Kurzemes Vārds

19:21 Ceturtdiena, 3. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novada skatei izvirza desmit ansambļus

Anda Pūce

Žūrija, kurā darbojās kordiriģentes Inese Egle un Liene Breča, kā arī vokālā pedagoģe Natālija Tilgale, atzinusi, ka 10 Liepājas rajona kolektīvi, kas svētdien Durbes novada Tadaiķu Kultūras namā piedalījās vokālo ansambļu skatē, ir izvirzāmi dalībai novada skatē, kas 4.martā notiks Kuldīgā.

Liepājas rajona Kultūras nodaļas speciāliste Aija Niedola pastāstīja, ka pavisam skatē piedalījās 16 vokālie ansambļi, bet to uzstāšanos lieliski papildinājis Kazdangas pūtēju orķestris Gunta Simanoviča vadībā.

Savu sniegumu žūrijai un kolēģiem demonstrēja dažādu paaudžu dziedātāji, sākot no Durbes zēnu ansambļa un beidzot ar Aizputes senioru ansambli "Uzmet garu". Vīru ansambļu grupā gan sacentās tikai divi kolektīvi – Aizputes zemessargu ansamblis un Kalētu vīru ansamblis. Kalētnieki izvirzīti arī novada kārtai. No sieviešu ansambļiem uz Kuldīgu izvirzīja Otaņķu ansambli "Ritums", Rucavas, Kalētu un Gaviezes ansambļus, kā arī Grobiņas pagasta ansambli "Stils". Cīravas, Kalētu un Bārtas dziedošās sievas šoreiz atlasi neizturēja, bet arī demonstrēja labu sniegumu.

"Žūrija kopumā atzina, ka paveikts liels darbs un mākslinieciskais līmenis ir kāpināts," saka A.Niedola. Iespējams, tādēļ uz novada skati izvirzīti visi jauktie ansambļi, kas piedalījās skatē: Grobiņas ansamblis "Kontrasts", Durbes novada Tadaiķu ansamblis "Tonuss", Priekules ansamblis "Only you" un Medzes jauktais ansamblis.