Kurzemes Vārds

07:21 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Agresīvs jaunietis traumē mediķus
Ita Cērmane
Kristīne Pastore

Svētdien ap pulksten puspieciem pēcpusdienā uz Centrālo slimnīcu nogādāts 23 gadus vecais Mareks Zambergs, kurš dzērumā pie degvielas uzpildes stacijas "Alko" bija sitis tukšas pudeles, sagriezdams roku.
Viņš pretojās uz nelaimes vietu izsauktajiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem, kuri mēģināja viņu pierunāt braukt uz slimnīcu un sašūt roku. Kad tas tomēr izdevās, vīrietis turpināja agresīvi uzvesties mediķu automašīnā, bet brīdī, kad tam Traumpunktā sniedza medicīnisko palīdzību, uzbruka mediķiem: saķēra vecākās feldšeres roku un, pagriežot to, salauza pirkstu, pēc tam ar kājām iespēra dežūrķirurgam, kurš krītot atsitās ar galvu pret galdiņu un guva miesas bojājumus. Slimnīcā dežurējošais policists darbu sāk tikai pulksten 19, tāpēc mediķi izsauca Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbiniekus, kuri ieradās aptuveni pēc stundas. Pa to laiku mediķi pacientu paspēja ievietot tā sauktajā atskurbšanas istabā turpat Traumpunktā.
Noskaidrots, ka vīrietis ir kuģa "Virsaitis" obligātā dienesta matrozis. No kuģa slimnīcā ieradās dežūrpersonāls, lai savāktu agresīvo jaunieti, bet tas neizdevās, jo Mareks arī viņiem uzbruka, tāpēc vajadzēja izsaukt papildspēkus. Tā kā mediķiem bija aizdomas, ka pacients ir narkotisko vielu reibumā, kopīgiem spēkiem viņu nogādāja Narkoloģijas nodaļā analīžu veikšanai.
Tas nav vienīgais gadījums pēdējo gadu laikā, kad pacientu un arī apmeklētāju huligāniskas rīcības dēļ cieš gan pacienti, gan mediķi. Tādi gadījumi bijuši gan Bērnu nodaļā, kur kādas pacientes māte centās fiziski iespaidot kādu zēnu, gan Narkoloģijas nodaļā, kur mediķi ir sevišķi apdraudēti, gan arī Traumatoloģijas un Uzņemšanas nodaļā.

Bērnus iemaina pret alkohola pudeli
Ita Cērmane

Pagājušās nedēļas nogalē Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbiniekiem bijušas darba pilnas rokas, lai siltumā un drošībā nogādātu bērnus, kurus viņu vecāki pamet novārtā, pārmēru draudzējoties ar velna dziru.
Kā informēja Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, viskarstākā diena bija 10.februāris. No Sociālās dzīvojamās mājas Flotes ielā 14 policijas darbinieki nogādāja Bērnu patversmē Jūrmalas ielā 2000.gadā dzimušu meitenīti. Māte divas dienas meitiņu bija uzticējusi civilvīram, bet vīrietis par labāku uzskatīja lietot alkoholu, nevis rūpēties par bērnu. Arī bērna māte bija nodevusies alkohola priekiem. Mātei par bērnu audzināšanas pienākumu nepildīšanu sastādīts protokols.
Tajā pašā dienā uz Bērnu patversmi likumsargi nogādāja 1994.gadā dzimušu meitenīti. Kā policistiem stāstījuši skolas darbinieki, bērns pēc mācībām nav vēlējies atgriezties mājās. Meitene sūdzējusies, ka mājās vecāki jau kuro dienu lietojot alkoholu. Policijas darbinieki meiteni bērnu uz patversmi, kur tas būs siltumā un paēdis, bet neapzinīgajiem vecākiem atstāja pavēsti par ierašanos Nepilngadīgo lietu nodaļā.
Apsardzes firmas "Falck L" darbinieki Pašvaldības policijas dežūrdaļā nogādāja sievieti, kura bez biļetes brauca tramvajā. 1980.gadā dzimusī Jūlija bija kopā ar mazu bērnu, bet pati bija tā iereibusi, ka nebija spējīga parūpēties par 2001.gadā dzimušo puisīti. Likumsargi mazuli nogādāja Bērnu patversmē, bet Jūlija nonāca policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās skurbuļa izgulēšanai.
Tās pašas dienas rīta pusē policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Zirņu ielu – satraukušies iedzīvotāji sūdzējās, ka tur bez uzraudzības atrodas četrus mēnešus vecs zīdainītis. Kad likumsargi ieradās nosauktajā adresē, pavērās nožēlojams skats – virtuvē atradās bērna māte, bērna tēva māsa un divi vīrieši. Visi bija stipri iereibuši. Bet mazulis, kas bija noraudājies līdz aizsmakumam, atradās citā istabā, un neviens no dzīrotājiem zīdainim nepievērsa uzmanību. Turklāt visas mājokļa istabas bija aukstas, bet bērna apģērbs, kas bija pagalam netīrs, nebija atbilstošs istabas temperatūrai. Likumsargi nolēma zīdaini nogādāt bērnu sociālās aprūpes centrā "Liepāja". Par notikušo informēta Bāriņtiesa, bet mātei atstāta pavēste par ierašanos Nepilngadīgo lietu nodaļā.

