Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aktivitātes atsāk Neredzīgo sporta klubs

Sporta aktivitātes gatavojas atsākt Liepājas Neredzīgo sporta klubs. 28.oktobrī LNSK sadarbībā ar Liepājas domes Sporta pārvaldi rīko šaha turnīru invalīdiem ar dažādām invaliditātēm, kā arī pensionāriem. Interesenti aicināti pieteikties līdz 27.oktobrim pa tālruni 3431535. Invalīdi ar kustību traucējumiem tiks nodrošināti ar transportu. Sporta klubā tiek gaidīti visi esošie kluba biedri un pārējie Liepājas invalīdi, kuri vēlētos iestāties klubā un piedalīties sporta aktivitātēs. Klubs atrodas Liepājas Neredzīgo biedrības telpās Ganību ielā 197/205.

Favorīti pretiniekus nežēlo
Pauls Kaufmanis

Liepājas pilsētas čempionātā futbolā aizvadītajās cīņās pārliecinošas uzvaras izcīnījuši favorīti. Par lielāko sagrāvi parūpējās līderi "Tosmares kuģu būvētava", kas ar 20:0 pārspēja pastarīti "Kristīgo centru".
Šajā mačā pa piecām reizēm pretinieku vārtsargu pārspēja Dmitrijs Kalašņikovs un Sergejs Artjomovs, bet četri vārti Vasīlija Askerova kontā. "Kristīgais centrs" piedzīvoja sagrāvi arī mačā ar "Saskaņu" – 1:12. Šajā mačā sešas reizes bumbu vārtu tīklā raidīja Aleksandrs Stepanovs.
Citās spēlēs "UPTK" ar 8:3 pārliecinoši pieveica "Liepājas papīru" (uzvarētājiem trīs vārtus guva Igors Jegorovs), "Tosmares kuģu būvētava" ar 6:0 apspēlēja "LM Arodbiedrību" (trīs vārti Jevgēņija Frolova kontā) un "Liepājas papīrs" cīnījās neizšķirti ar "Velnciemu" – 1:1.
Nākamā spēle pilsētas čempionātā paredzēta sestdien, kad savā starpā tiksies pirmā trijnieka komandas – "Saskaņa" un "Tosmares kuģu būvētava".

Pirmā maiņa atgūst vārtu garšu
Emīls Dreiblats

Vakar "Liepājas metalurga" hokejisti Baltkrievijas atklātā čempionāta izbraukuma spēlē ar 4:1 (3:0, 1:1, 0:0) pārspēja HK "Brest", izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas. Turnīra tabulā metalurgi pakāpās uz devīto vietu.
Liepājnieki uzvaras pamatus ielika jau pirmajās 20 minūtēs. Vispirms, spēlējot skaitliskajā vairākumā, precīzi meta Fiļimonovs, nepilnu pusminūti vēlāk Vegners panāca 2:0, bet neilgi pirms pārtraukuma metalurgu pirmā maiņa vēlreiz nodemonstrēja savu prasmi realizēt vairākumu – Ņikitina piespēli vārtu guvumā pārvērta Feldmanis. Otrā perioda sākumā Bogdanovs ar precīzu metienu apliecināja, ka Latvijas izlases galvenā trenera Leonīda Beresņeva izvēle, olimpiskā sastāva kandidātu sarakstā iekļaujot trīs metalurgu pirmās maiņas spēlētājus, nav tikai nodeva vienam no spēcīgākajiem pašmāju klubiem. 4:1 viesos pret sīksto Brestu (pirmā riņķa spēlē Liepājā – 2:2) ne tikai pagarināja liepājnieku uzvaru sēriju, bet arī vieš mūsējo cerības jau līdz sezonas vidum aizķerties Baltkrievijas čempionāta spēcīgāko astotniekā.
Nākamo spēli Baltkrievijas čempionātā "Liepājas metalurgs" aizvadīs rīt, kad izbraukumā mērosies spēkiem ar Grodņas "Ņeman", kas vakar ar 2:3 zaudēja HK "Rīga 2000".
Tikmēr "Liepājas metalurga" fārmklubs vakar viesos bez ierunām ar 0:8 (0:4, 0:1, 0:3) kapitulēja Daugavpils HK "Latgale". Šodien abas komandas tiksies vēlreiz.

