Kurzemes Vārds

22:54 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sportiskie grobiņnieki priecājas skeitparkā

Anda Pūce

Jau vairāk nekā nedēļu Grobiņā pusaudžiem un jauniešiem, kas aizraujas ar skrituļošanu, ir iespēja izmantot jaunizveidoto skeitparku. To kopumā par 15,2 latiem pilsētai dāvināja akciju sabiedrība "Latvijas finieris" un vietējie uzņēmēji.

Jaunas skeitparka konstrukcijas 8,2 tūkstošu latu vērtībā Grobiņas bērniem uzdāvināja akciju sabiedrība "Latvijas finieris", un pašvaldība bija ļoti priecīga par šādu dāvanu. Meklējot vietu, kur skeitparks varētu atrasties, izrādījās, ka nepieciešams gādāt arī par pienācīgu asfalta segumu, tādēļ pašvaldība vērsās pie sponsoriem. Atsaucība bija ļoti liela, un netrūka uzņēmēju, kas piekrita ziedot naudu. Kā stāsta Grobiņas domes Sporta daļas vadītājs Andis Ādiņš, nepieciešamos 7 tūkstošus latu ziedojuši gan SIA "Grobiņas KB", akciju sabiedrība "LPB", uzņēmumi "KING", "Grobiņas autoserviss", SIA "Z Komunāltehnika", "Transports", "Niko un Co", "Driada Prim" un "Grobiņas SPMK". Tāpat līdzekļus piešķīra arī Grobiņas dome un Grobiņas Pagasta padome.

Svinīgi pārgriežot lentu un sakot apsveikuma vārdus, gandarīti par paveikto bija gan Grobiņas domes priekšsēdētājs Jānis Neimanis, gan akciju sabiedrības "Latvijas finieris" pārstāve Gunta Liepa. Jau pirmajā dienā uz skeitparku bija ieradušies vairāk nekā simts skeitot gribētāju un arī nākamās dienas nedēļā pirms jaunā mācību gada skeitparks nemitīgi bija bērnu un jauniešu pilns. Šeit labprāt ierodas puikas un meitenes uz skrituļslidām, pusaudži, kas lieliski skeito uz skrituļdēļa, kā arī riteņbraucēji, kas rampas izmanto lēcieniem.

Šonedēļ vēl skeitparks papildināts ar divām rampām, tāpēc tagad iekārtots pavisam. A.Ādiņš stāsta, ka puiši, kas jau nopietni aizrāvušies ar skeitošanu, daudz palīdzējuši, lai uzstādītu konstrukcijas, un tieši viņi arī esot patiesie skeitparka saimnieki. Jācer, ka tas palīdzēs arī nodrošināt parka ilgu kalpošanu. Zināms taču, ka tie, kas paši kaut ko uzbūvējuši, nekad nebūs postītāju vidū. "Agrāk mums bija vieta tikai vecajā kultūras namā, taču šis parks ir patiesi piemērots skeiteriem," atklāšanā sacīja kāds jauns grobiņnieks, kurš bija patiesi priecīgs par "Latvijas finiera" un citu uzņēmēju dāvanu.

"Pēc atklāšanas skeitparks ir brīvi pieejams visiem pilsētas iedzīvotājiem, bet, protams, ka tiem, kas šeit ierodas, jāievēro visi drošības pasākumi, lai neciestu paši un citi," saka A.Ādiņš. Viņš stāsta, ka lielākie puikas jau tagad pieskata mazos skrituļotājus, tomēr būtu labi, ja ar bērniem par drošu uzvedību skeitparkā parunātu arī vecāki.