Kurzemes Vārds

20:04 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Lielāko bijību iedzen paša piedzīvotais
Artis Būmeistars,
Pašvaldības policijas inspektors

Pērn martā kopā ar vecāko dēlu braucām pa Kalpaka tiltu uz Karostu. Kanālmalā pamanīju cilvēkus, bet uz ledus gabala – zēnu. Puikas bija lēkājuši pa ledus gabaliem, līdz viens no tiem atdalījies un aizpeldējis no krasta. Saviem spēkiem puika krastā vairs netika. Krastā esošie glābējus jau bija izsaukuši, taču nolēmu negaidīt. Situācija bija ļoti bīstama nevis tādēļ, ka ledus gabals varēja aizpeldēt, bet gan kuru katru mirkli zem puikas svara pārlūzt. Un tur dziļums ir vismaz pieci metri. Turklāt tad zēns būtu ledainā ūdenī, kurā cilvēks ilgi izturēt nevar. Vai vēl trakāk – zēns paietu zem ledus. Man tur netālu ir garāža, tāpēc nekavējoties aizbraucu pakaļ striķim un piepumpētai autoriepai. Iebridu ūdenī un pametu zēnam striķī iesieto riepu. Kad viņš to bija aplicis sev apkārt, sāku lēnām vilkt zēnu ar visu ledus gabalu pie krasta. Tad jau arī ugunsdzēsēji bija klāt.

Līdzīgās situācijās klātesošajiem nevajadzētu paļauties tikai uz glābēju palīdzību. Dārga ir katra minūte. Līdz glābēju atbraukšanai pašiem vajag mēģināt palīdzēt – pamest striķi, padot koka gabalu.

Puikas, kuri visbiežāk nonāk šādās situācijās, parasti par briesmām nedomā – viņus dzen ziņkārība, vēlme padižoties pārējo priekšā. Pēc nonākšanas nelaimē gan bravūra pazūd. Liela loma šādu situāciju novēršanā ir vecākiem. Mans dēls arī reiz pārnāca slapjām kājām. Tad stāstīju par notikušajiem negadījumiem un atgādināju par kanālā izglābto zēnu, kurš bija dēla skolasbiedrs. Ar to pietika.

Makšķernieki ir īpašs gadījums. Kamēr kanālā ledus ir kā vāks, briesmas nedraud. Bīstami būs, līdzko pastiprināsies vējš, celsies ūdens līmenis un ledus sāks kustēties. Taču ezerā vairākās vietās jau tagad bīstami kāpt uz ledus. Ja vietām tā biezums vēl sasniedz teju pusmetru, tad ezera Nīcas un Otaņķu pusē jau ielūst. Viens no maniem kolēģiem ielūza, ejot maluzvejniekus kontrolēt. Liepājas ezers vispār ir viltīgs – jāzina, kur kāpt.