Kurzemes Vārds

19:13 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Laikas" spēj uzmundrināt vairāk nekā labs šampanietis

Pēteris Jaunzems

Vakar Andra Zaļkalna un viņa ģimenes aprūpēto viesu namu "Laikas" Vērgales pagasta Ziemupē apmeklēja Liepājas Lauksaimniecības konsultāciju biroja rīkoto un Eiropas Savienības subsidēto mācību klausītāji lauku ekonomikas dažādošanā, organizējot tūrismu. Kā pastāstīja aptuveni trīsdesmit cilvēku lielās grupas vadītāja Arta Cinkus, tie galvenokārt ir lauksaimnieki, kuri zina, ko vēlas, un tūrisma lietās jau uzkrājuši zināmu pieredzi, ko tagad vēlas tikai pilnīgot un izkopt.

"Laikās", kas pērn kļuva par Latvijā populārā konkursa "Sējējs" laureātu, viņi sastapa ne tikai lieliskus domubiedrus, bet arī aizrautīgus cilvēkus, kas, gadiem ejot, daudzko ir sasnieguši. Kaut arī Eiropas Savienības struktūrfondu atbalsts līdz šim Zaļkalnu īpašumam gājis secen, neliels atbalsts saņemts no valsts. Tādējādi brīnišķīgā priežu mežā netālu no jūras uzceltas vairākas viesu mājiņas, vasaras nojume, šūpoles, ierīkota pirts un atpūtas zāle, bet pērnā gada nogalē tam visam, ko jau paguvuši izbaudīt daudzi liepājnieki, klāt nākusi arī varena sutināšanās muca un brīvdabas peldbaseins. Jāteic, ka mucu izgatavot palīdzējuši tepat kaimiņos, proti, Dunalkas pagastā dzīvojošie amatnieki un tā jau guvusi lielu piekrišanu. Bet pavasarī atpūtas vietas saimnieki ķeršoties pie rotaļu laukuma labiekārtošanas bērniem, jo apzinoties, ka tā ir joma, kurā viņi nedaudz atpalikuši no pieprasījuma.

Andris Zaļkalns neturēja sveci zem pūra, bet atklāja ciemiņiem visus tūristu pievilināšanas knifus. Viņš teica, ka īpaši necenšoties piesaistīt ārzemniekus, bet labprāt uzņemot viesus no tuvākās apkārtnes un Rīgas. Tie, kas ierodoties no metropoles, "Laikās" īrē mājiņas un uzturas šeit galvenokārt sava atvaļinājuma laikā, bet liepājnieki, pāvilostnieki un aizputnieki šurp ierodas, lai draugu pulkā nosvinētu kādu skaistu jubileju, kāzas vai arī vienkārši draugu pulkā pavadītu sestdienas pievakari, nopērtos pirtī un uzkrātu spēkus nākamajam darba cēlienam, jo, kā vakar izteicās kāds no "Laiku" apmeklētājiem, šī vieta atspirdzina vēl vairāk nekā labs šampanietis.

Interesanti, ka gluži negaidīti klausītāju pulkam pievienojās arī Lauku atbalsta dienesta Kontroles departamenta Pirmsmaksājumu fiziskās kontroles vadītāja vietniece Gunta Bente, kas bija negaidīti ieradusies mūspusē, lai pārbaudītu, cik mērķtiecīgi mācību organizēšanai tiek izmantoti Eiropas Savienības subsidētie līdzekļi. Ar redzēto viņa palika apmierināta.