Kurzemes Vārds

07:03 Piektdiena, 3. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Tagad skrūvēšanas vaina
Ints Grasis

Liepājas spēcīgākais rallijbraucējs Viktors Lebedevs ticis pie pilnīgi jauna auto. Tas ir "Mitsubishi" pēdējais ražojums no evolution sērijas – "Lancer Evo IX".
Šo automašīnas marku iekārojuši un pasūtījuši arī citi Latvijas rallisti, bet liepājnieks to saņēmis viens no pirmajiem. Tagad sācies apjomīgs darbs, lai spēkratu pielāgotu rallijam un pēc vairāk nekā trim mēnešiem ar to varētu iziet uz starta Latvijas čempionāta trešajā posmā rallijā "Talsi".
"Žēl jau bija tik smuku auto izjaukt, bet tagad vairs neko nevar darīt, jāliek kopā," sacīja Viktors, piebilstot, ka cer tehniku sagatavot līdz Talsu rallijam. Daži mašīnas mehānismi vēl nemaz nav saņemti, tādēļ darbu var iekavēt arī nepieciešamo daļu piegāde. Līdz rallijam plānots pārmetināt virsbūvi, kas būtībā jau ir izdarīts, ielikt drošības karkasu, nomainīt piekari, ātrumkārbu, salonā ievietot sporta aprīkojumu – sēdekļus, stūri utt., un veikt citus darbus. Motoram gan pagaidām mehāniķi klāt neķersies, šis darbiņš ir atlikts līdz rudenim.
Daļa naudas, lai iegādātos šo mašīnu, iegūta, pārdodot iepriekšējo auto. Liels ir pašu sportistu (Viktors brauks kopā ar Jāni Jēkabsonu) ieguldījums, palīdzējuši arī uzņēmumi "UPB" un "International Greetings". Starp citu, joprojām aicināti atsaukties visi tie, kas vēlas sponsorēt un atbalstīt vienu no Latvijas spēcīgākajām autosporta ekipāžām.

Florbolistēm joprojām neveicas
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē Latvijas sieviešu florbola čempionātā spēli aizvadīja "LPA" dāmas, kas savā laukumā uzņēma "Rīgas lauvas" un cieta kārtējo zaudējumu – 5:10 (3:2, 0:5, 2:3).
Šajā spēlē liepājniecēm nevarēja palīdzēt Aija Kuncīte un vārtsardze Velta Žvinkle, tādējādi liepājnieces bija nonākušas sarežģītā situācijā, jo, kā zināms, "LPA" komandai ir tikai viena vārtsardze. Tādēļ šoreiz vārtos bija spiesta stāties viena no vienības labākajām uzbrucējām Inta Ļaudupe.
Mača sākums mūsu florbolistēm padevās itin veiksmīgs, jo labi izdevās nospēlēt gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, arī Ļaudupe pirmajās divdesmit minūtēs vārtos jutās diezgan droši, un rezultāts pēc pirmā perioda izskatījās cerīgs. Taču turpinājumā rīdzinieces laukumā pilnībā pārņēma iniciatīvu un panāca četru vārtu starpību – 7:3. Savukārt pēdējā trešdaļā abas komandas nedaudz nomierinājās un laukumā ritēja līdzīga cīņa, taču pietuvoties rezultātā mūsējām nebija pa spēkam un nācās samierināties ar kārtējo zaudējumu. Rezultatīvākā no liepājniecēm bija Lana Kuzņecova, kura izcēlās ar trīs precīziem trāpījumiem.
"LPA" komandas treneris Aivis Tālbergs pēc spēles atzina, ka šajā spēlē uzbrukumā ļoti pietrūkusi Inta Ļaudupe un Aija Kuncīte, bet, runājot par Ļaudupes varējumu vārtu sargāšanā, Tālbergs sacīja, ka pirmajai reizei Inta nospēlēja veiksmīgi un dažās epizodēs pat teicami.
Nākamos mačus mūsu florbolisti aizvadīs šās nedēļas nogalē, kad "LPA" izbraukumā tiksies ar "Talsu" florbolistēm, bet "Kuršiem" vīriešu pirmajā līgā būs ļoti svarīga spēle Rīgā ar "RTU" komandu.

