Kurzemes Vārds

20:23 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Cepuri nost Lemberga hūtes priekšā!
Sarmīte Pelcmane

Jā, cepuri nost un kāju virsū! Tieši tādas asociācijas radās, tikko aizvadītajās brīvdienās viesojoties Ventspils pusē, kur mūsu konkurējošās ostas pilsētas pievārtē ar pašvaldības vadītāja svētību, atvēlot līdzekļus gan no pilsētas kases, gan paša kabatas, uzbērts pietiekoši augsts kalns, kas aprīkots ar sniega lielgabaliem un slēpotāju pacēlājiem, lai ziemas prieku cienītājiem būtu baudījums pat mums tik pazīstamajās piekrastes maigajās ziemās, kad dabiskās sniegpārslas aplaimo reti. Vēl jo vairāk laikā, kad ziema sāk kapitulēt pavasara nenovēršamībai.

Bet Ventspils pievārtē, līdz kurai liepājniekiem jāmēro vairāk nekā simts kilometru, joprojām ir iespēja baudīt pēdējos ziemas priekus. Jautājums – kad varēsim to arī Liepājas pusē? Kur netrūkst starta kapitāla, kaut vai tie paši stāvie Bernātu kalniņi, kam tikai vajadzētu rūpīgu investora roku, lai izveidotu par ziemas sporta cienītāju paradīzi.

Varētu, protams, piesieties, ka Ventspils kalnam, kura virsotnē kā dizaina elements dižojas cienīga izskata hūte, no kā arī radies kalna neoficiālais nosaukums – Lemberga hūte , ne pakājē, ne tuvākajā apkārtnē nevarēja atrast kaut jel kādu ēstuvīti, kur sniegoto izpriecu starplaikā iebaudīt tasi karstas tējas. Pēc veltīgi mērotajiem kilometriem neviļus uzvirmoja siltas atmiņas par Liepāju, kur ēstuvju tomēr krietni vairāk, tā ka badā nav jāpaliek, ja tikai maka biezums atļauj. Toties kalna pakājē ierīkotās bezmaksas labierīcības ar spoguļiem un pat atsevišķām kabīnēm invalīdiem raisīja cieņu. Gribētos kaut ko tādu redzēt kaut vai Liepājas centrā…

Arī pārējais Ventspils kalna aprīkojums sit pušu jebkurus ziemas sportu cienoša liepājnieka sapņus. Padomāts gan par slēpju, snovborda dēļu, ragaviņu utt. nomu, gan par labu garastāvokli, fonā skandējot uzmundrinošu mūziku. Sportiskā spara šajā kalnā netrūkst, un ir tik jauki redzēt ģimenes pilnā sastāvā, kas izmantojušas piedāvājumu un kā alternatīvu brīvdienu dirnēšanai pie TV izvēlējušās kopīgu sportošanu. Priecīgās bērnu acis un jūsmīgās klaigas, laižoties tēva stiprās rokas iestumtās ragaviņās pa kalnu lejup, kur pakājē sagaida smaidīga mammīte, vien ir ko vērts!

Brīvdienu eiforija tomēr neaizēno pragmatisko skatījumu. Kas vērtīgāks? Ventspils striktā kārtība, kur izklaides elementi ir kā neliels atpūtas brīdis dzelžaino noteikumu un priekšrakstu gūzmā šajā pilsētā, kad pat plašsaziņas līdzekļi ielikti stingros rāmjos, lai par pilsētā notiekošo vēstītu tikai valdošo aprindu akceptētas, pozitīvas ziņas, nemaz nerunājot par iedzīvotāju plašākām brīvdomības izpausmēm? Vai Liepājas demokrātiskā gaisotne, kas pieļauj dažādus viedokļus par jebkuru problēmu, arī par ne tik izcilo servisu pilsētā, kas nenoliedzami atpaliek no dzelžainos rāmjos iegrožotās Ventspils kārtības, tomēr brīvā izteikšanās varētu būt garants ne tikai situācijas uzlabošanai, bet arī svaigu, drosmīgu ideju realizācijai nākotnē?