Kurzemes Vārds

08:45 Piektdiena, 3. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Pusplikām zvaigznēm pusplikas kopijas
Inita Gūtmane

"Ja būtu zinājis, ka te tā varēs pamielot acis, būtu līdzi paņēmis savu senci!" sajūsminājās kāds gadus sešpadsmit vecs pusaudzis. "Striptīzs par diviem latiem, jēēē!" nopriecājās gadus trīspadsmit vecs skolēns. "Šis pasākums domāts mana gadagājuma cilvēkiem un vecākiem," smīnēja kāds četrdesmit gadu vecs vīrietis. "Meitenēm laikam naudas nepietika tērpiem!'' ķiķināja zēnu bariņš. "Viņas jau varēja dejot vispār bez biksēm, ko tur ākstījās ar tiem stringiem," kritizēja kāda vidusskolniece. Šādas un līdzīgas replikas, kuras pavadīja uzsaucieni, svilpieni, varēja dzirdēt pilsētas "Lielās popielas" laikā ikreiz, kad uz skatuves parādījās pieticīgi ģērbtas konkursantes.

Man ir nācies vērot pilsētas "Popielu" vairākus gadus, tāpēc varu teikt, ka ar katru gadu apģērbi uz meiteņu augumiem paliek arvien pieticīgāki. Vai tas ir pieņemami? Šķiet, ka ne. Ne man vienai pārliecība, ka "Popiela", kuras mērķauditorija ir skolasbērni, nav piemērotākais sarīkojums, kur ar atkailinātiem tērpiem parādīt, cik labi veidots un attīstīts augums. Tam piekrita vairāki konkursa žūrijas pārstāvji un daudzi sarīkojuma dalībnieki. Lai arī cik tas dīvaini neliktos, lielākie kritizētāji bija puiši no vidusskolas klasēm, kuri par šādiem pikantiem skatiem varētu tikai priecāties. Bet nekā! Kāds puisis pat atzina, ka izgājis no zāles, jo nevēlējies dzirdēt piezīmes, kas veltītas viņa draudzenei, kura uz skatuves atradās topiņā un bokseršortiņos.

Taču ne jau tērpi bija vienīgie, kas piesaistīja "Popielas" žūrijas un skatītāju uzmanību. Arī seksīgās deju kustības. Ja uz šo jauniešu sarīkojumu būtu atnākuši striptīza klubu pārstāvji, nešaubos, ka ne vienai meitenei vien tiktu piedāvāts uzstāties klubos, lai viņas ar savu dejotprasmi pakārdinātu publiku. Problēma būtu vienīgi meiteņu vecums, proti, viņas nav pilngadīgas. Kādam žūrijas pārstāvim radies priekšstats, ka meitenes savā starpā sacenšas, kura būs tā seksīgākā. Jāpiebilst, ka žūrija gan uz to neuzķērās (kaut arī tajā lielākoties bija stiprā dzimuma pārstāvji), bet uzvarētāju godu piešķīra tiem priekšnesumiem, kas bija oriģināli, nevis tiem, kur uz skatuves dejoja puspliki konkursanti. Apgalvot, ka seksīgās dejotājas nebūtu ieguldījušas daudz laika priekšnesuma veidošanā, būtu pilnīgi aplami. Perfekti izpildītās kustības liecināja, ka meitenes rāvušās vaigu sviedros. Ne velti daža pēc konkursa uzmeta lūpu, veltīja uzvarētājiem nicinošus vārdus un pat draudēja ar izrēķināšanos. Taču viens no vērtēšanas kritērijiem bija priekšnesuma atbilstība vecumam.

Protams, ne jau jaunietes pašas izdomāja, kā jākustas, kā jāģērbjas. Lielākoties viņas vēroja, kā atveidotās zvaigznes izskatās videoklipos. Un, kamēr īstās popzvaigznes ekrānos būs pusplikas, tādas būs arī viņu kopijas. Likt slavenībām pienācīgi apģērbties nav mūsu spēkos, bet nākamās "Popielas" organizētājiem gan iesaku darīt zināmu dalībniekiem, cik apģērbtiem būtu vēlams iziet uz skatuves. Ja ne, tad vismaz uzlikt pie ieejas uzrakstu: "Līdz 18 gadiem ieeja aizliegta!"