Kurzemes Vārds

13:27 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tiesa

Lietu par izspiešanu izskata atkārtoti
Inga Liepiņa

Vakar Kurzemes Apgabaltiesā atkārtoti, citā tiesnešu sastāvā, sāka izskatīt krimināllietu par naudas izspiešanu no Dānijas pilsoņa, firmas "Pumac Liepāja" direktora Braiena Nesgārda Nilsena un mēģinājumu viņu sagrābt par ķīlnieku.

Augstākā tiesa 13.janvārī šo lietu nodeva atkārtotai izskatīšanai pirmās instances tiesai, jo tiesas procesa gaitā konstatēti vairāki pārkāpumi, – jau Kurzemes Apgabaltiesas rīcības sēdē, tādēļ nolemts lietu nosūtīt atpakaļ Apgabaltiesai izskatīšanai citā tiesas sastāvā. Tagad tiesas kolēģijas priekšsēdētājs ir tiesnesis Helmuts Brasovs. Kā noskaidroja izmeklēšanā, Dānijas pilsonim draudi izteikti jau kopš 2003.gada 18.augusta. Sākumā no viņa pieprasīja 10000 latu. Tāpat saņemtas draudu īsziņas mobilajā telefonā, un pēc laika pieprasītā summa palielināta jau līdz 15000 latu un sadedzināta uzņēmēja automašīna.

Pērn jūnijā notiesājošu spriedumu tiesa pasludināja tikai daļā par uzbrukumu Nesgārdam Nilsenam, un pieciem tiesājamajiem tiesa piesprieda nosacītu sodu. Edvīnu Dinteru, kas bija apsūdzēts par neziņošanu, ka tiek gatavots sevišķi smags noziegums, atzina par nevainīgu un attaisnoja. Tad arī tiesājamajam Uldim Balodim piesprieda nosacītu sodu uz trīs gadiem bez mantas konfiskācijas, nosakot pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Marekam Putiķim tiesa piesprieda nosacītu sodu uz trīs gadiem bez mantas konfiskācijas, nosakot pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Raivo Miezītim nosacīts sods uz trīs gadiem un astoņiem mēnešiem bez mantas konfiskācijas, nosakot pārbaudes laiku uz trīs gadiem, Sergejam Bezpaulovam piesprieda nosacītu sodu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem bez mantas konfiskācijas, nosakot pārbaudes laiku uz diviem gadiem, savukārt Romānam Gintalaišim tiesa piesprieda nosacītu sodu uz vienu gadu, nosakot pārbaudes laiku uz vienu gadu.

Kurzemes Tiesas apgabala prokuratūra uzskatīja, ka tiesājamo vaina ir pierādīta, tādēļ tā Kurzemes Apgabaltiesas spriedumu šajā lietā pārsūdzēja Augstākajā tiesā.