Kurzemes Vārds

18:01 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Pārbauda tehnikas gatavību ziemai
Daiga Borska

Vakar SIA "Komunālā pārvalde" speciālisti apmeklēja uzņēmumu "Aizputes ceļinieks" un "Kurzemes ceļi" tehnikas novietnes un iepazinās ar tās gatavību darbam ziemā. Abi minētie uzņēmumi atbilstoši līgumiem nodrošinās pilsētas ielu apkopi un sniega tīrīšanu. Kā "Kurzemes Vārdam" sacīja Komunālās pārvaldes valdes priekšsēdētājs Ģirts Reinbergs, tehnikas abos uzņēmumos ir pietiekami, lai nodrošinātu ielu tīrīšanu ziemā. No 1.novembra Komunālajā pārvaldē darbu sāks ziemas dienests, kas katru dienu un visu diennakti sekos laika apstākļiem un nepieciešamības gadījumā sūtīs tehniku ielu kaisīšanai vai attīrīšanai no sniega.

Piedalās Austrijas Nacionālās dienas svinībās

Vakar Liepājas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde un domnieks Uldis Pīlēns piedalījās Austrijas Nacionālās dienas svinībās Rīgā. Svinīgo pieņemšanu Latvijas Nacionālajā teātrī rīkoja Austrijas Republikas vēstnieks Latvijā Dr. Vernfrīds Kefflers.
Liepājas pašvaldība atzinīgi novērtē Austrijas ieinteresētību Liepājas topošās koncertzāles projekta īstenošanā. Kā zināms, tieši austriešu arhitekts Folkers Gīnke ir topošās koncertzāles projekta autors. Svinību laikā notika saruna, kurā piedalījās S.Golde, U.Pīlēns, kultūras ministre H.Demakova un F.Gīnke, lai apspriestu koncertzāles projekta turpmāko virzību. Austrijas Nacionālās dienas svinībās koncertu sniedza Liepājas Simfoniskais orķestris.

Spriež par festivālu "Liepājas dzintars"

Uz kārtējo sanāksmi bija ieradusies festivāla "Liepājas dzintars" darba grupa, lai vienotos par tālāko darbību. Pagājušajā nedēļā Liepājas domes deputāti akceptēja Igo prezentēto jubilejas festivāla koncepciju un uzdeva Kultūras pārvaldei izveidot festivāla darba grupu, lai nodrošinātu tā organizāciju un norisi. Kultūras pārvaldei uzdots noslēgt līgumu ar Igo par scenārija izstrādi un panākt vienošanos ar "Igo mūzikas menedžmentu" par pasākuma satura producēšanu. Festivālu "Liepājas dzintars", kas notiks 2006.gada 19.augustā stadionā "Daugava", apņēmusies organizēt Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde, izveidojot festivāla darba grupu, kuras darbību pārraudzīs domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde.

Būvē noliktavu saimniecības kompleksu

Akciju sabiedrības "Liepājas Eļļas ekstrakcijas rūpnīca" teritorijā patlaban turpina būvēt slēgtas noliktavu saimniecības kompleksu metāla kravu uzglabāšanai un apstrādei, informēja akciju sabiedrības "Liepājas osta LM" valdes priekšsēdētājs Pēteris Iesalnieks. Projekta īstenošanā iesaistītas vietējās un Krievijas investīcijas kopumā 1,5–2 miljonu eiro apmērā. Kompleksa darbībai paredzēts izmantot teritoriju 2500 kvadrātmetru platībā. Ja projekta īstenošanu neapgrūtinās cementa deficīts, būvniecību paredzēts pabeigt līdz šā gada beigām. Jau rakstījām, ka likvidējamās akciju sabiedrības "Liepājas Eļļas ekstrakcijas rūpnīca" akcionāri nolēma uzņēmuma kustamo un nekustamo mantu nodot akciju sabiedrībai "Liepājas metalurgs", kā arī nolēma pabeigt rūpnīcas likvidācijas procesu līdz šā gada beigām. Liepājas Eļļas ekstrakcijas rūpnīcas kustamo un nekustamo mantu "LM" nodeva par bilances vērtību 1322679 lati, kas ir lielāka nekā "BDO Invest Rīga" noteiktā mantas tirgus vērtība – 996600 latu.

