Kurzemes Vārds

13:04 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

No sestdienas līdz sestdienai

Pozitīvām un negatīvām emocijām bagāts laiks
Aizvadītās nedēļas notikumus vērtē Liepājas SEZ plānotāja IVETA ANSONE

Nedēļa tik tiešām bija notikumiem bagāta, bet galvenais – tā rosināja dažādas pārdomas. Vispirms jau pasauli neapšaubāmi satrieca kārtējā viesuļvētra, kurai šoreiz vārds "Katrīna" un kura savā varenībā krietni papluinīja Amerikas dienvidu reģionus. Viesuļvētras izraisās regulāri un nav pasaulei nekāds brīnums, taču šī reizē ar nodarītajiem zaudējumiem raisīja skumjas, vērojot cilvēku nekrietno rīcību tās aizsegā. Skumji, ka Ņūorleānā, kas stihijā visvairāk cietusi, lielākos pūliņu prasīja nevis cīņa ar dabas spēkiem, bet gan ar cilvēkiem. Marodieru dēļ Ņūorleānā bija pat jāizsludina karastāvoklis, jo bez ekstrēmiem pasākumiem nebija iespējams cīnīties ar ļaundariem, kas izmantoja vētras radīto haosu un bēdu piemeklētajā reģionā devās aplaupīt pamestās mājas. Briesmīgi, ka brīdī, kad notiek tādi dabas postījumi un visiem vajadzētu vienoties kopējos spēkos, izjust līdzjūtību un žēlastību, atrodas cilvēki, kas izmanto situāciju savu mantkārīgo tieksmju apmierināšanai. Neviļus raisījās pārdomas – vai nu pati "Katrīna" bija tik ļauna, ka raisīja cilvēku zemāko instinktu aktivizāciju, vai arī tas kaut ko liecina par cilvēces attīstību kopumā.

Bez tam tiek prognozēts, ka viesuļvētras negatīvā ietekme būs vēl ilgi jūtama pasaulē, arī pie mums, jo izraisījusi naftas cenu strauju kāpumu. Un līdz ar to paredzams dzīves dārdzības pieaugums, kas, jādomā, nevienu nevar iepriecināt.

Tikmēr Latvijā un Liepājā šonedēļ daudzus bija pārņēmis 1.septembra gaidīšanas satraukums. Arī manā ģimenē tam bija īpaša nozīme, jo jaunākais bērns – meita – sāka mācības 12.klasē. Kopumā vērojot situāciju šajā dienā Liepājā, ir jāsecina, ka varbūt mazliet nomācoši bija redzēt tik daudz policistu skolu apkārtnē, tomēr, objektīvi vērtējot, ir saprotams, ka tas ir vajadzīgs. Lai vai kā, nav slikti, ka bērniem pēc brīvlaika, kuru daudzi pavadījuši laukos, tiek atgādināti pilsētas satiksmes noteikumi. Arī autobraucējiem bija derīgi ieraudzīt ceļu policistus skolu tuvumā, jo pārgalvīgu braucēju netrūkst, un ir labi, ka vismaz pirmo nedēļu jaunā mācību gada sākumā kārtības sargu klātbūtne liek braucējiem būt uzmanīgiem. Pašai man šā gada 1.septembris raisīja divējādas jūtas, kur gandarījums mijas ar skumjām – dēls jau mācās Rīgā, nu pienācis laiks, kad meita, 12.klases skolniece, pēdējogad sēžas skolas solā. Ātri vien paies šis mācību gads, kad varēsim būt kopā, pēc tam jau arī viņai sāksies patstāvīga dzīve. Tāpēc šis septembris man ir īpašs.

Paralēli tam visam bija arī gana daudz darāmā – gan SEZ pārvaldē, gan, kamēr "Vecliepājas" arhitekte Gunta Šnipke ir atvaļinājumā, jāpilda arī viņas pienākumi. Šajā laikā, šķiet, vissvarīgākais – Zivju ielas rekonstrukcijas pieņemšana, kas atkal radījusi pretrunīgas pārdomas. Saprotams, ka pilsētas centru nepieciešams sakārtot, un tomēr skumji, ka tik nozīmīgs objekts pašā centrā nav perfekti nostrādāts. Ir jāsecina: atkal jau kuro reizi konkursa kārtībā pašvaldība bija spiesta pieņemt lētāko būvniecības piedāvājumu, kas neattaisnojās. Ventspils firma "Ostas celtnieks", manuprāt, nav tikusi galā ar uzdevumu pienācīgi – pārbaudām jau kuro reizi, liekam pārstrādāt, labot kļūdas, neprecizitātes. Žēl, ka tik apjomīgs projekts un tik svarīgā vietā kā Liepājas centrs ir veikts tik nekvalitatīvi. Jādomā, kā vēl tas izskatīsies pēc gada. Bet kā gan citādi – izvēlamies lētāko variantu, un arī rezultāts ir lēts.

Bet šās nedēļas pozitīvais akcents neapšaubāmi ir "Līvu" koncerts kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri jaunizremontētajā "Daugavas" stadionā. Arī es būtu ļoti gribējusi redzēt visu koncertu, tomēr izvēlējos būt klāt sava dēla pirmajam lēcienam ar izpletni, bet koncerta beigas bija iespējams mazliet palūkot. Taču tāpat prieks – tas ir atkal kolosāls projekts, ko iekustinājuši liepājnieki, un paldies viņiem par pozitīvajām emocijām, kuru mūsu dzīvē nemaz nav tik daudz. Uztveru to kā zīmi, ka vajag tikai gribēt, tad arī radīsies varēšana.