Kurzemes Vārds

09:59 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kalvenes vilkiem jaunas mājvietas ārzemēs

Septiņi vilki no Rīgas Zooloģiskā dārza filiāles "Cīruļi" Kalvenē pagājušās nedēļas nogalē uzsāka ceļu uz jaunām mītnes vietām ārzemēs, apliecināja Zooloģiskā dārza Informācijas dienesta vadītājs Ingmārs Līdaka.

Vilkus aizved saskaņā ar dzīvnieku aizsardzības programmu, kurā iesaistījušies "Cīruļi". Dzimto vietu pamet 2004. un 2005. gadā dzimušie vilki. Kā pastāstīja "Cīruļu" vadītājs Andris Bergmanis, vilku mazuļiem pieaugot, tie jānošķir no vecākiem, jo sākas cīņa par vietu barā, un jaunie vairs nespēj sadzīvot ar vecajiem. Dabā vilks, sasniedzot divu gadu vecumu, parasti tiek izdzīts no bara.

Pieci vilki turpmāk dzīvos Skotijā un vēl pa vienam Holandē un Norvēģijā. Dzīvnieku pārvešanu nodrošina kāda Holandes dzīvnieku transporta kompānija. Bet topošajam norvēģu vilkam ceļš uz jauno mītnes zemi bija eksotisks – lidmašīnā.

"Cīruļos" palikuši vilku vecāki un viena 2005.gadā dzimusi vilcene, kura pēc kāda laika tiks vesta uz Zviedriju.

1,7 hektārus lielo aploku vilkiem uzbūvēja 2001.gada rudenī, un tajā vilki dzīvo dabiskajiem maksimāli pietuvinātos apstākļos.

Vilcēnu māte Gaisma 1996.gadā kā mazulis no migas izņemta Ēdoles pagastā un līdz pārvietošanai uz "Cīruļiem" mita Rīgas Zoodārzā. "Cīruļos" dzimušo vilku tēvs Heimdāls 2003.gada marta sākumā atvests no Zviedrijas, lai nodrošinātu šo dzīvnieku vairošanos.