Karostas cietumā īsts realitātes šovs

Karostas cietumā 1.Baltijas kanāls, kas raida Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, filmē realitātes šova izmēģinājuma projektu. Pirmdien Karostā ieradās 4 ieslodzītie – 2 puiši un 2 meitenes no dažādām Latvijas pilsētām. Viņiem četru diennakšu laikā būs iespēja apliecināt savu fizisko varēšanu un emocionālo stabilitāti, izturot dažādus projekta autoru iecerētus pārbaudījumus. Uzvarētājs saņems naudas balvu. Realitātes šovu filmē visu diennakti. Kā "Kurzemes Vārdu" informēja "Karostas glābšanas biedrības" priekšsēdētāja Monta Krafte, šova veidotāju iecere ir atspoguļot cietuma ikdienu, baisos apstākļus un skarbo attieksmi pret ieslodzītajiem, tādējādi ļaujot skatītājiem aizdomāties, kā būtu, nedod Dievs, nokļūt tādā vietā pa īstam. Ja uzfilmētais materiāls ieinteresēs skatītājus un TV producentus, tad, iespējams, jau šogad Karostas cietumā sāks filmēt realitātes šovu, kas būs pirmais tāda veida šovs Baltijā.

Ostā ierobežota kuģu satiksme

Naktī uz trešdienu vēja ātrums Liepājā sasniedza 18 metrus sekundē, sinoptiķi prognozēja, ka dienas laikā tas varētu sasniegt pat 24 metrus sekundē, tāpēc vakar ostā tika ierobežota kuģu satiksme, apliecināja Liepājas ostas pārvaldnieks Aivars Boja. Tā jārīkojas, ja vēja ātrums sasniedz vismaz 14 metru sekundē. Vakar labvēlīgākus laika apstākļus ienākšanai Liepājas ostā gaidīja pieci transportkuģi, bet vēja pilsētas ostu atstāt vēlējās viens kuģis. Vakar pēcpusdienā A.Boja sacīja, ka nekas ārkārtējs ostā nav noticis, vienkārši atbildīgie dienesti pilda savus pienākumus pastiprinātā režīmā. Piemēram, Kustības dienests fiksē tā saucamos logus, tas ir, neilgus brīžus, kad vējš mazliet pierimst, un tos izmanto, lai kuģus izvestu vai ievestu ostā. Bez tam pilsētā, kurā piedzimst vējš, vējš ar ātrumu 20 metri sekundē tiešām nav nekas ārkārtējs.

Atvērs veikalus "JYSK" un "Supernetto"

Rīt tirdzniecības centrā "Rietumu centrs" atvērs veikalus "JYSK" un "Supernetto". Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja centra pārvaldnieks Arturs Priede, kompānijai "JYSK" veikals Liepājā būs pirmais ārpus Rīgas. Galvaspilsētā to ir pieci. Pirmajā atvēršanas nedēļā "JYSK" papildus četrām kasēm strādās vēl divas un ieradīsies arī pārdevēji no Rīgas. Veikalā būs apmēram divi tūkstoši preču vienību. Šobrīd notiek sarunas ar kādu firmu, kas, iespējams, būs trešais lielākais nomnieks "Rietumu centrā".

Amatnieku biedrība svin 10 gadu jubileju

Tā ir augusi un veidojusies reizē ar Latvijas neatkarības atgūšanu, izdzīvojusi gan entuziasma un patriotisma pilnu pacēlumu, gan pragmatisku grupēšanos pa amatniecības nozarēm un vēlmi iegūt Latvijas Amatniecības kameras apstiprinātu zeļļa vai meistara sertifikātu, līdz biedrībā apvienojušies amatnieki, kuriem rūp Liepājas Amatnieku biedrības vēsture, mīlestība uz savu arodu un tās prestižs. Mūsu pilsētas amatnieki šajos gados piedalījušies daudzos amatnieku gadatirgos Latvijā, ārvalstīs un pašu mājās, rīkojuši Amatnieku dienas, aktīvi piedalījušies pilsētas dažādos svētkos un citos pasākumos. Rīt pulksten 18 Liepājas Amatnieku biedrība folkloras centrā "Namīns" atzīmēs savas darbības 10.gadadienu un mīļi ciemos aicina visus, kas jebkad bijuši saistīti ar šo biedrību, palīgus, draugus un līdzskrējējus.