Kurzemes Vārds

07:30 Piektdiena, 3. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

"Popiela", konkurss "Cālis" un festivāls Vācijā
Daina Meistere

Bērnu un jauniešu popgrupa "Bums", kuru vada Daira Vītola, gatavojas pavasarī doties uz Vāciju. Dziedošie zēni un meitenes kopā ar Ainas Apines vadīto deju grupu "Rotaļa" uzaicināti piedalīties mūzikas un folkloras festivālā Hāgenā. Tāpēc tagad darba netrūkst, jo abas vadītājas iestudē 40 minūšu ilgu programmu. Tajā melodijās, kustībās un tērpos ir jāatklāj raksturīgākais mūsu pilsētai pie jūras, kā arī visai Latvijai. Bet pirms ceļa grupa "Bums" parādīja koncertu, kura programmas pamatā ir vadītājas Dairas Vītolas komponētās dziesmas. Taču "Bums" nekoncertēja viens, grupa bija sarīkojusi bērnu un jauniešu tik iemīļoto "Popielu", kas ļauj mazajiem iejusties populāru grupu un solistu ādā. "Popielā" piedalījās arī dziedātāju draugi un paziņas. Viņu visu sniegumu vērtēja žūrija, kas par pašu labāko atzina 3.klases skolnieci Aigu Berķi - meitene attēloja Britniju Spīrsu. Taču mūsu pašiem mazākajiem liepājniekiem tikpat mīļas un tātad atdarināšanas vērtas ir arī mūsu dziedātājas Ance Krauze un Olga Rajecka, pēdējā laikā aizvien lielāku popularitāti ieguvusi pagājušajā gadā "Eirovīzijas" bērnu konkursā dziedātā dziesma "Es esmu maza meitene". Vēl Daira Vītola gatavo sešus savus mazos audzēkņus televīzijas konkursa "Cālis" Liepājas mēroga atlasei.

Jauns frizieris uzsāk savu praksi
Pēc ilgāka laika, kas aizvadīti skaistumkopšanas salonā "Debess", frizieris Ingus Maršals ir uzsācis privātpraksi - atvēris savu frizētavu viesnīcā "Līva". Ingus pēc izglītības ir grāmatvedis un šobrīd mācās Rīgas Tehniskajā universitātē uzņēmējdarbību, taču jau četrus gadus arī strādā par frizieri. Sākotnēji uz kursiem devies vienkārši ar vēlmi apgūt šo mākslu, pat nedomājot, ka tā varētu kļūt par viņa nākamo profesiju. Vēl pirms pusgada Ingus apgalvoja, ka neko radikāli savā dzīvē mainīt nedomā, taču tagad smejas, ka dzīve pati piespēlē pārmaiņas. Viņa klientes ir daudzas Liepājā populāras dāmas, kas apgalvo, ka tagad nokļūt pie sava friziera ir daudz ērtāk, jo viņu neierobežo salona darba grafiks. Daudzas no viņa klientēm pirms tam apmeklēja frizētavas Rīgā, taču tagad atzīst, ka pie jaunā friziera ir interesanti tāpēc, ka viņš visu laiku mācās kaut ko jaunu un nebaidās eksperimentēt, vienlaikus uzklausot arī klienta ierosinājumus. Ingus pats apgalvo, ka cenšas nelaist garām nevienu iespēju iemācīties kaut ko jaunu savā profesijā, jau pagājušajā vasarā viņš stažējās Liepājas sadraudzības pilsētā Darmštatē (Vācija), bet šovasar pošas praksē uz Anglijas galvaspilsētu Londonu. Uz jautājumu, kādi jaunumi gaidāmi, Ingus atbild, ka drīzumā piedāvās matu pieaudzēšanu.

Tikšanās ar bērnu grāmatu autori
Daina Meistere

Bērnu bibliotēkā "Varavīksne" pulcējās Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas otro klašu zēni un meitenes. Ar viņiem tikās bērnu rakstniece Irina Kalme no Tukuma. I.Kalme uzrakstījusi trīs grāmatas - "Kas tā tāda Jaunanna?", "Ripsīša stāsti'" un "Māšukiņš laukos". Rakstniecei ar mazajiem liepājniekiem raisījās saruna par rakstīšanu, par to, ko dod lasīšana un kā jāsaudzē grāmatas. Bērni uzdeva jautājumus, un viešņa pastāstīja, kā viņa sākusi rakstīt stāstus bērniem, cik ilgu laiku prasa uzrakstīt vienu stāstu. Autore arī dalījās savos nākotnes plānos, pastāstot, ka grāmatām par bērnību un dzīvniekiem varētu pievienoties turpinājums grāmatai "Māšukiņš laukos".

Mazā akadēmija
Liepājas Pedagoģijas akadēmija uzsāk bezmaksas kultūrizglītojošo lekciju ciklu "Mazā akadēmija". Tā būs iespēja Liepājas pilsētas un reģiona iedzīvotājiem pēc savas izvēles apmeklēt dažādām tēmām veltītas lekcijas, kuras organizē LPA Pieaugušo izglītības nodaļa. To uzsāks ar psiholoģijas maģistres Ērikas Ginteres lekciju "Mobings. Stress. Emocionālā izdegšana – risinājumi". Lekcijās tiks aptverta plaša un daudzveidīga tematika (psiholoģija, pakalpojumu sfēra, valoda un literatūra, māksla u.c.), ko izklāstīs populārā veidā. Lekcijas lasīs regulāri katru otro ceturtdienu, izņemot vasaru, no pulksten 17 līdz 18.30 akadēmijas 242.auditorijā. Informāciju var iegūt akadēmijas mājaslapā www.lieppa.lv, kā arī LPA Pieaugušo izglītības nodaļā, 428.telpā.

