Kurzemes Vārds

00:19 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Centrālajai slimnīcai laboratorija pilsētas centrā
Kristīne Pastore

Ar vakardienu Centrālās slimnīcas laboratorijai ir filiāle arī pilsētas centrā – Zobārstniecības poliklīnikas telpās. Laboratorijas vadītāja Inese Rozīte sacīja, ka doma par šādu nepieciešamību bijusi jau vairākus gadus, jo daudz klientu sacījuši, ka centrā nodot analīzes būtu daudz ērtāk – tad nebūtu jādodas uz slimnīcu. Īpaši svarīgi tas ir rajona cilvēkiem, kam, lai tur nokļūtu, jāmēro ceļš ar vairākiem autobusiem.
"Lai šo kabineti iekārtotu, mums daudz palīdzēja šīs iestādes saimnieces – Zobārstniecības poliklīnikas vadītāja Irēna Grundīze un vecākā māsa Brigita Ostniece," paslavēja I.Rozīte. Šobrīd iekārtoties jaunajā vietā tās darbiniecēm palīdz laboratorijas dispečere Inese Lase, bet ikdienā tur strādās māsiņas Viktorija Korsakova un Iveta Finka. Jauniekārtotajā laboratorijas filiālē gan ņems asinis analīzēm, gan arī tur varēs nogādāt urīna un fēču analīzes. Tālāk tās transportēs uz Centrālo slimnīcu, kur apstrādās. Atbildes saņemšanas vietu klienti varēs izvēlēties: saņemt tās turpat, kur nodotas, nosūtīt ģimenes ārstam, doties pakaļ uz slimnīcu vai, atstājot aploksni un marku, saņemt pa pastu mājās.

Jaunsargi solījumu dos uz "Virsaiša"

Liepājas un rajona jaunsargi pēc labākās sirdsapziņas kalpot Tēvzemei svinīgi solīja A.Puškina Liepājas 2.vidusskolā, bet Saldus rajona Ezeres jaunsargi šim svarīgajam brīdim izvēlējušies militāru vietu – karakuģi. Kā pastāstīja Jūras spēku preses un informācijas virsniece Iveta Kraule, Ezeres jaunsargi 7.martā pulcēsies Liepājas ostas 84.piestātnē uz kuģa "Virsaitis", kur risināsies Ezeres jaunsargu vienības svinīgā solījuma došana.

Par problēmām literatūrzinātnē

Liepājas Pedagoģijas akadēmijā no 2. līdz 4. martam norisināsies 12.starptautiskā zinātniskā konference "Aktuālas problēmas literatūrzinātnē". To rīko LPA un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, tajā piedalīsies pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Čehijas un Ukrainas. Konferencē spriedīs par literatūrzinātnes nozīmi un tās problēmām gan mūsdienās, gan vēsturē, kā arī teātrī, dzejā, folklorā un mitoloģijā. Dalībniekiem paredzēts arī Liepājas teātra izrādes "Noslēpumainās variācijas" apmeklējums, seminārs "Dzeja un laikmets: par un pret" ar dzejnieku piedalīšanos. Konferences nobeigumā notiks ekskursija uz Bernātiem, Nīcu un Jūrmalciemu, kā arī tikšanās ar dzejnieku Olafu Gūtmani.

Jaunieši apmācis vienaudžus

Baltijas Studiju centrs Latvijā veicis pētījumu, kurā secināts, ka divi, trīs bērni katrā klasē cieš no vienaudžu vardarbības, viņiem visbiežāk arī nav draugu un uz skolu iet viņiem ir nepatīkami. Šādi bērni ļoti reti iesaistās sabiedriskās aktivitātēs. Tādēļ jau otro gadu Latvijas Sarkanā Krusta jaunatne darbojas, lai mazinātu vardarbību jauniešu vidū. Šā mācību gada sākumā Latvijas Sarkanā Krusta jaunieši uzsāka izglītojošu projektu "Jūties droši! Palīdzi!". Tā ietvaros sagatavoti jaunieši, kas izglīto pārējos skolas biedrus par vardarbības veidiem, sekām, iemesliem, tādējādi ļaujot apzināties katra skolēna lomu vardarbības mazināšanā. Arī apmācītie skolotāji vada lekcijas saviem kolēģiem, sniedzot informāciju un praktiskas metodes, kā uzlabot attiecības klases kolektīvā un laikus pamanīt, ja kāds skolēns cieš no vardarbības. Jaunieši, kas saskaras ar vardarbību, var sūtīt arī vēstules Latvijas Sarkanā Krusta jaunatnei (Skolas iela 1, Rīga, LV1010), un uz tām atbild apmācītie vienaudžu izglītotāji. Bet ikvienas skolas klase var uzaicināt pie sevis jauniešus, kas vadīs nodarbības un izglītos par šīm tēmām. Sīkāku informāciju par šo projektu var saņemt, ieskatoties Sarkanā Krusta mājaslapā: www.redcross.lv – sadaļā "Jaunatne".

