Kurzemes Vārds

23:43 Otrdiena, 29. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kas notiek ar apkuri?

Kirils Bobrovs

Vakar un aizvakar bija daudz zvanu sakarā ar apkures uzsākšanu. Radās tāds priekšstats, ka negatīvās emocijas arvien vairāk pārņem liepājniekus. Viņi apvainojušies, ka nav izsmeļošas informācijas. Kā vienmēr, ir arī retoriski jautājumi un spriedelējumi par sīkumiem. Kādai vajadzībai ierīkoti siltummezgli? Veselu nedēļu pagrabā tek karstais ūdens un nav kas to aptur! Ārējās siltumtrases joprojām nav izolētas! Sacīja, ka sanitārtehniķis kaut kur esot aizgājis un nav atgriezies! Pilsētas domē telefoni vienmēr ir aizņemti! Apgalvo, ka esot gājuši gan uz "Liepājas siltumu", gan uz namu pārvaldi – nekāda labuma, tāpēc lūdz avīzes palīdzību. Kaut arī nezina, kā to varētu izdarīt. Tāpēc mēs nolēmām labāk dot vārdu tām amatpersonām, no kurām kaut kas atkarīgs.

Rinalds Kržanovičs, "Jaunliepājas" valdes priekšsēdētājs:

– 25.oktobrī apkurei pievienojām visas mūsu mājas, kurās pēc "Liepājas siltuma" datiem ir samaksa simt procentu apmērā. Bet tādu māju pagaidām ir tikai dažas. Ar visu svarīgo informāciju mēs apmaināmies ar domes izpilddirektoru Edgaru Rātu. Grūti virzās uz priekšu pārrunas ar "Liepājas enerģiju" par jaunajiem pakalpojumu sniegšanas līgumiem. Bet arī tas ir svarīgs jautājums, lai nodrošinātu apkuri vismaz pēc 1.novembra. Citu jaunumu mums nav.

Teodors Maļauko, "Liepājas siltuma" direktors:

– Mēs laikus informējām iedzīvotājus, ka apkurei pievienosim tikai mājas ar samaksu simt procentu apmērā. Tiesa, pilsētā tādu ir apmēram trīsdesmit. Kas te varētu būt neskaidrs? Varu piebilst, ka ik gadu pirms apkures sezonas sākuma liepājnieki aktīvāk kārtoja maksājumus. Arī tagad nauda ienāk, tāpēc situācija mainās. Par to vajadzēja domāt arī vasarā. Agrāk daži maksāja uz priekšu, tādā veidā paaugstinot procentus visā mājā. Tagad tas nebūtu jādara, jo lieko naudu pēc 1.novembra mēs būsim spiesti atmaksāt. Bet visa informācija par maksājumiem bija laikus iesniegta namu pārvaldēm. Acīmredzot tās šo informāciju nebija izplatījušas.

Gaida Korņilko, "Karostas" direktore:

– Pie mums nekurina. Lieli parādi. Bet iepriekšējās ziemas krietni vien norūdījušas mūsu iedzīvotājus pret aukstumu. Mums ir arī sava katlumāja septiņām mājām Turaidas ielā. Tur pavisam drīz beigs remontu, un tuvākajās dienās tā sāks kurināt.

Krista Kalnarāja, "Vecliepājas" menedžere:

– Pēc Pilsētas domes izpilddirektora Edgara Rāta rīkojuma saņemšanas apkures pievienošanai mēs uzreiz norīkojām vairākas brigādes. Pilsētas centrā mums ir 23 šādas mājas, Dienvidrietumu rajonā – 3, Tosmarē – 1. Šajās dienās mums ir pagarināts darba laiks. Speciālisti, kas veic māju pievienošanu apkurei, strādā līdz pulksten 23.

Edgars Rāts, Pilsētas domes izpilddirektors:

– Ja māju iedzīvotāji ir slikti informēti, tad tas noticis mājas vecāko nolaidības dēļ. Taču es noteikti pieprasīšu, lai namu pārvaldes novērš pieļautos trūkumus. Nevajadzētu arī aizmirst, ka uzņēmuma pāriešana jaunā statusā pēc bankrotēšanas bija grūts posms. Process vilkās visas vasaras garumā un nav beidzies pat šodien. Ietekmēt veco "Liepājas siltumu" kļuva arvien grūtāk. Es vainīgs nejūtos, bet, ja kaut kas tika izdarīts ne tā, esmu gatavs atvainoties. Mēs domē uzklausām visus un šo informāciju apkopojam.

Anatolijs Suškovs, "Liepājas enerģijas" valdes priekšsēdētājs:

– Mēs darām visu, lai, kā bija paredzēts, sāktu normāli funkcionēt no 1.novembra. Pārējo komentēt šobrīd, manuprāt, būtu nevietā.