Iesniegti 10 projekti
Liepājas domes izsludinātajā mazo un vidējo uzņēmumu projektu konkursā iesniegti desmit projekti, informēja Attīstības pārvaldes Komercnodaļas vadītāja Sanita Linde. Nodarbinātības komisijas sēdē projektus izvērtēs un noteiks uzvarētājus. Vērtēšanas kritēriji ir projekta aktualitāte, sabiedriskā nozīme un atbilstība konkursa mērķim, projekta īstenošanas gaitā sasniedzamie rezultāti, piedāvājuma idejas oriģinalitāte, iesniedzēja līdzfinansējums un projekta sasaiste ar pašvaldības iniciatīvām attiecīgajā jomā. Dome divas reizes gadā izsludina konkursu uz projektiem, kas saņem pašvaldības līdzfinansējumu līdz 30 procentu apjomā no pieteiktā projekta kopsummas. Mazo un vidējo uzņēmumu projekta konkursam pašvaldība šā gada budžetā rezervējusi 25000 latu.

Par bises zādzību 9 gadi cietumā
Vakar Liepājas tiesā tiesnesis Kārlis Stārasts pasludināja spriedumu Bogdanam Koncevičam, atzīstot viņu par vainīgu 17.gadsimta unikālās bises zādzībā no Liepājas muzeja. Koncevičs bija apsūdzēts vēl pēc diviem Krimināllikuma pantiem – par zagtas mantas uzpirkšanu un laupīšanu. Kā galīgo sodu tiesājamajam piesprieda brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem, mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem.
Jaunais vīrietis jau iepriekš trīs reizes ticis tiesāts un sodīts. Nosakot sodu, tiesa ņēma vērā Konceviča neizciesto sodu par iepriekšējiem noziegumiem. Par vainu mīkstinošu apstākli tiesa uzskatīja to, ka tiesājamais savu vainu bises zādzībā atzina, bet kā vainu pastiprinošu apstākli, ka viņa noziegums veido recidīvu. Tiesu debatēs prokurore A.Miezīte tiesājamajam Koncevičam pieprasīja piemērot cietumsodu uz astoņiem gadiem un sešiem mēnešiem. Jau rakstījām, ka unikālo bisi nozaga 2004.gadā Jaungada uguņošanas laikā. Bises vērtība ir vismaz 100000 latu, un tagad tā atkal atrodas Liepājas muzejā.

Apspriedīs plānu
Nacionālā reģionālās attīstības padome nolēmusi nodot sabiedriskajai apspriešanai Latvijas nacionālā attīstības plāna 2007.–2013. gadam pirmo redakciju. Apspriešana notiks Liepājā un citās Latvijas lielākajās pilsētās. Katrā reģionā būs divi lieli sabiedriskās apspriešanas pasākumi, kuros Latvijas iedzīvotāji varēs iepazīties ar plāna saturu un izteikt savus ierosinājumus. Iecerēts, ka apspriešana ilgs trīs mēnešus.

Siltummezglus – visiem
Pilsētas domē notika apspriede, kurā piedalījās dzīvokļu apsaimniekotāji un siltumapgādes uzņēmuma "Liepājas enerģija" darbinieki. Visi bija vienisprātis, ka līdz nākamās apkures sezonas sākumam siltummezgliem jābūt uzstādītiem visās mājās, kur to vēl nav, bet gatavoties šim darbam un konkursam jāsāk nekavējoties.

Alda Kļaviņa gleznas Liepājas pārstāvniecībā Rīgā
Šodien Liepājas pārstāvniecībā Rīgā atklās mākslinieka, Pedagoģijas akadēmijas asociētā profesora Alda Kļaviņa gleznu izstādi "Indijas pieskārieni". Tā ir viena daļa no ekspozīcijas, kuru liepājniekiem bija iespēja skatīt mākslas galerijā "Māja". A.Kļaviņš izstādi raksturo kā radošā komandējuma piezīmes par Indijā pavadītajiem trīs mēnešiem. Par redzēto un pārdzīvoto savā sapņu zemē mākslinieks dalās savās gleznās, kas tapušas tālajā Indijā, instalācijās par meditācijas tēmu, fotogrāfijās un videoversijā par Indiju. Izstādes atklāšanā aicināti piedalīties mākslinieka draugi, paziņas un kolēģi no Rīgas, augstskolu studenti un mediju pārstāvji. Atklāšanā mākslinieks viesus cienās ar īpaši pagatavojamo indiešu tēju, Austrumu saldumiem un stāstiem par Indiju.

Pretgaisa aizsardzības mācības Šķēdē
Līdz 23.februārim Šķēdes poligonā norisināsies pretgaisa aizsardzības mācības "Joint Umbrella 2006", informēja Gaisa spēku Starptautiskās sadarbības daļas priekšniece kapteine Maruta Kruste. Mācības sākās 15.februārī, un tajās piedalās Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizions, aviācijas eskadriļa, kas imitē pretinieka gaisa kuģus, Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljons un Zviedrijas bruņoto spēku instruktori. Mācību mērķis ir apgūt tehnisko (divu pretgaisa aizsardzības vienību radaru digitālo datu apmaiņu), taktisko (divu pretgaisa aizsardzības vienību kopīgo taktikas uzdevumu izpildi) un procedūru savietojamību. Pretgaisa aizsardzības vienību uzdevums mācībās ir valstij svarīgu objektu aizsardzība.