Kurzemes Vārds

15:49 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Iededz egli kopā ar prezidenti

Otrdien Rīgas pilī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga un viņas vīrs Imants Freibergs tikās ar 26 ģimenēm no visiem Latvijas rajoniem, lai kopā tradicionāli iedegtu Ziemassvētku egli. Liepājas rajonu šajā sarīkojumā šoreiz pārstāvēja Luzeru ģimene no Aizputes pagasta.

Prezidente ģimenēm vēlēja īpašus un atmiņā paliekošus Ziemassvētkus, kā arī veiksmīgu un sekmīgu Jauno gadu. Viņa novēlēja visiem arī labu veselību, jo tā esot dārgākā dāvana pasaulē, kā arī mīlestību un saticību. "Ar to, ka jūs šeit atrodaties, jūs jau esat iespaidojuši savus līdzcilvēkus savā vidē, pagastā, rajonā. Viņi ir ievērojuši to, ka jūs savā ikdienā, savā dzīvē ar savu darbu, ar savu stāju iemiesojat to, ko mēs gribētu redzēt visā valstī, visos novados – stipras ģimenes, izturīgas ģimenes un pamatā laimīgas ģimenes," sacīja Vīķe–Freiberga. Viņa īpaši pateicās ģimenēm, ka tās par spīti grūtiem brīžiem un dažkārt pat traģēdijām turpinot dzīvot tālāk ar drosmi un atbildības izjūtu pret sevi, saviem bērniem, līdzcilvēkiem un valsti.

Šim raksturojumam patiesi atbilst arī Luzeru ģimene, kurā aug četri bērni. Vecākais dēls Andris ir divdesmit divus gadus vecs Rīgas Tehniskās universitātes students, kurš mācās enerģētikas specialitātē, divus gadus jaunākā Ilze ir Liepājas Pedagoģijas akadēmijas vides pārvaldības specialitātes studente, bet abas jaunākās Luzeru meitas – 12 gadu vecā Kristīne un 10 gadu vecā Elīna mācās Liepājas Speciālajā skolā un tikai pamazām mācās iejusties apkārtējā sabiedrībā. "Vecāki bērnu invalīdu audzināšanas aspektam pievērš lielu uzmanību un velta daudz laika," raksturojot Luzeru ģimeni, saka Aizputes Pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Šilis. Viņš piebilst, ka māmiņa Ligita Luzere, kuras entuziasms ir apbrīnojams, vēl strādā arī par deju skolotāju Aizputes pagasta pamatskolā, bet tētis Agris saimnieko zemnieku saimniecībā "Meldrāji", kas sniedz dažādus zāģēšanas pakalpojumus.

"Kurzemes Vārdam" Agris Luzers pastāstīja, ka pieņemšana pie Valsts prezidentes ģimenei bija īpašs notikums, jo ne jau katru dienu rodoties tāda izdevība. Ierodoties Rīgas pilī, ģimenei nācies iziet drošības pārbaudi, tad sekojusi pils apskate un katras ģimenes fotografēšanās ar prezidenti. Bildi Luzeri saņēmuši jau sarīkojuma noslēgumā un tā tagad nolikta mājās goda vietā.

"Bija ļoti patīkami, ka, paspiežot roku, prezidente skatījās man tieši acīs, tas nebija tā formāli, bet tiešām sirsnīgi," saka A.Luzers. Daudz aprunāties ar V.Vīķi–Freibergu gan neesot iznācis, jo sarīkojuma programma bijusi diezgan piesātināta. Noticis koncerts, bijušas arī svētku uzkodas, ģimeņu apdāvināšana, kurā katra ģimene saņēmusi Ziemassvētku paciņu ar "Laimas" konfektēm un grāmatu par Latvijas prezidentiem. "Bērniem, īpaši lielajiem, sarīkojums ļoti patika, likās sirsnīgs un jauks," stāsta tētis. Viņš domā, ka mazās meitas īsti nav izpratušas notiekošo, taču arī viņas priecājušās. "Vēl vakariņās devāmies uz "Lido", kur kārtīgi paēdām, un tad braucām mājās," stāsta A.Luzers.