Kurzemes Vārds

11:00 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Šausta ugunsdziras tecinātājus un tirgotājus
Ints Grasis

Šonedēļ Priekules Policijas iecirkņa darbinieki pārbaudīja vairākas adreses, kuras savās vēstulēs bija uzrādījuši iedzīvotāji, piedaloties "Latvijas Avīzes" izsludinātājā akcijā "Neindē sevi", informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva. Pārbaudes gaitā konstatēja, ka četrās vietās tiešām tiek vai nu glabāts, vai pārdots nelegālais alkohols, bet viens tirgotājs šogad jau pieķerts otro reizi.
Bunkas pagasta "Bunkās" pie 1963.gadā dzimušā Aļģimanta L. policija atrada 90 paciņu cigarešu "Prīma" ar Krievijas akcīzes marku un 10 litru nelegālā alkohola. Līdzīgs pārkāpums tika konstatēts jau maijā, kad Aļģimants tika pieķerts alkoholu tirgojam, par ko viņam bija sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 155.3.panta – par alkoholisko dzērienu, spirta un tabakas izstrādājumu tirdzniecību neatļautās vietās. Par to vīrietis tika sodīts ar 200 latu. Šoreiz tika konstatēts tikai glabāšanas fakts, tāpēc alkohols tiks nosūtīts ekspertīzei un izlemts jautājums par administratīvās lietvedības uzsākšanu pēc LAPK 169.3 panta – ar akcīzes nodokli apliekamo preču uzglabāšanas un pārvadāšanas noteikumu pārkāpšana.
Virgas pagasta Pavāros 1961.gadā dzimušais Ilmārs K. mājās glabāja gan kandžas aparātu, gan 10 litru gatavās produkcijas. Abas mantas atsavinātas un nosūtītas ekspertīzei.
Pārbaudes gaitā tika veikti divi kontrolpirkumi un konstatēti pārdošanas fakti Bunkas pagastā. Purenēs 1954.gadā dzimusī Mirdza P. pārdeva 0,3 litrus nelegālā alkohola, jo viss pārējais vienkārši jau bija izpirkts. Alkoholu pārdeva arī Bunkas pagasta Eglītēs. Tur ar šo rūpalu nodarbojās 1951.gadā dzimušais Pēteris T.
Visos gadījumos jāizlemj jautājums par administratīvās lietvedības uzsākšanu. Neviens no pārdevējiem nevēlējās atklāt savus piegādes avotus. Uz jautājumu, kāpēc tā tiek darīts, parastā atbilde bija: ģimene taču jāuztur.

Dabū pa galvu
1.septembrī ap pulksten vieniem naktī klubā "Pablo", Zivju ielā 3, 1985.gadā dzimušajam Arvim O. izcēlies konflikts ar nepazīstamu jaunieti, kas viņam iesita pa galvu. Arvis ievietots Centrālajā slimnīcā ar galvas sasitumu un smadzeņu satricinājumu.

Jauniešus soda par smēķēšanu
Kā informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, pirmajā skolas dienā no pusdienlaika līdz pusnaktij, Nepilngadīgo lietu nodaļas darbiniekiem veicot patruļu Jūrmalas parka teritorijā, "Daugavas" rezerves stadiona teritorijā sastādīti 10 protokoli par atrašanos sabiedriskā vietā reibuma stāvoklī (pēc LAPK 171.panta 1.daļas); pieci protokoli – pēc Liepājas pilsētas administratīvās atbildības noteikumu 32.punkta par nepilngadīgas personas atrašanos sabiedriskā vietā reibuma stāvoklī vai smēķēšanu (šajā gadījumā protokoli sastādīti tikai par smēķēšanu) un viens protokols par dabisko vajadzību kārtošanu sabiedriskā vietā (noteikumu 26.2.p.).

Izklaidējas, lecot kanālā
1.septembrī ap pulksten 15 saņemts izsaukums uz Ganību ielu, kur jaunieši lēca Tirdzniecības kanālā un peldējās. Pašvaldības policija aizturēja četrus jauniešus – 1989.gadā dzimušo Igoru, 1990.gadā dzimušo Kasparu, 1991.gadā dzimušo Edgaru un 1992.gadā dzimušo Gintu. Brašuļiem tika sastādīts protokols pēc Liepājas pilsētas administratīvās atbildības noteikumu 31.punkta – par peldēšanos neatļautā vietā.