Kurzemes Vārds

09:18 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Grobiņas dzimšanas diena mistiskās noskaņās

Anda Pūce

Šās nedēļas nogalē Grobiņā svinēs pilsētas 311.dzimšanas dienu. Tai veltīta arī virkne sarīkojumu, kas jau no ceturtdienas norisināsies pilsētā, informēja pašvaldības kultūras darbiniece Ginta Kampare.

Viņa stāsta, ka skolās un bibliotēkās jau visu februāri norisinājās pilsētas dzimšanas dienai veltīti pasākumi, bet šonedēļ pavisam Grobiņā ieplānotas četras lielākas aktivitātes. Pirmais sarīkojums, kas 23.februārī pulksten 13 un 18 notiks Zentas Mauriņas piemiņas istabās, ir jaunrades darbnīca vaska sveču veidošanā un mācībā par medu "Mana svece Grobiņai". Dienā ar Durbes novada dravnieci Solveigu Jansoni darbosies skolēni, bet vakarā – pieaugušie. Iecerēta arī medus degustēšana un iespēja iegādāties keramiķes Zanes Eltermanes medus podiņus. "Februāris ir sveču mēnesis, tāpēc arī izvēlējāmies sveču tēmu svētkiem," skaidro G.Kampare.

Sestdien, 25.janvārī, pulksten 12 Skābaržu kalnā vai Grobiņas vidusskolas sporta zālē (ja laika apstākļi būs slikti) savukārt notiks jau otrās ģimeņu sporta spēles pilsētā. Bet pulksten 20 vakarā Grobiņas pilskalnā būs nebijis pasākums "Spoku nakts" ar maskēšanos un mistiski vēsturisku noskaņu. "Tas nav domāts kā karnevāls, bet kaut kas stipri līdzīgs, jo būs masku vērtēšana dažādās nominācijās, dejas, atrakcijas, lauku virtuve un uzvarētāju paziņošana pusnaktī," stāsta G.Kampare. Bet ieejas biļete uz sarīkojumu ir slota, un tas palīdzēs atgādināt senās teikas par iemūrētām jaunavām un laikus, kad Grobiņā dedzināja raganas.

Dzimšanas dienas svinības beigsies 26.februārī pulksten 11 rajona Skolēnu interešu centra telpās, kur norisināsies mazo vokālistu konkurss "Grobiņas Cālis – 2006", kas jau ir tradicionāla, neatņemama svētku sastāvdaļa. Mazie dziedātāji pēc konkursa rotaļāsies ar Leļļu teātra lellēm un ēdīs konfektes.