Kurzemes Vārds

09:06 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Ceļojošā foto izstāde tirdzniecības namā "Kurzeme"
Līdz 18.februārim tirdzniecības nama "Kurzeme" 3.stāvā apskatāma Starptautiskās migrācijas organizācijas (IOM) rīkotā ceļojošā foto izstāde "Kāpēc ir vērts dzīvot Latvijā?", informēja akciju sabiedrības "Mēs Liepājai" mārketinga speciālists Atis Egliņš–Eglītis.
Foto izstāde rīkota, lai pievērstu sabiedrības uzmanību tām vērtībām, lietām un izjūtām, kuru dēļ ir vērts palikt Latvijā. Noticot kārdinošiem solījumiem par "vieglu un skaistu" dzīvi ārzemēs, cilvēki var piedzīvot rūgtu vilšanos – strādāt neciešamos un pazemojošos darba apstākļos, nokļūt cilvēku tirgotāju lamatās un izjust pamestību un vientulību. Izstādē aplūkojama IOM Rīgas biroja rīkotā foto konkursa 12 labāko autoru darbu izlase un 8 sabiedrībā zināmu cilvēku (Natālijas Jansones, Baibas Sipenieces, Diānas Lipskas, Jāņa Birka, Andra Kiviča, Aivara Borovkova, Ozola un Laura Reinika) foto pārdomas par šo tematu.
Tirdzniecības nams "Kurzeme" ir pirmā vieta ārpus Rīgas, kur foto izstāde apskatāma. Iecerēts, ka Liepājas pusē šī izstāde atgriezīsies gada otrajā pusē kādā no skolām.

12.vidusskolas triumfs
Publiskoti priekšpēdējā posma rezultāti valsts fizikas olimpiādē. Par absolūto līderi kļuvis A.Puškina 2.vidusskolas audzēknis Dmitrijs Opļevs, bet pārējās vietās ierindojušies 12.vidusskolas vecāko klašu skolēni. Pirmo vietu 9.klašu grupā ieguvusi Karina Gromilova, otro un trešo vietu 10.klašu grupā – Aleksejs Anpilogovs un Sergejs Varslavāns, pirmo vietu 11.klašu grupā – Aleksandrs Bogdanovs. Risinot 12.klašu audzēkņiem piedāvātos uzdevumus, kas, pēc pedagoga Jurija Skinderska atzinuma, stipri pārsniedza programmas ietvarus, pirmie atkal bija viņa audzēkņi Kirils Zinovjevs un Deniss Zadvornijs. Pēc punktu kopskaita, kā ziņo metodiskā apvienība, 12.vidusskola apsteigusi pārējos gandrīz divkārt, ļaujot tuvināties sev tikai 15.vidusskolai. Sacensībās Rīgā noskaidros patiešām spēcīgāko, taču tur visus dalībniekus vēros arī Universitātes pedagogi.

Aicina uz Donoru dienu
Šodien Pedagoģijas akadēmijas telpās Studentu padome sadarbībā ar Valsts asins donoru centru rīko Donoru dienu. Īpaši tiek aicināti cilvēki ar AB un B asins grupu, jo tās visbiežāk ir nepieciešamas, taču vienlīdz svarīgas ir arī pārējās asinsgrupas. Donoru diena 14.februārī jeb Valentīna dienā jau ir kļuvusi par ikgadēju pasākumu, kurā galvenokārt piedalās paši akadēmijas studenti, bet vienmēr laipni gaidīts ir arī ikviens liepājnieks.

Kad atnākusi Valentīna diena
Daiga Borska

Šodien daudzi cilvēki pasaulē, arī Latvijā un Liepājā, atzīmē svētā Valentīna dienu, kurš, kā vēstīts nostāstos, iecelts par visu mīlētāju aizbildni. Šo dienu par svētkiem var uzskatīt ikviens, kura sirdī mājo mīlestība. Tradicionāli pieņemts iepriecināt savu otro pusīti vai arī cilvēku, kuram savas simpātijas dažādu iemeslu dēļ neesam atklājuši. Kā rāda tirgus un sociālo pētījumu aptauja, mīļotā cilvēka iepriecināšanai 43 procenti iedzīvotāju izvēlas dāvanas. Valentīna dienā čaklākie dāvaniņu pircēji esot sievietes un vīrieši vecumā no 25 līdz 44 gadiem. Katrs piektais aptaujas dalībnieks atzinis, ka labākā dāvana ir ziedi. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde apkopojusi ziņas, cik tad Valentīnu dzīvo Latvijā. Izrādās – 3280. Ja Rīgā un galvaspilsētas rajonā ir 1484, tad Liepājā – 154 Valentīni.

Ko vajag, lai skolotāji izglītotos
Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Pieaugušo izglītības nodaļas vadītāja Ņina Petrauska un vadītājas vietniece Anda Strauta tikās ar pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāju Ludmilu Molčanovu, viņas vietnieci pedagoģiskā darba jautājumos Aldu Ķesteri, vadītājas vietnieci izglītības attīstības jautājumos Kristīni Niedri, izglītības metodiķi skolu jautājumos Maiju Bergmani, izglītības metodiķi pirmsskolas iestāžu jautājumos Austru Gūtmani un skolu mācību pārziņu metodisko apvienību pārstāvjiem. Tikšanās mērķis – pārrunāt skolotāju pieprasījumus un nodaļas piedāvājumus.

Par vājdzirdīgu bērnu mācīšanu
7.vidusskolā ciemojās Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātskolas Attīstības centra pārstāves – direktora vietniece Daina Liepiņa un metodiķe Tatjana Lūkina. Viņas tikās ar skolas atbalsta komandu, sarunā piedalījās arī Izglītības pārvaldes priekšnieces vietniece Alda Ķestere, arī vecāku pārstāvji. Tikšanās mērķis bija pārrunāt, kā bērni ar dzirdes problēmām tiek integrēti parastajā skolā, valmierietes dalījās savā pieredzē.

Gatavojas jubilejai
Nemanot aizsteigušies 10 gadi, kopš darbību sāka Baltijas Krievu institūta Liepājas filiāle. Šo notikumu šeit svinīgi atzīmēs šopiektdien. Pašlaik izsūta ielūgumus viesiem. Piedalīsies pārstāvji no Rīgas un Pilsētas domes. Pasniedzēji un studentu kolektīvs rūpīgi gatavojas lielajam notikumam.