Jāpiezīmē, ka pagājušās nedēļas nogalē ļaudis bijuši kā traki uz grādīgo dziru. Laikam savu darījis spīdeklis naksnīgajās debesīs, kurš teju jau bija sasniedzis pilnmēness fāzi, jo trīs dienu laikā – 10., 11. un 12.februārī – Pašvaldības policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās ievietoti 26 cilvēki – 22 vīrieši un četras sievietes, no kurām viena bija jau minētā piedzērusies māte.

Sadur vīrieti
Naktī uz svētdienu Liepājas Centrālajā slimnīcā ievietots vīrietis ar durtām brūcēm. Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Plinga, 12.februārī ap pulksten 4.30 saņemta ziņa, ka uz slimnīcu nogādāts 59 gadus vecs vīrietis, kuram esot vairākas sistas brūces, arī galvā. Reanimācijas nodaļā ievietotais vīrietis bija iereibis un bezsamaņā. Vēlāk noskaidroja, ka 1946.gadā dzimušajam vīrietim ir arī durta brūce krūtīs. Kriminālpolicijas darbinieki noskaidrojuši, ka dzīvoklī Bērzu ielā 25 notikusi iedzeršana, kuras laikā cietušais sastrīdējies ar citu vīrieti. Strīds pāraudzis kautiņā, kurā abi nodarījuši viens otram miesas bojājumus. Policija noskaidrojusi arī iespējamo aizdomās turamo personu – 1955.gadā dzimušu vīrieti. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību.

Mirst, saindējoties ar tvana gāzi
13.februārī pulksten 5.18 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Šauro ielu 2, kur vienā no divstāvu mājas dzīvokļiem nezināmu iemeslu dēļ bija izcēlies ugunsgrēks. Pirmā stāva dzīvoklī dega grīda un malka četru kvadrātmetru platībā. Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Plinga informēja, ka saindējoties ar tvana gāzi, gājis bojā 1966.gadā dzimis vīrietis. VUGD Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva gan piebilst, ka, iespējams, tvana gāze nav vienīgais vīrieša nāves iemesls. Tā kā bojāgājušais bijis astmas slimnieks, tad ugunsdzēsēji pieļauj, ka viņš gājis bojā gan tvana, gan aizsmakuma dēļ. R.Seļezņeva minēja, ka, visticamāk, ugunsgrēku izraisījis dūmvada bojājums Neviens cits no mājas iedzīvotājiem nav cietis.

Pakaras parkā
Mūsu pilsētā kāds vīrietis labprātīgi šķīries no dzīves, izdarot pašnāvību pakaroties. Par pašnāvības vietu viņš bija izvēlējies parku. Kā informēja Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Plinga, pirmdien pulksten 4.45 parka teritorijā Turaidas un Kristapa ielas krustojumā atrasts pakāries aptuveni 30 gadu vecs vīrietis.

Notriec gājēju
12.februārī ap pulksten 17.30 automašīnas "VW Golf" vadītāja, 29 gadus veca sieviete, Flotes un O.Kalpaka ielas krustojumā uzbrauca 61 gadu vecam vīrietim, kurš šķērsoja ielu neparedzētā vietā. Cietušais pēc negadījuma ievietots Liepājas Centrālās slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā. Kopumā no piektdienas līdz pirmdienas rītam Liepājas Ceļu policijas darbinieki izbraukuši uz septiņiem satiksmes negadījumiem, divos no tiem cietuši cilvēki.

