Kurzemes Vārds

22:53 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Ko uzzinām par sevi

No mūsu lasītāju telefona zvanos paustā uzzinām ne tikai to, kas ļaudīm rūp, kas viņus priecē un kas izraisa sašutumu, bet arī šo to interesantu par mūsu laikrakstu.

Pie tā jau esam pieraduši, ka mūs tur aizdomās. Vieni – par simpatizēšanu tai un tai partijai, citi – citai. Vieni uzskata, ka mēs cildinām labējos politiskos spēkus, citi – ka kreisos. Taču dažkārt īsti nav izprotams, ko darīt – raudāt vai smieties, uzzinot, kāpēc šādas un līdzīgas aizdomas radušās.

No kāda lasītāja uzzinājām, ka esam Eiropas Savienības un NATO lieli nīdēji. Jo redakcija, lūk, ignorējot lasītāju domas, ka ļaužu nabadzībā vainojams komunistu režīms, bet ar aplausiem uzņemot visus lasītāju viedokļus par to, ka nabadzībā vainojamas šīs organizācijas. Kāpēc šāds uzskats radies – to gan neizdevās izprast. No cita lasītāja teiktā savukārt kļuva skaidrs, kāpēc mēs esam tik lieli Eiropas Savienības atbalstītāji. Izrādās, viņš nopircis rūgtu arbūzu, bet mēs par to nešaustām Eiropas Savienību…

Zināma skaidrība radās arī par aizdomu iemeslu, kāpēc mēs neaizstāvam vienkāršu cilvēku intereses un simpatizējam pilsētas vadītājiem. Jo nepublicējam kādas lasītājas aicinājumu deputātu kandidātiem viņai maksāt 100 latu, lai viņa balsotu par šiem kandidātiem. Un šaubījāmies, vai visiem "Kurzemes Vārda" lasītājiem jāzina kādas liepājnieces prasība pilsētas domniekiem viņas viena degļa gāzes plīti apmainīt pret četru degļu iekārtu ar visu cepeškrāsni…

No dažiem jautājumiem var izprast arī viena otra lasītāja priekšstatu par preses principiem, un tā arī nezini, ko uz šādiem jautājumiem atbildēt.

Piemēram, kāpēc žurnālists rakstījis, kāds viedoklis kādā rajona pilsētā izveidojies par tādu un tādu uzņēmumu? Vai arī: kāpēc dažu reklāmu teksti ir tik uzjautrinoši? Droši vien žurnālists tāpēc tā rakstīja, ka attiecīgajā pilsētā tāds viedoklis radies, un teksti ir tāpēc uzjautrinoši, ka tā vēlas reklāmdevējs.

Bet pavisam neizprotams ir kāda lasītāja jautājums, kāpēc viņam esot jālasa kopā ar "Kurzemes Vārdu" izplatītais izdevums "Tērauds LM". Te nu nekādu padomu nevaram dot. Manuprāt, katrs pats izvēlas, ko lasīt, un neviens nevar piespiest lasīt to, kas neinteresē.

Andžils Remess