Kurzemes Vārds

11:38 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Latvijas čempionātu sāks savā laukumā
Emīls Dreiblats

Šonedēļ tika publiskots Latvijas atklātā hokeja čempionāta virslīgas turnīra spēļu kalendārs, un "Liepājas metalurgs" pirmo spēli aizvadīs savā laukumā, tiekoties ar HK "Vilki OP".
Kā zināms, Latvijas čempionātā, kam dots ģenerālsponsora firmas "Falck" vārds, šosezon startēs septiņas vienības – sešas pašmāju, kā arī lietuviešu komanda no Elektrēniem "Energija". Virslīgas dalībnieku vidū nav vairs Jelgavas HK "Zemgale", kura cīnās ar finanšu problēmām. Šogad ar pieaugušajiem nekonkurēs arī SK "Rīga 18", jo eksperimentēšana ar jauniešu iesaistīšanu čempionātā līdz šim nav nesusi augļus.
Pēc ilgāka pārtraukuma (kopš 2002./2003. gada sezonas) Latvijas virslīgā atgriezusies arī Daugavpils, un šogad to pārstāvēs "Latgales" hokejisti. Šās vienības rindās cīnīsies virkne 1984.gadā dzimušo puišu, kas agrāk aizstāvēja "Stalkers/Juniors" krāsas, kā arī vairāki leģionāri no Lietuvas un Čehijas.
Pagaidām paredzēts, ka regulārais čempionāts ilgs gandrīz sešus mēnešus, proti, no 17.septembra līdz 4.martam un komandas tajā katra ar katru spēlēs piecas reizes, bet medaļu ieguvēji kļūs zināmi izslēgšanas spēlēs.
Pirmo spēli čempionātā "Liepājas metalurgs" aizvadīs 17. septembrī mājas laukumā ar Rīgas HK "Vilki OP", bet ar galvenajiem konkurentiem cīņā par zelta medaļām HK "Rīga 2000" un "ASK/Ogre" mūsējie aizvadīs izbraukumā attiecīgi 9. un 12 oktobrī.

Pludmales futbola sezona noslēgusies
Pauls Kaufmanis

Ar kārtējo pludmales futbola turnīru noslēgusies šī gada sezona. Pavisam tika aizvadītas astoņas sacīkstes, un rīkotāji atzīst, ka tās aizvadītas ļoti veiksmīgi.
Tiesa, vasaras izskaņā pēdējā turnīrā piedalījās tikai trīs komandas, un uzvaru svinēja vienība "Čigliņi", kas ar 4:0 sagrāva "Liepājas papīru" un ar 5:2 apspēlēja "Velnciemu". Otrajā vietā ierindojās "Liepājas papīrs", kas ar 1:0 bija pārāks par "Velnciemu".
Liepājas futbola federācijas prezidents Rūdolfs Jurjāns atzina, ka "Čigliņi" šogad bijusi visatraktīvākā un aktīvākā komanda, kas neizlaida nevienu no turnīriem. Arī par sezonas vērtīgāko spēlētāju atzīts futbolists no šīs vienības – Juris Poškus. Kā otru visfutboliskāk noskaņoto komandu R.Jurjāns minēja "Liepājas papīru".
"Prieks, ka beidzot Liepājā ir izveidota vieta pludmales futbolam, kur jebkurš interesents var nākt un jebkurā laikā uzspēlēt bumbu," saka R.Jurjāns, raksturojot aizvadīto sezonu. Turklāt komandām šogad turnīros nebija jāmaksā arī dalības maksa. Neskatoties uz to, ka šī vasara nebija īsti piemērota sportiskajām aktivitātēm jūras malā, interese par sacensībām bijusi visai liela. Tiesa, bijis arī viens nepatīkams starpgadījums – nezināmi ļaundari salauzuši vienus no mazajiem futbola vārtiem, taču zaudējumi šoreiz nav lieli, un arī nākamgad liepājniekiem būs iespēja pludmalē uzspēlēt kājbumbu.
Federācijas prezidents par atbalstu pludmales turnīru rīkošanā saka paldies liepājniekiem Anatolijam Suškovam un Valērijam Agešinam.
Nākamais pārbaudījums futbola entuziastiem būs pilsētas čempionāts, kas, iespējams, sāksies jau nākamnedēļ. Šobrīd zināms, ka spēles norisināsies uz modernā jaunākās paaudzes mākslīgā seguma "Daugavas" stadiona rezerves laukumā.