Deviņi metalurgi uz izlasi
Ints Grasis

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Jurijs Andrejevs nosaucis 20 futbolistus, kas gatavosies otrdienas draudzības spēlei izbraukumā pret Vācijas U–21 izlasi.
Nosaukto vidū ir arī pieci "Liepājas metalurga" futbolisti – Ivanovs, Kļava, Zirnis, Soloņicins un Karlsons. Tā kā nedēļas nogalē uz valstsvienības trīs dienu treniņiem izsaukti arī U–21 izlases spēlētāji (no liepājniekiem Žuravļovs, Vlasovs, Surņins, Jemeļins), tas nedaudz jauc mūsu komandas gatavošanās plānus jaunajai sezonai, jo jau parīt "Liepājas metalurga" komanda no Varšavas izlidos uz treniņnometni Kiprā. Galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs sacīja, ka uz Kipru brauks visi, kas varēs, bet pārējie komandas biedri liepājniekiem pievienosies vēlāk.
Izvērtējot pirmo treniņnometni Turcijā, B.Zelkēvičs sacīja, ka gatavošanās sezonai noritējusi augstā līmenī – treniņapstākļi bijuši labi un arī ar futbolistu pašatdevi, trenējoties trīs reizes dienā un aizvadot četras pārbaudes spēles, viņš bija apmierināts. Labus vārdus treneris sacīja arī par tikko ar mūsu klubu līgumus parakstījušajiem Astrausku un Kecu, kā arī Tomašausku un Šeļenkovu, kuri šobrīd tiek vērtēti. Viņi dosies līdzi komandai arī uz Kipru un, kā uzskata B.Zelkēvičs, šie futbolisti "Liepājas metalurgam" ir noderīgi.
Kiprā divu nedēļu laikā mūsējiem plānotas trīs pārbaudes spēles.

Latvija varētu spēlēt pret ASV

Latvijas futbola izlase 23.maijā varētu aizvadīt pārbaudes maču ar ASV valstsvienību. Kā vēsta Latvijas Futbola federācija, ASV Futbola federācija piedāvā pārbaudes spēli šajā datumā aizvadīt ASV izlases laukumā. LFF šo piedāvājumu izskata un jau tuvākajā laikā sniegs atbildi. Šovasar ASV spēlēs Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā, kur būs vienā grupā ar Itāliju, Čehiju un Ganu. Pasaules rangā ASV atrodas dalītajā sestajā vietā, bet Latvija ar Peru ieņem dalītu 67.pozīciju. Virs ASV FIFA rangā ir tikai Brazīlija, Čehija, Nīderlande, Argentīna un Francija. Martā ASV izlase Vācijā aizvadīs divas pārbaudes spēles ar mājiniekiem un Poliju.

Diāna Ozoliņa uzvar Latvijas čempionātā
Miks Kuncītis

Aizvadītās nedēļas nogalē galvaspilsētā norisinājās Latvijas ziemas čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem, kurā startēja arī Liepājas sporta skolas "Daugava" un SK "Lejaskurzemes sports" audzēkņi. Pavisam mūsu sportisti izcīnīja vienu zelta un četras sudraba godalgas.
Tā kā šogad vieglatlētiem šīs bija nopietnākās ziemas sacensības, Rīgas Sporta manēžā startēja gandrīz visi spēcīgākie valsts vieglatlēti, arī titulētais barjerskrējējs Staņislavs Olijars. No mūsu sportistiem vislabāk veicās lodes grūdējai Diānai Ozoliņai (SK "Lejaskurzemes sports"), kurai sacensībās īstu konkurentu neatradās, jo viņas raidītā lode piezemējās par metru tālāk nekā otrās vietas ieguvējai – 13,10 metri. Savukārt no Liepājas sportistiem godalgoto vidū bija Marina Surņina un viņas audzēkne Poļina Jeļizarova, kuras izcīnīja pa divām sudraba godalgām katra. Surņina bija otrā 200 (26,60) un 400 metros (58,26), bet mūsu jaunā vieglatlētikas zvaigzne Poļina Jeļizarova 1500 (4:25,91) un 3000 metros (9:41,01) finišu sasniedza tūlīt aiz abu distanču uzvarētājas rīdzinieces Danielas Feceres. Vēl no mūsu vieglatlētiem augstvērtīgus rezultātus uzrādīja Irina Štūla–Pankoka, kura, sasniedzot jaunu personīgo rekordu desmit minūtes un 16,44 sekundes, 3000 metru garo distanci pabeidza piektā. Savukārt 1500 metru skrējienā Štūlai–Pankokai ceturtais labākais rezultāts – 4:54,34. Tūlīt aiz goda pjedestāla 60 metru skrējienā ierindojās Helvijs Lūsis (SK "Lejaskurzemes sports") – 7,11.
Nākamās sacensības mūsu vieglatlētiem paredzētas jau šīs nedēļas nogalē, kad Kauņā norisināsies Baltijas valstu komandu mači, bet Mogiļevā notiks starptautiskas junioru sacensības U–20 vecuma sportistiem. Plānots, ka Baltijas valstu mačos startēs Marina Surņina un Irina Štūla–Pankoka, bet Baltkrievijā uz starta varētu iziet vienīgi Poļina Jeļizarova.

