Kurzemes Vārds

00:06 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Lauma" izveido divus meitasuzņēmumus

Viktors Ulberts

Lai uzlabotu ražošanas caurskatāmību un paaugstinātu konkurētspēju, akciju sabiedrība "Lauma" ir nodibinājusi divus meitasuzņēmumus – "Lauma Lingerie" un "Lauma Fabrics", "Kurzemes Vārdu" informēja uzņēmuma izpilddirektors Edgars Štelmahers.

"Sieviešu veļas un tekstilizstrādājumu dinamika ir manāmi atšķirīga, vērtējot pēc to nākotnes stratēģijas, investīcijām, tirdzniecības un mārketinga pasākumiem. Pašreizējā uzņēmuma organizācijas struktūra, visam atrodoties zem vienas kompānijas jumta, ierobežo tirdzniecības iespējas, jo "Laumas" klienti ir arī tās konkurenti," norādīja E.Štelmahers. "No otras puses, tas ierobežo audumu iepirkumu iespējas sieviešu veļas ražošanai, jo daudzi Rietumu audumu ražotāji konkurentiem tos nepiegādā." Tādēļ, lai paplašinātu darbības loku, "Lauma" nodibinājusi jaunās filiāles.

Paredzams, ka izmaiņas kompānijas struktūrā palīdzēs veiksmīgāk cīnīties pret arvien lielāko konkurences spiedienu, ko rada elektrības un gāzes izmaksu, kā arī algu palielināšanās. Problēma ir arī Tālo Austrumu valstu ražotāju pieaugošā konkurence, sacīja Štelmahers.

Firmas "Lauma Lingerie" darbības pamatā būs vadošo reģionālo sieviešu veļas zīmolu izveide, kā arī to tirdzniecība un ražošana. Bet firmu "Lauma Fabrics" iecerēts izveidot par augstas kvalitātes novatorisku sieviešu veļas audumu piegādātāju vadošajiem reģionālajiem un starptautiskiem sieviešu veļas ražotājiem.

E.Štelmahers uzsvēra, ka visi darbinieki turpinās darbu jaunizveidotajos uzņēmumos, saglabājot darba līgumu noteikumus un visus paredzētos nosacījumus. Visi ar ražošanu saistītie pamatlīdzekļi tiks pārvesti uz jaunizveidotajām filiālēm, kas izveidotas tikai juridiski, bet fiziski turpat uzņēmuma telpās vien atradīsies. "Lauma" savukārt būs mātes uzņēmums, kas atbildēs par vispārīgu vadību un atbalsta darbībām.

Akciju sabiedrība "Lauma" šā gada deviņos mēnešos sasniegusi 17,2 miljonus latu lielu apgrozījumu, kas ir par 10 procentiem vairāk nekā attiecīgajā laikposmā pērn, kad uzņēmums strādāja ar 15,48 miljonu latu apgrozījumu.