Kurzemes Vārds

06:26 Piektdiena, 3. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Iešauj jaunietim sejā
18.februārī ap pulksten pieciem pēcpusdienā mūsu pilsētā notika traģisks negadījums – kāds jaunietis ar gāzes pistoli sašāva otru. Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Plinga, Karostas pludmalē, demonstrējot nopirkto gāzes pistoli, 19 gadu vecs jaunietis iešāva sejā 16 gadu vecam jaunietim. Policija tālāk noskaidro apstākļus.

Nozog vienu kurpi
19.februārī neilgi pēc pulksten septiņiem vakarā policijas palīdzību lūdza kāda apavu veikala darbinieki. Jaunajā ostmalā 3/5 bija konstatēts, ka no tirdzniecības nodaļas "Walking" pazudusi labās kājas kurpe, radot veikalam 39,90 latus lielus zaudējumus.

Izdzer vēl nenopirkto šņabi
17.februārī ap pulksten 22.30 veikalā "Maxima", Klaipēdas ielā 62, 24 gadus un 21 gadu veci vīrieši dzēra vēl nenopirkto degvīnu "Vodka", par to nemaksājot 2,35 latus.

Apzog neaizslēgtu dzīvokli
15.februārī konstatēts, ka no neaizslēgta dzīvokļa pazudis satelītuztvērējs "Lemon" ar pulti. Mājokļa saimnieks policijai norādījis, ka viņam radīti materiālie zaudējumi 180 latu vērtībā. Likumsargi meklē pazudušo mantu un tās zagli.

Dzīrotāji apzog namatēvu
Dzīru rīkošana bēdīgi beigusies kādam liepājniekam – pēc ciemiņu aiziešanas namatēvs atklāja, ka ir apzagts. Kā informēja Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Plinga, 16.februārī ap pulksten trijiem pēcpusdienā konstatēts, ka no dzīvokļa Viršu ielā 9/11 pēc kopīgas alkohola lietošanas pazudis putekļu sūcējs, 20 kompaktdiski un dzīvokļa atslēgas. Likumsargi noskaidrojuši divus iespējamos aizdomās turamos.

No veikala aiznes 600 latu vērtu datoru
"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 17.februārī ap pulksten 13.30 no veikala "Elektroline", Peldu ielā, tika nozagts portatīvais dators. Veikala īpašnieki policijai norādījuši, ka datora "Asus A35004" zagļi radījuši materiālos zaudējumus 639 latu apmērā. Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 175.panta – par zādzību. Noskaidrota arī aizdomās turamā persona.

Sabojā interneta kabeļus
Policija saņēmusi iesniegumu, ka Krūmu ielas 38.nama un Mežu ielas 47.nama bēniņos sabojāti kabeļi. 16.februārī konstatēts, ka bojāti SIA "Jūlija O" piederošie interneta kabeļi. Zaudējumi tiek precizēti.

Nepilngadīgie nakšņo bēniņos
19.februārī dažas minūtes pirms pusnakts Pašvaldības policija saņēma izsaukumu uz Krūmu ielu – iedzīvotāji sūdzējās, ka bēniņos nakšņo nepilngadīgie. Kā informēja Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, likumsargi aizturēja četrus nepilngadīgos: 1992.gadā dzimušos Vadimu un Armīnu, 1993.gadā dzimušo Maksimu un 1997.gadā dzimušo Andreju. Kopā ar nepilngadīgajiem policijas darbinieki apsekoja viņu dzīvesvietas, bet nevienā no pusaudžu mājām durvis netika atvērtas. Tādēļ policijas darbinieki nolēma zēnus nogādāt Bērnu patversmē, Jūrmalas ielā 2. Par notikušo informēta arī Bāriņtiesa, kuras darbinieki turpmāk strādās ar zēnu ģimenēm.

