Kurzemes Vārds

23:26 Otrdiena, 29. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Siltumražotājs nedrīkst sodīt nevainīgos!
SIMONA PETROVICA,
daudzbērnu biedrības "Dēkla" Liepājas nodaļas vadītāja

Šobrīd gaisa temperatūra kļūst jo dienas, jo vēsāka, bet siltumu savu dzīvokļu radiatoros lielākā daļa iedzīvotāju kā nevar, tā nevar sagaidīt. Salst ģimenes ar bērniem, salst vecākā gadagājuma cilvēki, kaut arī siltumražošanas uzņēmums ir paziņojis, ka apkuri it kā sākot jau no šās nedēļas pirmdienas, tomēr realitātē tas nav piepildījies – lielākajā daļā māju siltuma joprojām nav.

Tikko mums biedrības ietvaros bija organizatoriska rakstura sanākšana, un vecāki pie reizes dalījās arī pieredzē, kā viņu ģimenēs klājas šajā aukstajā laikā. Vispārējais viedoklis – bērni sākuši ļoti slimot, jo iepriekš skolā, kur pievienota apkure, bija karsts, toties mājās – drēgns un auksts. Temperatūras maiņa acīmredzot iespaidojusi bērnus. Tad nu jāsaka – atkal laime nelaimē, jo, kaut arī šajās skolas brīvdienās skolēniem bija jāsēž aukstajās mājās, kamēr skolas tika kurinātas pa tukšo, tomēr bērni vismaz nesatikās un tādējādi tika iegrožota gripas izplatība.

Šajā situācijā vistrakākais ir tas, ka cilvēki nevar būt pārliecināti, vai apkuri pievienos ziemā, kad ārā jau būs sals. Pat tie, kas par apkuri cītīgi maksājuši gadu no gada, atsakoties no dažādām, arī savu bērnu, vajadzībām. Jo, lūk, ir paziņots, ka apkurei pievienošot tikai mājas, kuru iedzīvotāji par saņemto siltumenerģiju norēķinājušies 100 procentu apmērā. Ja seko šim priekšnoteikumam, tad iznāk, ka lielākā daļa māju Liepājā šoziem vispār paliks bez apkures, jo reti kurā ir samaksājuši visi iemītnieki. Bet sakiet, ko lai dara ģimenes, kurās aug mazi bērni, ja paši par visu norēķinājušies, bet varbūt nav maksājis blakus dzīvokļa kaimiņš? Kā lai viņu piespiež to izdarīt, vai saukt ārā pagalmā un piekaut? Vai to grib siltumražošanas uzņēmums un pašvaldība?

Patērētājiem galu galā ir vienalga, kurš uzņēmums piegādā siltumu, galvenais, lai tas būtu tiem, kuri ir samaksājuši. Citādāk sanāk, ka tiek sodīti bez vainas vainīgie. Uzņēmumam pašam jātiek galā ar parādniekiem, neterorizējot godīgos maksātājus.

Un vispār, manuprāt, nedot siltumu iedzīvotājiem, kuri samaksājuši, ir cilvēktiesību pārkāpums, vajadzētu tikai kādu aktīvu zinošu cilvēku, kas uzņemtos to pierādīt. Un, ja sāktos tiesu darbi, tad vēl mēs redzētu, kurš ir īstais vainīgais nekārtībās un, galvenais, bērnu slimošanā.