Austrieši – kalnu valdnieki!
Andris Sudmalis

Vakar Austrijas kalnu slēpotāji papildināja savas valsts zelta godalgu ražu uzreiz ar divām medaļām, jo Benjamins Raihs uzvarēja milzu slalomā, bet Mihaēla Dorfmeistere palika nepārspēta supergigantā.

Pirmdien notikušās kalnu slēpošanas sacensības dēvējamas par triumfālām Austrijas sportistiem, jo kopumā viņi ieguva četras no sešām medaļām. Milzu slalomā uzvaru izcīnīja austrietis Benjamins Raihs, sudraba medaļa tika francūzim Džoelu Šenām, kurš no uzvarētāja atplaika tikai septiņas sekundes simtdaļas, bet bronzas godalga Raiha slavenajam tautietim, leģendārajam herminatoram – Hermanim Maieram.

Savukārt supergigantā visu goda pjedestālu aizņēma galvenās sacensību favorītes – par čempioni kļuva austriete Mihaēla Dorfmeistare, bet zelta ceļš aprāvās horvātietei Janicai Kosteličai, kurai pēc panākuma Alpu kombinācijā, šoreiz nācās samierināties ar sudraba godalgu, no uzvarētājas atpaliekot teju trīs sekundes desmitdaļas. Bet trešo vietu ieņēma kārtējā Austrijas pārstāve, cita šīs disciplīnas favorīte Aleksandra Meisnitzere.

Turnīrā "SAP Open" negaidīti triumfē Murejs

Par "SAP Open" vīriešu tenisa turnīra uzvarētāju negaidīti kļuvis Endijs Murejs no Lielbritānijas, kas finālā ar 6-1, 7-6 pieveica austrālieti Leitonu Hjūitu. 18 gadu vecajam skotam šī bija pirmā uzvara kādā no ATP turnīriem. Viņš ir arī kļuvis par jaunāko "SAP Open" uzvarētāju kopš 1988.gada, kad turnīrā triumfēja toreiz 16 gadu vecais Maikls Čangs no ASV. Pusfinālā Murejs sestdien pieveica turnīra galveno favorītu – amerikāni Endiju Rodiku. "Es spēlēju stabili visu nedēļu," pēc uzvaras finālmačā atzina Murejs. "Šī ir lieliskākā nedēļa manā dzīvē." Savukārt dubultspēlēs triumfāli lielajā tenisā atgriezies leģendārais amerikānis Džons Makinrojs, kurš svētdien pārī ar zviedru Jūnasu Bjērkmanu finālā ar 7-6 (7:2), 4-6, 10-7 pieveica amerikāņus Polu Goldšteinu un Džimu Tomasu. Pēdējo reizi ATP turnīros amerikāņu tenisa leģenda Makinrojs piedalījās 1994.gadā.

Turpina triumfēt tramplīnlēkšanā
Andris Sudmalis

Tramplīnlēkšanā komandu sacensībās uzvaru izcīnīja Austrijas vienība, aiz sevis atstājot Somiju un Norvēģiju.