Iereibis cietušais traucē mediķu darbu
18.februārī pulksten 4.40 Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Liepājas Centrālo slimnīcu, kur Traumpunktā dežurējošajam policistam bija vajadzīga palīdzība. 1978.gadā dzimušais iereibušais Jurijs traucēja mediķiem pildīt darba pienākumus, necenzēti lamājās un draudēja izrēķināties. No medicīniskās palīdzības Jurijs atteicās, kaut gan viņam bija sista brūce galvā. Likumsargi vīrieti nogādāja īslaicīgās aizturēšanas telpās dulluma izgulēšanai. Jurijam sastādīti protokoli par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka prasībām, kā arī par sīko huligānismu.
Atgādināsim, ka pāris nedēļu laikā tas jau ir otrais gadījums, kad pacients dzērumā ārdās slimnīcā. "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka kāds Jūras spēku kuģa "Virsaitis" obligātā dienesta iereibis matrozis degvielas uzpildes stacijā dauzīja pudeles un sagriezās ar stikliem. Nogādāts slimnīcā, viņš sāka ārdīties un nodarīja miesas bojājumus mediķiem.

Vecāki plosto un atstāj bērnus novārtā
17.februārī neilgi pēc pulksten desmitiem vakarā Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki saņēma informāciju, ka dzīvoklī E.Veidenbauma ielā atrodas nepilngadīgie, bet viņu vecāki lieto alkoholu. Likumsargi norādītajā adresē konstatēja, ka telpas, kurās atradās bērni, ir aukstas un nekurinātas, dzīvoklī valda netīrība, bērni visu dienu bijuši spiesti staigāt pa lauku, nebija ēduši. Policijas darbinieki arī noskaidroja, ka bērnu vecāki jau vairākas dienas lieto alkoholu un ir agresīvi noskaņoti. 2002. un 2003. gadā dzimušos zēnus nogādāja Bērnu patversmē, bet 1997.gadā un 1995.gadā dzimušos puikas policisti aizveda pie vecmāmiņas. Par notikušo informēta Bāriņtiesa, kuras darbinieki strādās ar ģimeni.

Pa ielu slimnīcas pidžamā
17.februārī pulksten 12.30 Liepājas centrā, Lielajā ielā, Pašvaldības policijas darbinieki aizturēja vīrieti, kurš pa ielu pārvietojās, ģērbies slimnīcas drēbēs. Kad likumsargi noskaidroja, ka 1961.gadā dzimušais Ivars patvaļīgi pametis slimnīcu, viņu nogādāja atpakaļ stacionārā.

Uz ielas atrod mirušo
Svētdienas vakarā ap pusdesmitiem Pašvaldības policija saņēma informāciju, ka Jūras ielā, netālu no Tramvajtilta, uz ietves guļ cilvēks. Likumsargi, konstatējuši, ka guļošajam ir pārsista galva, nekavējoties izsauca gan Valsts policijas darbiniekus, gan Neatliekamo medicīnisko palīdzību. Mediķi gan vairs neko palīdzēt nevarēja – viņiem atlika konstatēt vīrieša nāvi. Bojāgājušā mirstīgās atliekas nosūtītas tiesu medicīnas ekspertīzei, kas noteiks nāves iemeslu. Pēc sākotnējās apskates domā, ka vīrietis galvu varētu būt pārsitis krītot. Policija noskaidro negadījuma apstākļus un mirušā vārdu.

No plastmasas caurules atbrīvo bērna pirkstu
Netradicionālu izsaukumu pirmdien īsi pirms pusdienlaika saņēmuši Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki – no plastmasas caurules vajadzēja atbrīvot bērna pirkstu. Kā pastāstīja VUGD Liepājas brigādes komandiera vietnieks Dainis Krīgens, ugunsdzēsēji saņēma palīgā saucienu no Klaipēdas ielas 94 – piecus gadus veca meitenīte iebāzusi rokas pirkstu plastmasas caurulītē un nespēj no tās atbrīvoties. Glābēji, kuriem jau ir pieredze pirkstu un citu locekļu atbrīvošanā no spīlēm, nelaimes vietā ieradās ar knaiblēm. Taču šoreiz situācija bija sarežģīta. Tā kā bērna pirksts piltuvveidīgajā plastmasas priekšmetā, kas pēc D.Krīgena domām varēja būt kāds rotaļlietas fragments, bija stipri pietūcis, plastmasas caurulīti no tā nācās kniebt nost pa gabaliņam vien. Jāpiezīmē, ka šis nav pirmais gadījums, kad glābēju palīdzība nepieciešama, lai atbrīvotu iesprūdušu cilvēka roku vai pirkstu. D.Krīgens atceras, ka nesen kādam jaunietim pirksts bija iesprūdis pastkastītes atvērumā. Bet gredzenus ugunsdzēsējiem nākas pārkniebt visai bieži.