Basketbolisti tiek pie pirmās uzvaras

Vakar BK "Līvu alus/Liepāja" savā laukumā Kandavā izcīnīja šosezon pirmo uzvaru SEB Baltijas Basketbola līgā, ar rezultātu 79:72 (18:28, 22:12, 14:15, 25:17) apspēlējot principiālos pretiniekus BK "Bumerangs/Gulbene/ASK".
Spēles sākumu veiksmīgāk aizvadīja viesi, kas ātri ieguva desmit punktu pārsvaru, taču otrajā ceturtdaļā mūsējiem izdevās sakārtot aizsardzību un rezultātu izlīdzināt. Atpūtā ejot – 40:40. Otro puslaiku gulbenieši uzsāka ar pamatīgu izrāvienu, tomēr arī šo kritumu liepājnieki spēja pārvarēt un vēlreiz spēli izlīdzināt. Pēdējā ceturtdaļā jau noteikumus laukumā diktēja mūsējie, veiksmīgi pārķerot pretinieku piespēles, izmantojot ātro uzbrukumu iespējas un izvirzoties vadībā pat ar deviņiem punktiem. Vēl apmēram divas minūtes līdz mača beigām viesi pietuvojās rezultātā līdz trīs punktiem, taču liepājnieki iniciatīvu no rokām neizlaida un svinēja šosezon pirmo uzvaru – 79:72. Rezultatīvākais mūsējiem bija Valds Dabkus, kurš guva 24 punktus, bet Klāva Ansona kontā 18 punkti un 10 atlēkušās bumbas.
BK "Līvu alus/Liepāja" treneris Raimonds Kairis atzina, ka spēle gājusi kā pa viļņiem. Otrajā puslaikā mūsējie veiksmīgi variējuši ar zonas un cilvēks cilvēku aizsardzību, tādēļ izdevās pretinieku apturēt. Treneris uzsver, ka gulbeniešiem ir labi iespēlēts pamatpiecinieks, un kā jau tas bija domāts, spēles otrajā pusē izdevās pretinieku salauzt fiziski.
Četrās spēlēs mūsējie vienreiz svinējuši uzvaru un līdz ar to turnīra tabulā pacēlās uz 11.vietu. Nākamo maču mūsējie aizvadīs sestdien izbraukumā pret Viļņas "Sakalai".

