Kurzemes Vārds

11:47 Svētdiena, 29. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Turpinās starptautisko sadarbību

Durbes vidusskolas skolēni arī šajā mācību gadā turpina darbošanos starptautiskajā skolu sadarbības projektā, ko atbalsta Eiropas Savienības programma "Comenius", pastāsta skolas direktora vietniece mācību darbā Nadja Lūsēna.

Šo darbu skolēni veic skolotāju Dairas Veilandes un Sarmītes Bahas vadībā. "Maija sākumā trīs skolotāji un 10 skolēni brauks uz Andernahu Vācijā, kur piedalīsies starptautiskās vieglatlētikas sacensībās, bet jūnijā pie mums ieradīsies 14 skolēni un divi pieaugušie no Vācijas, kas vēlas iepazīties ar Latviju," par gaidāmajām aktivitātēm pastāsta N.Lūsēna. Viņa piebilst, ka šis starptautiskais projekts skolā tiek īstenots jau ne pirmo gadu un sadarbība ar Andernahas skolu tiek nostiprināta.

Viņa piebilst, ka nupat skolā noslēgusies arī projektu nedēļa, kurā iesaistījušies visi skolēni un skolotāji. "Durbes Novada dome mūs atbalstīja, gan nodrošinot transportu, gan citādi veicinot ieceru īstenošanos, piemēram, pašvaldības darbinieki tikās ar skolēniem," saka N.Lūsēna. Viņa pastāsta, ka katrā klasē tika īstenots pa projektam, lielākajā daļā pat pa diviem.

Paveikto skolēni ar skolotājiem prezentēja sarīkojumā, kur visai skolai bija iespēja uzzināt par paveikto. Tā paši mazākie pētīja maizes šķirnes, skaitīja skolas logus un kāpņu pakāpienus, bet pamatskolas audzēkņi pievērsās sarežģītākām tēmām – Eiropas valstīm, olimpiskajām spēlēm, mīļākajiem dzīvniekiem, ģimeņu ciltskokiem un citām.

Arī skolas vadība īstenoja projektu un ierīkoja skolā sanāksmju telpu. Šeit daudz darba ieguldījis skolas saimnieks Arvīds Kalniņš, bet materiālu iegādei tika izmantoti skolas absolventu dāvātie līdzekļi.