Kurzemes Vārds

22:06 Otrdiena, 29. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Meklē labus cilvēkus
Anda Pūce

Mūsu laikraksta pētījums, kas parādīja, ka Liepājā darbu var atrast, ne tik tieši, tomēr attiecas arī uz laukiem. Pamazām attīstoties pilsētai, – jā, arī tādēļ, ka daudzi devušies darbā uz ārzemēm, bet vēl lielāka daļa padevusies liktenim un izvēlējusies labāk iedzert vietējā točkā iegādāto dzērienu, nekā nodarboties ar tik apgrūtinošu jautājumu kā darba meklēšana, – iespējas tik pie naudas pelnīšanas palielinās arī laukos. Tiesa gan, grādīgo dzērienu cienīšana, sevis žēlošana kā dominējošais garastāvoklis un nepieciešamo darba iemaņu pakāpeniska zaudēšana radījusi situāciju, kad aizvien vairāk uzņēmēju un pašvaldību vadītāju sūdzas, ka atrast labus darbiniekus pagastos un mazpilsētās ir aizvien grūtāk.

Nupat viens pagasta vadītājs sūkstījās, ka vajadzīgs vīrietis ar atbildības izjūtu, kam uzticēt jaunuzceltas būves apsaimniekošanas rūpes. Izsludināts konkurss, pieteikušies cilvēki, taču neesot ko ņemt darbā. Pašvaldības vadītājs neslēpa, ka divi no kandidātiem, kas pietiekušies vakancei, neesot pat tuvu atbildīgajam darbam laižami, tādēļ faktiski konkurss beidzies bez rezultātiem un ir jārīko jauns. Viņš saprot pārmetumus, ka alga nav pietiekami augsta, taču nevarot atļauties maksāt vairāk nekā citiem darbiniekiem, kas veic atbildīgākus pienākumus. Nu, neesot te Īrija, neesot. Bet, zinot, ka darbs ir tepat uz vietas, ka nav jāmēro, piemēram, ceļš uz Liepāju, var tikt uz pusdienām mājās un pienākas arī sociālās garantijas, – tad taču neesot nemaz tik neizdevīgi.

Un nav tā, ka laukos vienaldzīgi izturas pret labiem darbiniekiem. Jaunos, spējīgos, attapīgos tomēr cenšas pieturēt, taču skaidrs – ne vienmēr tas iespējams. Pat lai cik aktīvs cilvēks būtu, kultūras nama vadītāja pagastā ir viena, katlumājas direktors – viens un projektu speciālists – arī viens. Un pat ja būs divi talantīgi kultorgi, abiem tik un tā darbu piedāvāt nevarēs. Objektīvu, nevis subjektīvu iemeslu dēļ.

Ak, jā, vēl dzirdēts arī par amatiem labi cilvēki, kādu netrūkst arī mūspusē, taču par laimi rajona pašvaldībās šī sērga nav izplatīta. Lielākā pašvaldībā vēl iespējams piemeklēt amatu labam cilvēkam, bet laukos tas nav iespējams. Viss ir kā uz delnas, un ikviens algots sliņķis nepaliek nepamanīts, tādēļ nepatika pret pašvaldības vadītāju, kas tādus algo, tikai palielinās un draud ar nākamajās vēlēšanās pazaudētām balsīm. Arī gadījumos, kad kāds tiek nepamatoti atbrīvots no darba. Nesmukumi mazajos pagastos ātri vien kļūst plaši zināmi, jo tikai nestāsti nevienam garantē, ka ziņas lavīnas ātrumā sasniegs dzirdīgas ausis.

Protams, tikpat daudz pašvaldībās ir cilvēku, kuru kapacitāte ir nepietiekama šobrīd aktuālo uzdevumu veikšanai. Ja viens vīrs vairs netiek ar saviem pienākumiem galā, piemēram, tādēļ, ka paģiru mokās nereti piemirst viņam uzticēto, taču sarāts atkal ir uz strīpas un turpina nākt uz darbu un ieņemt svarīgu amatu tikai tādēļ, ka to ir darījis visu savu mūžu, tad pašvaldības vadītājam ir jāuzņemas tas smagais pienākums un līdz pensijai jāatrod kungam kāds atbilstošāks darbiņš. Nav taču uzreiz cilvēks uz ielas jāizmet, gan jau ir vēl amats, kurā viņš var dot patiesi labu ieguldījumu. Nez vai izeja ir galvas slēpšana smiltīs kā strausam un izlikšanās, ka nekas slikts jau nenotiek. Ar ko tāds nedarītājs ir mazāks nesmukums kā izdomāta darba vieta? Arī to taču visi redz, ka kāda neizdarības dēļ tiek bremzēta labu ieceru īstenošana, procesi nenorit tik raiti, kā vajadzētu.

Bet viss laikam taču atkarīgs no attieksmes, vispirms jau pašvaldības vadītāja redzējuma uz pagastā notiekošo. Ja gribas paveikt ko tādu, kas paliek nākotnei, nevis beidzas tikai ar ievēlēšanas termiņu, tad ir aktuāli notiekošajā iesaistīt nevis savus cilvēkus, bet tādus, kuru ieguldījums noderētu arī tad, ja paša pie stūres nebūtu. Bet ja galvenais ir noturēties amatā un baudīt visas privilēģijas, tad kadru politika noteikti atšķiras.