Liepājnieki palīdz izcīnīt dramatisku uzvaru
Miks Kuncītis, Cēsīs

Vakar Cēsīs un Kocēnos sākās trešais pasaules čempionāts florbolā junioriem. Latvijas U–19 izlase, kurā iekļauti trīs liepājnieki, šo turnīru sāka ar dramatisku uzvaru pār Dāniju – 3:2 (2:1, 0:0, 1:1).
Dienas vidū ierodoties pie Cēsu halles, nekas neliecināja, ka šeit notiktu pasaules čempionāts, taču jau pēc pirmās spēles sākās arī cilvēku pieplūdums, jo interesi izraisīja mūsu apakšgrupas pārējo divu izlašu – Čehijas un Zviedrijas – mačs.
Jāatzīmē, ka arī žurnālistu uzmanība šim čempionātam pievērsta ļoti liela – uz junioru meistarsacīkstēm atbraukuši daudzi desmiti preses pārstāvji no daudzām pasaules valstīm.
Vietējo interese par šo čempionātu gan ir visai niecīga, neskatoties uz to, ka biļetes cena visām vienas dienas spēlēm ir pusotrs lats. Pirmajos mačos tribīnēs vairāk vērojamas dažādu dalībvalstu delegācijas, kas iepazīstas ar gaidāmajiem pretiniekiem. Vienīgi šveicieši un zviedri, kuru līdzjutēju pulki ir īpaši aktīvi, Cēsu hallē var baudīt lielisku atbalstu. Tomēr uz Latvijas izlases maču sākās skatītāju pieplūdums un Cēsu halle bija gandrīz pilna – 1200 skatītāju.
Čempionāts iesākās arī ar nelielām tehniskām ķibelēm – pirmajā mačā, kurā tikās Norvēģijas un Polijas valstsvienības, zālē uz brīdi pazuda elektrība, taču nepilnības ātri tika novērstas un cīņas laukumā varēja turpināties.
Mačs ar Dāniju Latvijas izlasei bija īpaši svarīgs, lai nepaliktu pēdējā vietā savā apakšgrupā un nebūtu jācīnās par palikšanu augstākajā divīzijā ar B apakšgrupas pēdējās vietas īpašniekiem. Čehijas un Zviedrijas valstsvienības ir ļoti spēcīgas, un, lai tās apspēlētu, mūsējiem ar meistarību vien nepietiks, būs nepieciešama arī veiksme. Pirms svarīgās spēles Latvijas aizsargs, liepājnieks Miķelis Krūms atzina, ka uztraukums pirms atbildīgā starta esot ļoti liels, tomēr treneris mūsu spēlētājus nepārtraukti uzmundrināja un iejusties atmosfērā palīdz arī tas, ka šeit var satikt pazīstamus spēlētājus.
Kā jau iepriekš plānots, šajā mačā vārti netika uzticēti mūsu vārtsargam Imantam Vīnkalnam, bet gan Jānim Bramanim. Spēle iesākās visai haotiski, bija redzams, ka mūsējie tiešām bija satraukušies un jau piektajā minūtē gūt vārtus izdevās dāņiem. Nedaudz vēlāk lielisku piespēli partnerim pret apmali starp diviem pretinieku aizsargiem iedeva Krūms. Pēc uzbrucēja sitiena bumbiņa atsitās pret vārtu stabu, taču pirmais pie atlēkušās bumbiņas bija Mārtiņš Zaikovskis, un rezultāts kļuva neizšķirts – 1:1. Pēc šī vārtu guvuma spēle izlīdzinājās, tomēr 13.minūtē pēc tālšāviena vadībā jau izvirzījās Latvija 2:1.
Otrā trešdaļa iesākās samērā mierīgi. Dāņi labāk kontrolēja situāciju laukumā, taču nekas vairāk kā saspēle savā aizsardzības zonā viņiem neizdevās, jo piespēles bija neprecīzas un mūsējie tās veiksmīgi pārķēra. Perioda vidū abas komandas atdzīvojās, un līdz ar līdzjutēju pieaugošo atbalstu iniciatīvu pārņēma Latvija. Labas iespējas gūt vārtus bija abām vienībām, taču veiksmīgāki bija vārtsargi, un jau trešo reizi šajā spēlē mūs no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs. 14.minūtē vienā maiņā ar Krūmu devās vēl viens liepājnieks Artūrs Karlsons.
Pēdējā periodā jau trešajā minūtē dāņi ar metienu devītniekā rezultātu izlīdzināja. Pēc tam iniciatīvu pilnībā pārņēma Latvija, taču pie vārtu guvuma tikt tā arī neizdevās, jo lieliski spēlēja pretinieku vārtsargs. Laba izdevība gūt uzvaras vārtus bija arī Karlsonam, kurš neviena netraucēts meta garām. Pusminūti pirms beigu signāla Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Zelčs pieprasīja pārtraukumu, uzreiz pēc kura līdz ar Arta Raituma precīzu metienu vārtu augšējā stūrī mūsējie varēja gavilēt par uzvaru. Treneris pēc mača atzina, ka Latvija bija pelnījusi uzvaru, nenoliedzot, ka mūsējie dāņus nedaudz nenovērtēja, jo bija maz informācijas par šo komandu.
Šodien mūsējie Kocēnos sacentīsies ar Zviedrijas valstsvienību, kas vakar saspringtā mačā pieveica Čehiju 7:4, kaut arī cīņas gaitā bija iedzinēju lomā ar 0:2.