Austrijas tramplīnlēcēji turpināja savai valstij tik veiksmīgo dienu un vakar vakarā triumfēja tramplīnlēkšanas sacensībās no lielā tramplīna. Turīnā austriešu tramplīnlēcēji jau bija tikuši pie divām medaļām individuālajā vērtējumā no 90 m tramplīna, un pirmdien apstiprināja savu favorītu statusu arī komandu vērtējumā. Šī bija austriešu pirmā uzvara kopš disciplīnas ieviešanas olimpiskajās spēlēs 1988.gadā Kalgari. Līdz šim viņu labākais sasniegums bija 2.vieta 1992.gada olimpiādē Albervilā, kamēr norvēģiem līdz šim bija izdevies izcīnīt tikai vienu olimpisko medaļu, ieņemot 3.vietu 1998.gadā Nagano. Savukārt somi par sudrabu diezin vai spēja gavilēt no sirds, jo viņi allaž pieskaitīti favorītiem un divas reizes arī uzvarējuši šajā disciplīnā, bet šoreiz austriešiem piekāpās pavisam nedaudz.

Liepājnieki par notikuemiem Turīnā

Goda pjedestāls

Kalnu slēpošana, milzu slaloms vīriešiem. 1.Benjamins Raihs (Austrija) 2:35,00, 2.Žoels Šenāls (Francija) +0,07, 3.Hermanis Maiers (Austrija) +0,16. Kalnu slēpošana, supergigants sievietēm. 1.Mihaela Dorfmeistere (Austrija) 1:32,47, 2.Janiča Kosteliča (Horvātija) +0,27, 3.Aleksandra Meiznicere (Austrija) +0,59.

Cīņas pirms ceturtdaļfināla un biatlona stafete
Andris Sudmalis

Olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīrā šodien norisināsies pēdējās apakšgrupu spēles, kurās tiksies Latvija – Kazahstāna, Šveice – Itālija, Somija – Vācija, Kanāda – Čehija, Zviedrija – Slovākija un ASV – Krievija.

A grupā pirmo vietu jau ir nodrošinājusi Somijas valstsvienība, kura šajā turnīrā demonstrē pārliecinošu sniegumu, un pat pēdējā spēle pret Vāciju vairs nevar mainīt viņu pozīciju turnīra tabulā. Savukārt vāciešiem uzvara vairs nevar palīdzēt ielēkt aizbraucošā izslēgšanas spēļu vilcienā. Līdzīgi ir ar Šveices un Itālijas vienību spēli. Šveicieši ar pieciem punktiem A grupā atrodas 2.vietā, un tikai fatāla neveiksme spēlē pret grupas pastarīšiem var viņiem liegt šo pozīciju noturēt grupas noslēgumā. Toties īpašu interesi piesaista Kanādas un Čehijas valstsvienību cīņa. Abām vienībām ir pa četriem punktiem, un būs interesanti pavērot, kura no abām komandām, kam pēc prognozēm bija jāieņem pirmā vieta apakšgrupā, A grupā finišēs trešā vai ceturtā.

Latvijas izlasei ir saglabājušās tikai ļoti teorētiskas iespējas izkļūt no B apakšgrupas, lai to paveiktu, ir jānotiek patiesam brīnumam – Kazahstānas izlase ir jāsagrauj vairāk nekā pārliecinoši un jāgaida, ka ASV cietīs pamatīgu sakāvi spēlē pret Krieviju. Šādu vienību spēlēs rezultāti būtu vairāk nekā fantastiski, līdz ar to skaidrs, ka pirmais četrinieks mūsu grupā ir zināms, un mūsu hokejistiem atliks vien cīnīties par savu prestižu. Vēl grupas uzvarētāji slovāki krustos nūjas ar zviedriem, kuriem uzvaras gadījumā būs iespēja ieņemt pirmo vietu, savukārt Krievija vairs nevar pretendēt uz uzvaru B grupā, jo pat panākums pret amerikāņiem, neļaus viņiem apsteigt slovākus.

Biatlons, 4x7,5 kilometru stafete vīriešiem

Stafete ir priekšpēdējās biatlona sacensības, kurās būs vērojama patiesi aizraujoša cīņa. Šajā disciplīnā interesantākais ir tas, ka visas komandas startēs vienlaicīgi un uzvarētājs tiks noskaidrots aci pret aci. Ja individuālajā ieskaitē jāpaļaujas tikai uz paša spējām, tad komandu cīņā situācija ir nedaudz atšķirīga, jo svarīga ir ne tik daudz katra biatlonista individuālā meistarība, kā visa četrinieka līdzvērtīgs sniegums.

