Kurzemes Vārds

11:00 Svētdiena, 29. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 21. februārī

1926. gadā

\ Ziema ir barga, un slidotava uz kanāla "Olimpijas" stadionā joprojām atvērta katru vakaru. Slidošanas cienītājus priecē laba mūzika.

1936. gadā

\ Kūrmājas zālē boksa sacensībās iesācējiem pieteikušies 39 zēni un jaunieši, kuri vēl ne reizi nav kāpuši ringā. Viņu cīņas tiesā Liepājas labākie bokseri, un daudzas nākas pārtraukt iesācēju nemākulības dēļ.

1946. gadā

\ Visos darba vietu fizkultūras kolektīvos paredzēts rīkot Latvijas šaha ātrspēles čempionāta pirmo kārtu. Katrā turnīrā jāpiedalās vismaz astoņiem dalībniekiem, un nākamajā kārtā iekļūs tikai viens no tiem.
\ "Daugavas" un 1.vidusskolas sporta zālēs sākas Liepājas darba vietu turnīrs volejbolā. Tajā piedalās 12 vīriešu un 4 sieviešu komandas.

1956. gadā

\ Slidotavā "Daugavas" stadionā Liepājas meistarsacīkstēs hokejā tiekas pilsētas abas spēcīgākās komandas – "Sarkanais metalurgs" un tosmarieši. Jau pirmajā periodā rezultāts ir 6:1 metalurgu labā, un visu spēli viņi uzvar ar 10:4. Komandā spēlē lielākoties slavenās "Sarkanā metalurga" komandas futbolisti – Sudmalis, Heblihs, Rūja, Vērsis, Dekovics.

1966. gadā

\ Liepājā beidzas četru PSRS meistarsacīkšu dalībnieku turnīrs basketbolā, kurā skatītāji var vērot arī piecus Padomju Savienības izlases kandidātus. Pirmo vietu izcīna Rīgas ASK.
\ Svētdiena ir visai bagāta sacensībām ziemas sporta veidos. Laukumā Raiņa parkā turpinās Liepājas spēcīgāko komandu turnīrs hokejā, kura priekšgalā izvirzījusies "Baltika", Liepājas ezerā notiek Latvijas "Daugavas" meistarsacīkstes ledus burāšanā, un tajās komandu cīņā uzvar liepājnieki, bet "Daugavas" stadiona ledus celiņā 128 dalībnieki cīnās par Liepājas čempiona nosaukumiem ātrslidošanā. Sievietēm abās distancēs uzvar M.Baumane, bet vīriešiem – V.Bēts.
\ Kļūst zināms, ka Liepājai saglabājas pārstāvniecība PSRS meistarsacīkstēs futbolā. Padomju Savienības Futbola federācija paredzējusi komandu skaitu samazināt, un sākotnēji arī Liepāja bija iekļauta to pilsētu vidū, kura atstāta bez meistarkomandas.