Tūrisma informācijas birojs maina mājvietu

Vakar Jurģi sākās Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojā. No iepriekšējām telpām viesnīcā "Līva" tas pārceļas uz jauno mītnes vietu, kas atrodas Liepājas Latviešu biedrības namā – vietā, kur iepriekš bija galerijas "Rožu laukums" izstāžu zāle. "Kurzemes Vārds" jau iepriekš informēja, ka līdzšinējās telpas birojam bija kļuvušas par šauru, tāpēc meklēta iespēja citām piemērotām telpām. Lai tūristiem tās būtu ērti pieejamas, birojam ir jāatrodas pilsētas centrā. Joprojām turpat līdzās būs suvenīru veikaliņš, kurā gan liepājnieki, gan pilsētas viesi varēs iepirkties Liepāju raksturojošus suvenīrus.

Veikals "Lauma" un "PTA" vienās telpās

Vakar Igaunijas apģērbu ražošanas uzņēmums "Klementi" atvēra savu tirdzniecības zāli akciju sabiedrības "Lauma" veikalā Lielajā ielā. Veikalu aizvēra janvārī, lai veiktu remontu un rekonstrukciju, bet jau februāra vidū pircējiem atkal sāka piedāvāt "Laumas" veļu. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja uzņēmuma mārketinga menedžere Trīna Parta un pārdošanas menedžeris Vitālijs Kuļikovs, "PTA" ir viena no "Klementi" preču zīmēm un jaunajā veikalā tiks piedāvāti kvalitatīvi apģērbi līdz pat 50 izmēram dažāda vecuma sievietēm. Jaunās kolekcijas raksturīgākā iezīme ir košas un gaišas krāsas. Varēs nopirkt gan apģērbus, gan šalles, lakatus, bižutēriju. Liepājā būs Igaunijas apģērbu ražotāja "Klementi" piektais "PTA" veikals Latvijā. Pašlaik trīs darbojas Rīgā un viens Daugavpilī. Kā informēja ziņu aģentūra LETA, firmas "Klementi" veikalu tīkls ir saistīts ar Liepājas tekstiluzņēmuma "Lauma" īpašniekiem – investīciju kompāniju "Alta Capital".

Ar nelielu aizkavēšanos

Tas ir pozitīvi, ka "Vecliepājas" mājās šogad ierīkos par 20 siltummezgliem vairāk, nekā paredzēts. No tiem bija spiesta atteikties "Jaunliepāja" – tā laikus nav paguvusi atrisināt kredīta problēmu, bet citi izdevumi vienlaikus izrādījās lieli. Šos siltummezglus uzstādīs līdz nākamajai sezonai. Namu pagrabi tiem jau pielāgoti.

Uzņēmējus aicina pieteikties konkursā

Ekonomikas ministrija "Eksporta veicināšanas programmas" ietvaros sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru izsludinājusi atklāto konkursu "Eksporta gada balva – 2005". Konkurss norisinās jau otro gadu pēc kārtas, un tā mērķis ir sekmēt Latvijas uzņēmēju konkurētspēju ārvalstu tirgos, kā arī veicināt produktu un pakalpojumu eksporta apjoma un kvalitātes pieaugumu. Konkursa ietvaros tiks izvērtēti uzņēmēju eksporta rādītāji pagājušajā gadā, atzinīgi novērtējot sekmīgākos eksporta produktus un pakalpojumus. Dalībai konkursā par balvu var pieteikties jebkura Latvijā reģistrēta komercsabiedrība, kas eksportē savu produkciju vai pakalpojumus. Dalībai konkursā var pieteikties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā. Pērn konkursa kategorijā "Produkts vai pakalpojums ar straujāko eksporta apjoma pieaugumu" 2.vietu ieguva uzņēmums "Liepājas metalurgs" ar produktu: dzelzsbetona konstrukcijas – stiegras.

Policistiem būs sava kafejnīca
Ita Cērmane

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki pārcēlušies uz jauno ēku – te nu vienuviet tagad strādā visas policijas struktūras. Taču labiekārtošanu turpina – šomēnes ekspluatācijā nodos kafejnīcu.
Kā informēja Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Plinga, likumsargi visā pilnībā pārcēlušies uz jauno policijas kompleksu Bāriņu ielā 3, ko atklāja 3.februārī. Bet nomātās telpas, kurās līdz šim strādāja policijas darbinieki, patlaban atbrīvo un sakārto nodošanai.
Iekšlietu ministrijas Nekustamo īpašumu pārvaldīšanas un apsaimniekošanas nodaļas saimniecības pārzinis Guntis Ratnieks pastāstīja, ka modernā multimediju šautuve ir pabeigta un jau tuvākajā laikā policisti tajā sāks trenēties – vēl tikai jāsaņem licence. Bet plašā sporta zāle jau noslogota. 8.martā ekspluatācijā nodos tik ilgi gaidīto kafejnīcu, kas būs pieejama gan policijas darbiniekiem, gan apmeklētājiem. Patlaban kafejnīcas telpās izvieto mēbeles, bet virtuvē – iekārtas.
G.Ratnieks sola, ka līdz mēneša beigām tiks izvietotas informācijas zīmes. Pagaidām gan vēl jāsamierinās ar vienu dežurantu 5.korpusā – pie viņa arī jāvēršas pēc padoma, kur un kā atrast nepieciešamo kabinetu un amatpersonu.