Šajā disciplīnā favorīti ir jau ierastie – Vācija, Norvēģija, Francija, Krievija, tomēr izšaut var arī citi. Šīs sezonas pasaules kausa posmos visvairāk uzvaru stafetē ir Vācijas biatlonistiem Svenam Fišeram, Mihaelam Greisam, Aleksandram Volfam, Mihaelam Roešam un Riko Grosam, bet trijniekā ir iebraukuši arī baltkrievi, austrieši, franči, krievi un norvēģi, kuri pie uzvaras tika pirms četriem gadiem Soltleiksitijā, apsteidzot Vācijas un Krievijas komandas.

Norvēģiem šī ir vienīgā uzvara olimpisko spēļu vēsturē, bet krietni spožāku lappusi biatlona vēsturē ir ierakstījušas Vācijas komanda, kas uzvarēja 1992., 1994. un 1998.gada olimpiādēs, kā arī Krievijas priekšteces PSRS sportistu komandas, kurām izdevās kļūt par olimpiskajām čempionēm sešās spēlēs pēc kārtas – no 1968. līdz 1988.gadam. Pēc Padomju Savienības sabrukšanas biatlonistiem gan vairs tik labi nav veicies, jo izcīnīta tikai viena sudraba un viena bronzas godalga.

Arturs Košeļevs,
Liepājas Basketbola skolas direktors:
– Šajā olimpiādē mani visvairāk iepriecinājuši kamaniņu braucēji, bobslejisti un skeletonisti. Uzskatu, ka tās vietas, ko viņi ir izcīnījuši, šobrīd ir absolūti labākais, ko viņi varēja sasniegt. Protams, esmu pārsteigts arī par biatlonistiem. Viena lieta ir izcīnīt augstu vietu pasaules kausa izcīņas posmā, bet pavisam kas cits – olimpiskajās spēlēs, kur sacenšas patiešām visi pasaules labākie sportisti. Līdumas starts bija vienkārši fantastisks. Tas, ka ar tik daudzām kļūdām šautuvē izdevās ierindoties divdesmitniekā, apliecina, cik ātra Madara ir distancē. Atmiņā palikusi kalnu slēpošana, kur līderi jau lejā it kā bija sadalījuši godalgas, kad Francijas sportists, startējot viens no pēdējiem, izgrieza visiem pogas. Neviltots prieks arī par kaimiņiem igauņiem, kuri izcīnīja pārliecinošas uzvaras. Vislielākā sāpe ir par hokejistiem. Nevaram, jau gaidīt, ka viņi varētu kalnus gāzt, bet tik bezzobaini spēlēt arī nedrīkst. Atlikušajās olimpiādes dienās lielas cerības lieku uz Jāni Miņinu četriniekos. Ja viņam izdosies nobraukt tikpat labi kā divniekos, domāju, ka Rubeņa medaļa Latvijai varētu nebūt vienīgā. Katrā ziņā esmu optimists.

 Oskars Kļava,
"Liepājas metalurga" futbolists:
– Olimpiādē galvenokārt cenšos sekot līdzi Latvijas sportistu startiem. Visvairāk interesē hokejs, bet skatos, protams, arī citus sporta veidus. Diemžēl arī galveno iespaidu par olimpiādi veido mūsu hokejistu spēles, kas liek vēlēties labāku. No viņiem tomēr bija gaidīts kas vairāk. Tomēr ir arī patīkami mirkļi, piemēram, Martina Dukura 7.vieta skeletonā un Mārtiņa Rubeņa izcīnītā pirmā medaļa Latvijai. No citu valstu sportistu startiem visspilgtāk atmiņā palikušas Igaunijas slēpotāju trīs zelta medaļas. Biju domājis, ka Kristīne Šmiguna varētu izcīnīt vienu zelta medaļu, bet trīs augstākā kaluma godalgas kaimiņiem ir pārsteigums. Gribas cerēt, ka pēdējā spēlē hokejisti tomēr nebūs nokāruši degunus un spēs pieveikt Kazahstānu. Tā ir mūsu līmeņa komanda, kuru vajadzētu pārspēt, tad arī mājās varētu atgriezties ar nedaudz labāku noskaņojumu.