Kurzemes Vārds

19:36 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Grobiņas meitenes Lindas interešu bagātība

Pēteris Peičs

Grobiņas vidusskolas 7.klases audzēkne Linda Siliņa Ziemassvētku eglītes vakara sarīkojumā ne jau pirmo reizi iepriecināja mazos un lielos skatītājus. Ar partneri Ralfu nodejojot Vīnes valsi, kustību vieglums, ritma izjūta, dejotājas stāja un smaids arī "Kurzemes Vārdu" neatstāja vienaldzīgu. "Linda mums skolā ir ne tikai laba dejotāja, bet vispusīga, komunikabla meitene, savu vērtējumu izteica direktore Vizma Vītoliņa.

Dejas skaistuma izjūta

Sarunu, protams, sākam par viņas mīļāko vaļasprieku – sporta dejām. "Šai mākslai mani pavisam negaidīti piesaistīja jaunākā māšele Daiga. Atceros, ka trīs gadu vecumā viņa nemitīgi dīca mammai apkārt – gribu dejot, gribu dejot! Nekas cits neatlika, kā aizvest viņu uz Skolēnu interešu centru un nodot skolotājas Vinetas Gulbes rīcībā," smejas Linda. "Es pati līdz skolas gadiem pret dejas priekiem biju stipri atturīga. Tad kādā sarīkojumā redzēju Daigas priekšnesumu. Skaistajā tērpā māšele izskatījās kā pasaku princese. Un kur tad kustības tīkamas mūzikas pavadībā! Kā zvīņas man nokrita no acīm, un drīz vien SIC iesācēju grupā pieteicos arī es."

Būdama gadus trīs par Daigu vecāka un augumā krietni garāka, Linda kopā ar viņu un citiem vienaudžiem sporta deju kluba "Akcents" vadītājas V.Gulbes aprūpē trenējas E4 dejotāju grupā. Centīga un precīza meitene, kurai lielas perspektīvas pāriet uz nākamo E6 grupu," savu skolnieci raksturo skolotāja. Līdzšinējie rezultāti teiktajam vieš pamatotas cerības. "Aizvadītais gads man bija īsti ražīgs. Deju sacensībās Grobiņā ieguvu pirmo, Liepājā divas otrās un Talsos trešo vietu," lepojas Linda, piebilstot: "Galvenais jau tomēr nav godalgas, bet dejas skaistuma izjūta."

Gan skolotāja, gan skolniece par ļoti svarīgu uzskata deju partnera izvēli. Lindai Siliņai arī te laimējies. Paralēlās klases audzēknis Ralfs Buks izrādījies īsti piemērots jau no mācību sākuma, tāpēc pāris nemainās visus četrus gadus. "Man dejot ar Lindu ir īpašs vieglums, soļu un ritma saskaņa," apgalvo meitenes partneris. Redzētais to apstiprina.

Saista arī mūzika un sports

Centīgā dejotāja nav vienaldzīga pret radniecīgo mākslas nozari mūziku: "Korī dziedu kopš pirmās klases. Agrāk mēģināju arī solo, tagad gan nesanāk. Ļoti patika pēdējie skolēnu dziesmu svētki Rīgā." Savu daļu meitenei prasot arī sports. "Skolotājs Arnolds Stepēns mani iesaistīja volejbola treniņos. Skolas komandas sastāvā gan neesmu, vienkārši nav tik daudz laika. Taču bumbu pārservēt pāri tīklam derīgi arī dejotājai," pārliecināta Linda. Vasarās toties neaizstājamas esot peldēšana, riteņbraukšana un pastaigas mežā. Pašreiz brīvajos brīžos gan dzīvojot līdzi Turīnas olimpiādei, īpaši hokejam. "Pati šaibu uz ledus nedzenāju, tas Grobiņā mana vecākā brāļa Matīsa hobijs. Viņš man izskaidroja vairākus šīs spēles knifus, tā ka ar interesi varu vērot visu notiekošo."

Bet kā ar mācībām?

Vai ārpusstundu interešu dēļ izdodas noturēties vajadzīgajā līmenī? "Ar sekmēm mācībās varu iztikt. Pusgada nobeigumā 5. – 9.klašu grupā man bija visaugstākā caurmēra atzīme 9,07. To paziņoja pati direktore, Jaungadā apbalvojumu pasniedzot." Lindas liecībā viszemākās atzīmes esot daži astoņnieki, pārējie devītnieki un desmitnieki. Tādai izcilniecei, protams, jāstartē arī priekšmetu olimpiādēs. Latviešu literatūrā rajonā savā klašu grupā otrā vieta jau iegūta, mājturībā rezultāti vēl neesot zināmi. Pašreiz cītīgi gatavojoties startam matemātikā.

"Mācības mājās man ilgu laiku neprasa, vidēji stundu dienā. Cēloņi tam varētu būt divējādi – regulāra izmācīšanās ar sapratni un Dieviņa dota gaiša galva," smejas Linda. Vismīļākais priekšmets meitenei esot bioloģija. Laiks rādīšot, vai pēc vidusskolas beigšanas studēšot šo zinātni vai matemātiku. Patlaban sirdij tuvāka liekoties dzīvoklī uzticētā istabas augu plašā kolekcija – citronkociņš, pelargonijas, palmiņas un citi siltummīļi.

No pankūkām līdz šokolādei

Ne tikai augu kopšana Lindas vienīgais pienākums Siliņu dzīvoklī. "Laikam mammas nopelns, ka daļēji esmu ģimenes kulināre. Vislabāk patīk cepšana, sākot ar pankūkām, kotletēm, desiņām un tamlīdzīgu pusdienu ēdienkarti, beidzot ar dažādiem kārumiem. Man ļoti garšo šokolādes kēkss," tīksminās jaunā kulināre. Viņas māmuļai, arhitektei Antrai Siliņai dažreiz iznākot aizkavēties darbā firmā "Būvmeistars", tad ģimenei jāpaļaujas uz meitas kulinārijas prasmi. Tēvs Ģirts savukārt strādājot Liepājas teātrī par operatoru. Tas pārējiem ģimenes locekļiem izrāžu apmeklēšanu iespēju robežās uzliekot par tādu kā morālu pienākumu. "Šogad gan neesmu teātrī vēl bijusi. Bet tas nekas, paspēšu," pārliecināta meitene.