Kurzemes Vārds

01:58 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pašmāju putekļus tomēr vieglāk rīt

Ints Grasis

Sestdien Priekules autokrosa trasē risinājās Latvijas čempionāta 3.posma (bagiju klasei – 4.posma) sacensības, kopumā pulcējot gandrīz 50 sportistu. Mūspuses krāsas šajā autokrosa braucēju kompānijā visai atzīstami aizstāvēja priekulnieki – Raimonds Ķervijs Open klasē un Valters Zīverts bagiju klasē.
Autokross Latvijā šobrīd nebūt nepiedzīvo ziedu laikus. Septembris jau otrā pusē, bet šis bija tikai čempionāta 3.posms, jo ne viss no sezonas sākumā iecerētā ir īstenots, un septiņu posmu vietā vajadzēs samierināties ar trim. Līdz ar to sanāk, ka divi no trim čempionāta posmiem notikuši Priekulē, bet Latvijas čempionāts, ja gaidāms vēl tikai pēdējais posms, šogad būs noticis tikai Priekulē un Smiltenē.
Trīs pauzes mēneši bija pietiekams laiks, lai pa vakariem varētu kārtīgi ķīlēt spēkratus. "Visu šo laiku arī pie tā strādāju, bet nekādus tūkstošus mašīnā jau arī nevaru atļauties ieguldīt," jau pēc sacensībām ar smaidu sacīja Raimonds Ķervijs. Aizsteidzoties notikumiem priekšā, šo smaidu var iztulkot ar posma sacensību rezultāta izklāstu. Open klasē, kurā Raimonds startē ar savu "Toyota MR2", priekšbraucienos viņam neizdevās ielauzties līderu trijniekā, taču īstajā kaujā – A finālā – viņš finiša līniju šķērsoja trešais, priekšā palaižot tikai uzvarētāju R.Jaunzemu ("Toyota MR2") un Juri Kuļikovski (ZAZ).
Vēl jāpiebilst, ka finālbraucienā par 3.vietu notika sīva jo sīva spēkošanās starp R.Ķerviju un lietuvieti Ž.Reisu. Mūsu dienvidu kaimiņš tik ļoti gribēja apsteigt mājinieku, ka uzķērās uz viena no Priekules trases āķīšiem – izejot no līkuma pa ārmalu pirms finiša taisnes, Reiss neveiksmīgi trāpīja zemes izcilnī un aizkūleņoja pa gaisu… ar laimīgām beigām, ja runājam par sportista veselību, taču neveiksmīgām, protams, sportiskajā ziņā.
"Daudzus gadus esmu pavadījis autokrosā. Nu laiks aiziet," priecīgs, ka mājas trasē izdevies parādīt labu rezultātu, bija R.Ķervijs. "Visu savā karjerā esmu sasniedzis, izņemot Latvijas čempiona titulu, bet, lai tiktu līdz tam, ir nepieciešams ļoti daudz naudas. Tāpēc pēc šās sezonas pēdējā posma esmu nolēmis beigt autokrosista karjeru."
Pēc šā panākuma R.Ķervijam ir labas izredzes izcīnīt 3.vietu arī čempionāta kopvērtējumā, un viņš cer, ka pēdējā posmā Smiltenē tas izdosies.
3.vietu posmā bagiju klasē izcīnīja arī Valters Zīverts. Tiesa, abas reizes priekšbraucienos viņš bija otrais, taču finālā pa īstam aizgāja konkurenta A.Matulēna līdz tam diezgan niķīgā tehnika, un viņš apsteidza Valteru. Uzvarēja J.Boks, kuru vairums priekulnieku pamatoti uzskata par savējo, jo no šejienes, tā teikt, jau viņš arī ir nācis.
Tagad V.Zīverts čempionāta kopvērtējumā pakāpās uz 4.vietu, bet trešā, kurā ir igaunis S.Kaurs, ir piecu punktu attālumā. "Čempionāta kopvērtējumā gribētos iebraukt trijniekā," apņēmības pilns ir Valters. Arī viņš vasarā krietni pastrādājis. Motors ir pārskrūvēts, mainīts tā izvietojums, taču izmantotas tikai rezerves daļas, kas atrodamas garāžā, nekas īpašs nopirkts neesot.
Autokrosam Latvijā kļūst aizvien grūtāk piesaistīt sponsorus, bet to devums ir sacensību galveno izmaksu sedzējs. Tādēļ Priekules autokrosa galvenais organizators Andris Bražis saka lielu paldies atbalstītājiem, no kuriem lauvas tiesu atvēlēja uzņēmumi "3K Auto" un "Līvu alus darītava". Kā nekā, vienu šādu sacensību sarīkošanai vajadzīgi 6–7 tūkstoši latu. Nākamsezon, kā sacīja A.Bražis, autokrosu mēģinās rīkot pēc citas formulas, kas, iespējams, padarīs to interesantāku gan skatītājiem, gan braucējiem.