Kurzemes Vārds

21:51 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Vasarā strādāt ir forši !
Solvita Mukstiņa,
J.Čakstes 10.vidusskolas 12.klases skolniece

Ir beidzies skolēnu brīvlaiks, kurā daļa jauniešu strādāja, un tagad tiek pārspriest, vai tas bija to vērts. Arī es strādāju jau vairākas vasaras pēc kārtas. Esmu bijusi iesaistīta arī pilsētas pašvaldības projektā par skolēnu nodarbinātību vasarā, gan pati saviem spēkiem atradusi darbu.

Tāpēc zinu teikt, cik tomēr ir grūti skolēnam atrast vietu, kurā strādāt tikai pa vasaru, tas ir – sezonas darbu. Arī es pati šajā vasarā darbu dabūju ar savu tuvinieku atbalstu, kā mēdz teikt, pa pazīšanos. Tāpat es redzēju, kā mani klases un skolas biedri aizpildīja anketas, lai dabūtu darba vietu projektā. Tās visiem nepietika, un tas liecina, cik ļoti tāds projekts, kas nodrošina darba vietas skolas vecuma bērniem, ir vajadzīgs un ka mēs, zēni un meitenes, labprāt savās brīvdienās strādājam.

Protams, ne jau visi darbi mums patīk. Arī es iepriekšējās vasarās esmu strādājusi pilsētas sakopšanā. Varu teikt, ka daudz kas ir atkarīgs no cilvēka, kurš skolēnam ierāda veicamo, no viņa attieksmes. Ja tas cilvēks ir laipns un saprotošs, arī pats darbs šķiet tīkamāks.

Mani skolas biedri ir teikuši, ka pēc šādu darbu veikšanas viņi ir pārliecinājušies, ka nevēlas visu mūžu strādāt vienmuļu darbu, kā tīrīt kartupeļus kādā ēdināšanas iestādē. Viņi ir pārliecinājušies, ka ir jāmācās, jāapgūst profesija. Taču ir arī meitenes, kuras, tieši vasaras laikā strādājot, iepazinušas kādu no iestādēm un pēc tam novērtējušas, ka labprāt paliktu tur strādāt. Viņas ir iepazinušas vidi, kurā labprāt vēlas atgriezties, lai veiktu jau kvalificētāku darbu.

Protams, ka mums, skolēniem, ir svarīgi tas, ka pa vasaru varam nopelnīt. Taču pašu rokām padarīts darbs parāda arī, cik grūti ir pie naudas tikt. Viena mana klases biedrene tā arī smējās, ka viņa iepriekš bija izplānojusi, ko visu pirks, kur visur ies, kad būs saņēmusi algu, taču, kad pie šīs naudiņas tika, viņai jau vairs negribējās to tik viegli izlaist no rokām. Arī man tā bija, kad saņēmu pašas nopelnīto naudu, jau sāku domāt un rēķināt, kas īsti man ir vajadzīgs, jo par sīkumiem negribējās to iztērēt.

Bet kopumā es domāju, ka strādāt vasarā ir forši. Un vēl ir labi, ja var dabūt darbu pie patīkamiem darba devējiem. Tad pat grūti un nepatīkami pienākumi ir vieglāk paveicami.