Ko šobrīd dara...
Autosportists AIGARS BITE

Viens no sabiedriskās organizācijas "Rietumi" pārstāvjiem un tās dibinātājiem Aigars Bite nodarbojas ne tikai ar autosporta sacensību rīkošanu, bet arī pats šad tad mēdz piedalīties auto daudzcīņas sacensībās.
Kādi šobrīd ir tavi galvenie darba pienākumi organizācijā "Rietumi"?
– Šobrīd esam uzsākuši darbu pie Latvijas amatieru rallija čempionāta pēdējā posma rīkošanas, kas oktobra beigās notiks Liepājas apkaimē. Septembra vidū tiek plānotas sacensības daudzcīņā.
Cik liels darbs ir jāiegulda, lai noorganizētu šādas sacensības?
– Mazāka vēriena sacensības, protams, var sarīkot diezgan ātri un arī maču norises laikā nav sevišķi jāsaspringst, bet tādās sacensības kā Latvijas amatieru rallija čempionāta posms jāpiestrādā daudz vairāk, jo gan katra ātrumposma izveide, gan dažādas citas ap ralliju saistītas lietas prasa krietni vien vairāk laika, it sevišķi tad, ja sacensībās piedalās gandrīz simts cilvēku.
– Kā pašam veicas trasē?
– Laika trūkuma dēļ šogad un pērn startēt autosporta sacensībās izdevās retāk, taču, neskatoties uz to, pāris mačos nostartēju diezgan labi.
– Kā vērtē autosporta attīstību Liepājā?
– Manuprāt, līmenis nenoliedzami ir audzis ne tikai sportiskā, bet arī organizētības ziņā, jo dalībnieku skaits sacensībās ir kļuvis vismaz divas reizes lielāks un arī šādu pasākuma rīkotāji krietni vien uzlabojuši sacensību norisi.
– Vai bez autosporta sacensību organizēšanas nodarbojies arī ar ko citu?
– Jā, strādāju SIA "Jaunliepāja", kur pildu avārijas dienesta dispečera pienākumus.

Debijas reizē vieta otrā desmita beigās
Miks Kuncītis

18 gadu vecais liepājnieks Antons Knesis atgriezies no sava pirmā pasaules čempionāta airēšanā pieaugušajiem, kur mūsu sportists kopā ar Gati Pranku no Jelgavas startēja 500 metru distancē kanoe divniekiem un izcīnīja 18. vietu.  Pasaules čempionāts Zagrebā mūsu sportistam bija pirmais nopietnais pārbaudījums pieaugušo konkurencē, jo iepriekšējos gados un arī šogad Knesis startēja pasaules un Eiropas junioru čempionātos, kur mūsu sportistam izdevās sasniegt savus karjeras labākos rezultātus – pasaules čempionātā astotā vieta (500 m), Eiropas čempionātā septītā vieta (1000 m) un devītā vieta (500 m).
Uz pasaules čempionātu Horvātijā Knesis, kā viens no jaunākajiem dalībniekiem, devās ar nelielām bažām par to, ka viņš šajās sacensībās startēs divniekos, nevis, kā ierasts, individuāli. Kā pastāstīja Knesis, iemesls tam ir pavisam vienkāršs – sportists, kuram vajadzēja būt Zagrebā un startēt kopā ar Jelgavas airētāju, guva traumu, tādēļ izlases treneris liepājnieku uzaicināja viņu aizstāt.
"Diezgan grūts bija sākums priekšsacīkšu braucienā, jo tik liela mēroga sacensībās divniekos startēju pirmo reizi un arī ar pārinieku vēl īsti nebiju sastrādājies, jo pirms šī čempionāta aizvadījām tikai pāris treniņu," atzina Knesis. Kā pastāstīja Liepājas airētājs, vislabāk izdevies nostartēt B finālā, neskatoties uz to, ka šajā airējienā mūsu divnieks palika pēdējā, devītā vietā. Kopumā mūsu sportists pasaules mēroga mačos sasniegtos rezultātus vērtē kā veiksmīgus, jo cerēt uz augstākām vietām tik nopietnās sacensībās bez prakses ir grūti.
Cerīgāk Knesis raugās uz nākamo sezonu, kad mūsu sportists būs beidzis savas junioru gaitas un centīsies pierādīt savu varēšanu pieaugušo ieskaitē.