Kurzemes Vārds

07:21 Piektdiena, 3. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kā laukiem pievilināt tūristus?

Vakar Liepājas Lauksaimniecības konsultāciju birojā sākās Eiropas Savienības subsidētas mācības lauku ekonomikas dažādošanā, organizējot lauku tūrismu. 75 stundas garo programmu apgūt pieteikušies 26 cilvēki, kas pārstāv daudzus mūsu rajona pagastus. Grupu vadīs speciāliste Arta Cinkus.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja biroja vadītājs Jānis Briedis, nodarbības notiks divreiz nedēļā – pirmdienās un otrdienās. Klausītāji apgūs uzņēmējdarbības pamatus, tirgzinību stratēģiju, saimniecisko operāciju reģistrāciju un uzskaites grāmatvedību, kā arī darba algas aprēķināšanu un mūsu valstī pastāvošo nodokļu likumdošanu. Priekšlasījumu daudzveidība šoreiz ir pārsteidzoša. Nodarbību dalībnieki mācīsies audzēt viengadīgās un daudzgadīgās puķes, kā arī izmantot tās dārzu ierīkošanai un ainavas dažādošanai. Tāpat viņi uzzinās, kā pareizi ierīkot dīķus un kā dažādot ēdienkarti, liekot lietā piemājas lauciņos izaudzēto ekoloģiski tīro produkciju.

Paredzētas arī divas praktiskas nodarbības. Pirmajā no tām klausītāji dosies uz Vērgales pagasta viesu māju "Laikas", kur uzzinās, kā veiksmīgāk izvēlēties vietu kempinga ierīkošanai un kā iekārtot lauku pirti, kas ir lauku tūrisma neizsīkstoša sastāvdaļa. "Laikās" būs iespējams apskatīt arī labiekārtotu piekrasti un apzināt tās prasības, kas tiek izvirzītas apkārtējās vides aizsardzībai.

Savukārt otrās praktiskās nodarbības gaitā lauku tūrisma apmācību dalībnieki dosies uz zemnieku saimniecību "Elčuki", kur Ilma un Edmunds Rubeņi nodarbojas ar šķirnes trušu audzēšanu, kā arī apmeklēs strausu audzētavu Medzes pagasta "Jozdreijās". Nodarbības lauku tūrisma programmā turpināsies līdz 21.martam.