stendera ielu krustojumā, un no tās skata punkta iespējams vērot liepājniekus un pilsētas viesus, no jebkuras vietas pasaulē redzēt kāda diennakts daļa, laika apstākļi un gaisa temperatūra ir mūsu pilsētā. Šī vieta izvēlēta, jo tajā parasti gan dienu, gan nakti kūsā dzīvība. Saiti uz kameru var ieraudzīt portāla sākumlapā, bet tās precīza adrese ir www.liepajniekiem.lv/cam1.php.
Pasaulē ir tūkstošiem publisku web kameru, taču mūsu valstī to izplatība notiek lēnāk nekā citviet. Šī āra kamera, kas paredzēta visiem laika apstākļiem un maksā nepilnus 700 latus, ražota Vācijas uzņēmumā "Mobotix", kuras šeit izplata firma "Mondot". Šādas kameras novietotas gan Rīgās rātslaukumā, gan atpūtas centrā "Lido", gan citviet Latvijā.

Pa vācu mantojuma pēdām
Daina Meistere

Vācu un latviešu tikšanās centrā notika bukleta "Pa Baltijas vāciešu kultūras mantojuma pēdām Liepājā" atvēršanas svētki. Buklets iespiests Liepājas Pedagoģijas akadēmijas izdevniecībā "LiePa". Tas nodrukāts latviešu un vācu valodā un stāsta par tām vācu personībām, bez kurām nav iedomājama mūsu pilsētas vēsture un tās kultūras mantojums. Jo, kā uzsvēra tikšanās centra vadītāja, skolotāja T.Hristoļubova, Latvijas vēsture nav iedomājama bez vācu tautības cilvēku līdzdalības kultūrā un sabiedriskajā dzīvē.

Kursi dalībniekiem ar un bez priekšzināšanām
Jauno mācību gadu ar jauninājumiem uzsāks arī Personības pilnveidošanas centrs. Piecu gadu laikā uzkrāta vērā ņemama pieredze neirolingvistiskās programmēšanas (NLP) apmācībā. Šogad pēc jaunas un pilnveidotas programmas varēs apgūt NLP pamatzināšanas praktiķu kursā. Jaunums būs arī tas, ka pirmo reizi Latvijā latviešu valodā būs iespējams apgūt NLP meistaru kursu, kuru vadīs centra direktore, sertificēta NLP trenere Indra Melbārde. Šajā kursā uzņems tikai klausītājus ar priekšzināšanām. Šogad īpašs piedāvājums būs Liepājas studējošai jaunatnei – NLP pamatzināšanu kursi "Komunikāciju meistarība". Visas nodarbības notiks darbdienu vakaros pēc pulksten 18. Sīkāku informāciju var uzzināt, ieskatoties interneta mājaslapā www.nlpcentrs.lv. Klātienē ar centra piedāvātajām programmām varēs iepazīties bezmaksas nodarbībā "Tavas izaugsmes iespējas" pirmdien, 5.septembrī, plkst.18 Ausekļa ielā 9, vai arī piezvanot pa tālruni 9298246.

Atvadu kokteilis
Aizvakar vakarā Krievijas Ģenerālkonsulāta dārzā noritēja pēdējā tikšanās ar ģenerālkonsulu Vjačeslavu Semjonovu, kuram izbeidzas komandējums. Tuvākajās dienās viņš dosies uz Maskavu. Uz atvadu kokteili bija aicināti tie, ar kuriem diplomātam visbiežāk iznācis tikties un kopā risināt nopietnus jautājumus. Ģenerālkonsuls īsā uzrunā pateicās par sadarbību un lieliski atsaucās par mūsu pilsētu, kuru tagad atstājot ar lielu nožēlu. Pieņemšanā bija klāt pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, Krievu kopienas priekšsēdētājs Oļegs Mantuļņikovs, lielie uzņēmēji, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, žurnālisti, konsulāta darbinieki. Vakara gaitā viesi dedzīgi risināja savstarpējas sarunas, tomēr katrs centās kaut dažus atvadu vārdus pārmīt ar V.Semjonovu, pateikt viņam labus novēlējumus.

Akcija 1.kursa studentiem "Iepazīsti Liepāju"
Jaunajā mācību gadā studijas un mācības mūsu pilsētas dažādās izglītības iestādēs uzsāk jaunieši, kuri nav liepājnieki un kuri par Liepāju zina maz. Lai jaunos studentus interesantā un saistošā veidā iepazīstinātu ar pilsētu un lai viņi kļūtu mūsu pilsētai piederīgi, Liepājas muzejs sadarbībā ar SIA "Kurzemes bekons", SIA "UPTK" un ar SIA "Termo Montāža" atbalstu septembrī rīko akciju "Iepazīsti Liepāju". Tās laikā izglītības iestāžu 1.kursa studentiem būs iespēja apmeklēt muzeju bez maksas gida pavadībā.

Helikopters nogādā Rīgā smagi slimu pacienti
Katastrofu medicīnas centrs sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēkiem vakar ap pulksten 15 ar helikopteru no Liepājas Centrālās slimnīcas uz Rīgu aizveda smagi slimu pacienti. Sievietei ir neskaidrs iekaisums, un steidzama nogādāšana Rīgā, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, bija nepieciešama. Kā informēja Centrālās slimnīcas galvenā ārsta vietnieks Jānis Ceika, tas ir pietiekami nopietns gadījums, lai izmantotu Katastrofu medicīnas centra piedāvātās iespējas. Gaisa spēku helikopters "Mi–8 MTV 1" kopā ar KMC ārstiem izlidoja no Lielvārde militārā lidlauka, pastāstīja Gaisa spēku preses sekretāre Aļona Ņikitina. Šogad Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki sadarbībā ar KMC Rīgā no reģionālajām slimnīcām nogādājuši 23 slimniekus.