Kurzemes Vārds

02:25 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kaktuss

Cik daudz naudiņas vārās studenta katliņā?

Kurš gan vēl labāk prot ekonomēt naudu, ja ne pensionāri un studenti! Studējošie jaunieši ir iemācījušies no dažiem lētākiem pārtikas produktiem pagatavot visai gardas, nereti arī veselīgas maltītes. Lai uzzinātu, ko ēd students, cik tas izmaksā, kur iegādājas pārtikas produktus un kādi ir ēšanas paradumi, "Kaktuss" devās paokšķerēt pa vairākām vietām, no kurām nāca ēdiena smarža.

Brokastis
Grupas "The Briefing" mūziķis, šī gada Liepājas Pedagoģijas akadēmijas absolvents Juris Peterlevics zināja stāstīt, ka studenti jau nav no tiem ļautiņiem, kas agri dodas pie miera. Tādēļ ar piecelšanos viņiem ir pagrūti, acis negribas vērties vaļā pat pēc modinātāja neatlaidīgā zvana. Lai nenokavētu lekcijas, brokastīs parasti ēd to, kas ir ātri pagatavojams. "Rīts man neiesākas bez maltās pupiņu kafijas ar pienu. Kamēr tā ievelkas, pagatavoju brokastis. Es no rītiem neko necepu, bet parasti ēdu tostermaizes ar sieru," sacīja Juris. Kaut arī viņš jau trīs mēnešus vairs nav students, mūziķis nav mainījis brokastu ēdienkarti un šaubās, vai tas notiks tuvākajā laikā. Arī brīvdienu rītos viņš sevi iepriecina ar smaržīgu kafiju un maizītēm.

Siera tostermaizes (1personai)
Sastāvdaļas:
4 tostermaizes;
100 grami siera (vislabāk Holandes);
1 tomāts vai marinēts gurķis;
pikucis sviesta;
klāt var likt kečupu vai majonēzi.
Maizītes var ēst aukstas vai arī karstas.

Pagatavošanas laiks: 3–7 minūtes
Izmaksā: ne vairāk kā 50 santīmu

Pusdienas

LPA 4.kursa students Uģis Blūms parasti brokastis laika trūkuma dēļ neēd, tādēļ pirmā ēdienreize viņam ir pusdienas. Lielākoties tās viņš ietur akadēmijas ēdnīcā ap pulksten vieniem. "Parasti es ēdu gaļu – kotletes vai karbonādes. Pusdienojot ārpus mājas, nākas šķirties no apmēram diviem latiem." Jautāts, vai students finansiālā ziņā var atļauties ēst gaļu, Uģis sacīja, ka dažreiz var, bet ir brīži, kad jāpārtiek tikai no vecāku atvestiem vai draugu atdotiem pārtikas produktiem. Ja naudas maciņā ir visai maz, tad kādu laiku var iztikt ar ātri pagatavojamām zupiņām, kuras maksā tikai dažus santīmus.
Uģis novērojis, ka ir studenti – čaklie ēdienu gatavotāji un sliņķi kā viņš, kas vai nu ēd ārpus mājas, pagatavo kaut ko vienkāršu, piemēram, pelmeņus, ceptus kartupeļus, maizītes, vai arī uztur labu draudzību ar čaklajiem ēst taisītājiem. Jaunieti visbiežāk virtuvē var sastapt brīvdienās, kad viņš gatavo makarona ēdienus vai salātus. Uģis pārtiku iegādājas tirgū vai lielākos veikalos, īpaši uzmanību pievēršot cenai un preces kvalitātei.

Cepti kartupeļi ar olu (1 personai)
Sastāvdaļas:
4 palieli kartupeļi;
3 olas;
pipari, sāls;
klāt var pieēst dažādus salātus (Uģis izvēlējās mēļu salātus).

Pagatavošanas laiks: 30 minūtes
Izmaksā: 30 santīmu (bez salātiem)

Launags

Launagu parasti ietur tikai retais students, kuram ir pabiezāks maciņš, milzīga ēstgriba vai tas, kuram stresa dēļ visu laiku ir kaut kas jāgrauž. 19 gadu vecā Sabiedrisko attiecību specialitātes studente Zane Elere sevi pieskaita pie sliņķiem, tādēļ viņu saimniekojam virtuvē var redzēt visai reti. Parasti starp ēdienreizēm jauniete izsalkumu remdē ar banāniem, smalkmaizītēm vai šokolādi. Bet, ja ir pāris minūtes laika, labs garastāvoklis un vēlme darboties, tad viņa sev pagatavo kaut ko īpašu, piemēram, auzu pārslu putras kārtojumu, kas ir ļoti sātīgs un var aizvietot pat vakariņas. Ja daudzi studenti saliek kopā savus produktus un izdomā, ko no tā visa varētu pagatavot, tad Zane ir vienpate. Ne jau tāpēc, ka viņai būtu žēl ar kādu dalīties, bet neievingrinātās rokas dēļ baidās ar savu pagatavoto ēdienu kādam sagādāt vilšanos.
P.S. Auzu pārslu kārtojumu var gatavot un ēst droši – pētījumi liecina, ka apmierināto ir 100 procentu.

Auzu pārslu putras kārtojums (1 personai)
Sastāvdaļas:
50 g ātri vārāmās auzu pārslas;
100 g piena;
puse banāna;
saldējums pēc paša vēlmes;
sauja cepumu (Zane izmantoja auzu pārslu cepumus ar riekstiem).
Izvāra pienu, kam pievieno auzu pārslas. Bļodiņā kārtās liek cepumus, auzu pārslu putru, banānus, vēlreiz putru un saldējumu. Klāt var piedzert pienu.

Pagatavošanas laiks: 10–15 minūtes
Izmaksā: 50 santīmu

Vakariņas

Pat tie studenti, kas var iztikt bez brokastīm, ir atraduši no pusdienām un nezina, cikos ļaudis ēd launagu, bez vakariņām tomēr nevar izlīdzēties. Tā nu iegadījies, ka tieši vakarpusē kopmītnēs vēdī dažādu ēdienu smaržas, students velk ārā savus no mājām atvestos krājumus un mēģina no tiem kaut ko sakarīgu un arī ēdamu pagatavot. Dažam tas izdodas ar pirmo reizi, cits to neiemācās izdarīt visu mūžu.
Tā kā topošā psiholoģijas skolotāja Agnese Freija ne tikai studē, bet arī strādā, sevi palutināt ar pašas gatavotu ēdienu sanāk visai reti. Lielākoties viņa iztiek tikai no kukurūzas pārslām ar pienu. Ja vakars ir brīvāks, tad uztaisa makaronus ar krējumu vai majonēzi, uzcep kartupeļus vai izvāra rīsus, kurus aplej ar kādu gaļas mērcīti. Agrāk Agnese dārzeņus un augļus atgādāja no mājām Talsu rajonā, taču tagad savus vecākus aizņemtības dēļ var apciemot visai reti, tādēļ nekas cits neatliek, kā doties uz tirgu vai zemo cenu veikaliem.

Plovs (1 personai pietiek divām dienām)

Sastāvdaļas:
3 rīsu paciņas;
200 g maltās gaļas (var izmantot arī gulaša gaļu, kas ir sacepta ar burkāniem, sīpoliem un ķiplokiem);
sāls, pipari, kečups pēc paša gaumes.
Izvārītiem rīsiem pievieno ar garšvielām apcepto gaļu, beigās masai pievieno kečupu.

Pagatavošanas laiks: 15 minūtes
Izmaksā: 80 santīmu

Kopā viss izmaksā:
2,10 latu