Mājās nogādā piedzērušos pusaudzi
Svētdien pulksten 15.40 Liepājas Policijas pārvalde saņēmusi ziņu no kāda pusaudža, ka pagalmā Viršu ielā 1 guļ 11 gadu vecs zēns, kurš ir ļoti stipri iereibis un patstāvīgi nespēj pārvietoties. Kad likumsargi ieradās norādītajā vietā, pusaudža teiktais apstiprinājās. Policijas darbinieki nogādāja zēnu mājās pie vecākiem. Tiek lemts jautājums par soda piemērošanu vecākiem, kuri nerūpējas par zēna audzināšanu.

Pieķer nelegālā alkohola glabātāju
Sestdien ap pulksten deviņiem vakarā Liepājas Policijas pārvaldes darbinieki dzīvoklī Bārtas ielā 10, kas pieder 55 gadus vecajai Laimdotai, konstatēja, ka tur atrodas trīs 20 litru tilpuma kannas un piecas 1,5 litru tilpuma pudeles, kurās bija caurspīdīgs šķidrums ar alkoholam raksturīgo smaku. Visas mantas konfiscētas, policija lemj jautājumu par administratīvās lietvedības uzsākšanu.

Pusaudži mēģina laupīt somiņas
11.februārī ap deviņiem vakarā Jāņa ielā 63 gadus vecai sievietei pieskrējuši klāt 15 un 12 gadu veci pusaudži un mēģinājuši kundzei izraut somiņu. Sieviete nenobijās – viņa abus pusaudžus aizturēja. Policijas darbinieki patlaban noskaidro, vai pusaudžiem tas ir pirmais noziedzīga nodarījuma mēģinājums, vai arī viņi jau iepriekš nostājušies uz pārkāpumu takas.

Nepareizi izbūvētas krāsns dēļ aizdegas fermas piebūve
12.februārī dažas minūtes pēc pulksten 10 Kazdangas pagastā, fermā "Ziemciems", kas pieder SIA "Dižcildi", izcēlās ugunsgrēks. Kad nelaimes vietā ieradās valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, noskaidrojās, ka deg piebūves griesti. VUGD speciālisti norāda, ka ugunsnelaimes iemesls bijusi nepareiza krāsns uzbūve.

Dzēš izgāztuvi
Svētdien dažas minūtes pēc deviņiem vakarā VUGD darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Cukura ielu 38 – iedzīvotāji zvanīja un sūdzējās, ka tur blakus ēkai lielā platībā deg atkritumi. Kā pastāstīja VUGD Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva, dega gruži 50 kvadrātmetru platībā. Pēc viņas teiktā, šajā vietā ierīkota nelegāla izgāztuve, un glābēju darbu apgrūtināja apstāklis, ka būvgruži – dēļu gali, celtniecības vate u.c. – atkal un atkal uzliesmoja no jauna. Tikai ap pusnakti liesmas nodzēstas. Noskaidrots, ka ugunsnelaimes cēlonis bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni. Pašlaik ugunsdzēsēji noskaidro, kam pieder zemes gabals, uz kura atradās nelegālā būvgružu izgāztuve. Kā norādīja R.Seļezņeva, VUGD darbinieki tiksies ar SIA "Būve" pārstāvjiem, jo glābēju rīcībā ir informācija, ka šim uzņēmumam esot saistība ar degušajiem gružiem.

Bez vēsts pazudušais mākleris joprojām nav atrasts
Joprojām nav atrasts naktī uz 4.februāri bez vēsts pazudušais nekustamo īpašumu aģents Gints Kibelko. Kuluāros izskanējusī informācija, ka pazudušais atrasts noslīcis, ir aplama, uzsvēra Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Plinga: "Policija turpina meklēt pazudušo." "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka ūdenslīdēji pārmeklējuši Tirdzniecības kanālu, kā arī veikta meklēšana ar suņiem.

Aiztur par nelikumīgu uzturēšanos Latvijā
Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes Liepājas pilsētas Imigrācijas nodaļas robežsargi mūsu pilsētā 10.februārī par nelikumīgu uzturēšanos Latvijā sastādījuši administratīvā pārkāpuma protokolu 1971.gadā dzimušam Krievijas pilsonim. Viņam uzturēšanās atļaujas termiņš bija beidzies 2002.gadā. Materiāli par pārkāpumu nosūtīti Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei.