Kurzemes Vārds

19:20 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Par halles aizdedzināšanu – sods

Liepājas tiesā tiesneša Joza Darģa vadībā izskatīja krimināllietu par Aizputes sporta halles nodedzināšanu. Liepājas rajona prokuratūra Jānim Voldemāram Rūtiņam uzrādīja apsūdzību par mantas iznīcināšanu un bojāšanu aiz neuzmanības J.V.Rūtiņam piespriests nosacīts brīvības atņemšanas sods uz vienu gadu ar pārbaudes laiku uz gadu. No Rūtiņa jāpiedzen 26 066 lati par labu SIA "Lejaskurzemes sports". Spriedums ir stājies likumīgā spēkā. Rūtiņš, pārkāpjot ugunsdrošības noteikumus, pagājušā gada oktobrī bija labojis Aizputes sporta halles jumtu, sildot jumta segumu ar atklātu liesmu, kā rezultātā izcēlās ugunsgrēks.

Nelegālā alkohola biznesmeņi nerimstas
Ita Cērmane

Kaut arī likumsargi regulāri kontrolē nelegālā alkohola rūpala turētājus un soda likuma neievērotājus, nelegālais bizness joprojām plaukst. Februārī atklātas gan kandžas tecinātavas, gan aizturēti tautas nodzirdītāji. Pieķerti pat veikalnieki, kuri neievēro alkohola aprites likumu.
Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute informēja, ka februārī Pašvaldības policijas darbinieki apsekojuši 34 adreses, par kurām bija aizdomas, ka tiek realizēts nelegālais alkohols. Pārkāpumi konstatēti 18 gadījumos.
1.februārī garāžu kooperatīvā "Sever 77" policisti izņēma 25 litrus nelegālā alkohola, ko tur realizēšanai glabāja Andrejs M. (dzimis 1942.gadā). 3.februārī Kuršu ielā 21 Vaļa A. (1963) glabāja 1,5 litrus nelegālā alkohola. 9.februārī Ludviķa ielā 23 Gaļinas K. (1959) dzīvoklī atsavināja 2 litrus kandžas. 14.februārī Kaktu ielā 5 Līgai H. (1966) konfiscēti 5 litri nelegālās dziras.
3.februārī Bārtas ielā 10 Laimdotai E. (1950) likumsargi atsavināja 1,5 litrus nelegālā alkohola, bet jau 20.februārī šī dāma iekrita atkal – šoreiz likumsargi Laimdotai konfiscēja 21,65 litrus velna dziras. 23.februārī Andželas A. (1975) dzīvesvietā policijas darbinieki konfiscēja 15 litrus krūmu ruma. Visos gadījumos policija uzsākusi administratīvo lietvedību par nelegālā alkohola uzglabāšanu un realizāciju.
Sastādīti arī pieci protokoli par nelegālā alkohola iegādāšanos. 3.februārī Bārtas ielā 10 pie Laimdotas 0,2 litrus ļergas pirka Zigurds M. (1959), bet Nikolajs S. (1946) iegādājās 0,5 litrus nelegālā alkohola. 9.februārī Ludviķa ielā 23 protokols par velna dziras iegādāšanos sastādīts Simonam D. (1956), 14.februārī Kaktu ielā 5 – Aldim G. (1959), bet 23.februārī Lazaretes ielā 2 – Romānam S. (1979).
Likvidēta arī vērienīga nelegālā alkohola ražotne. "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 23.februārī Medzes pagasta Tāšos, privātmājā "Bērzi", Ekonomikas policija sadarbībā ar Liepājas Pašvaldības policijas darbiniekiem atklāja nelegālā alkohola ražotni, kurā atradās 205 litri nelegālā alkohola, 4500 litri brāgas, kā arī kandžas tecināšanai izmantotā aparatūra.
Likumu ar līkumu mēģinājuši apiet arī veikalnieki. Februārī apsekoti 19 veikali, un vairākos gadījumos konstatēti pārkāpumi. Par alkohola tirdzniecību pēc pulksten 22 sastādīti trīs protokoli: 11.februārī – degvielas uzpildes stacijā "Dīzelis", Kapsētas ielā 24/26, pārdevējs Dmitrijs P. (1980) pārdeva alkoholiskos dzērienus, 22.februārī SIA "Saime", Klaipēdas ielā 114, to darīja pārdevējs Elvins A. (1982), bet 27.februārī par šādu pārkāpumu pieķerts veikala "Ozols", Ganību ielā 37, pārdevējs Viktors H. (1966).

Zeltlietu saimnieks vēl var pieteikties

Pagājušā gada septembrī namā Kuģinieku ielā atrasto zeltlietu saimnieks joprojām nav pieteicies. Kā atzina Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Plinga, martā beidzas pusgadu ilgais termiņš, kad var pieteikties juvelierizstrādājumu likumiskais īpašnieks. Ja neviens nebūs pieteicies, policija vērtslietas nodos Valsts ieņēmumu dienesta Kurzemes reģionālajai daļai.
Vispirms tiks veikta juvelierizstrādājumu novērtēšana, tad lems par valstij piekritīgās mantas realizāciju vai nodošanu otrreizējai pārstrādei. Ministru kabineta noteikumi paredz, ka 25 procenti no atraduma vērtības pienākas atradējam.
Zeltlietas pērn septembrī neapdzīvotā mājā Kuģinieku ielā atrada 13 gadu vecs pusaudzis. Atradums bija ievērības cienīgs – zelta gredzeni un ķēdītes 154 gramu kopsvarā: astoņi laulību gredzeni ar iniciāļiem, iegravētiem gadskaitļiem, vairākas zelta ķēdītes, viena apjomīga zelta ķēde un četri gredzeni bez dārgakmeņiem, zelta pulksteņa ietvars un auskars. Zeltlietas bija ietītas laikraksta fragmentā, kas datēts pagājušajā gadsimta 40.gados.

Lāsteku audzētājiem būs jāmaksā sods
Ita Cērmane

Dienas kļūst garākas, un saulīte sāk sildīt – jūtams, ka tuvojas pavasaris. Par to vēsta arī lāstekas, kas veidojas pažobelēs. Taču šis pavasara vēstnesis ir gana bīstams, un Pašvaldības policija skatās, lai netiktu apdraudēti liepājnieki un pilsētas viesi.
Kā informēja Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, februārī likumsargi konstatējuši 53 pārkāpumus par ēku, būvju vai žogu neuzturēšanu kārtībā: nesakopta teritorija un zemes gabals – pieci pārkāpumi; no sniega nenotīrīta ietve – 39 pārkāpumi; joprojām kopš rudens nenogrābtas lapas – divi pārkāpumi; ietve nav nokaisīta ar smiltīm – pieci pārkāpumi; nesakārtots žogs – viens pārkāpums; izveidota nesankcionēta gružu izgāztuve – viens pārkāpums.
Jumti un pažobeles mūsu pilsētā līdz šim bijuši kārtībā – saistībā ar sniegu uz jumtiem un lāstekām, kas var uzkrist uz galvas, pagaidām pārkāpumi nav konstatēti. Bet likumsargi tam pievērsīs pastiprinātu uzmanību, pavasarim nākot tuvāk.
Noteikumi par pagalmu, zālienu, ietvju un brauktuvju netīrīšanu uzliek naudassodu no 5 līdz 20 latiem. Par ēku, būvju vai žogu neuzturēšanu kārtībā, radot draudus cilvēku dzīvībai un veselībai, uzliek naudassodu no 20 līdz 50 latiem. Par ēku un būvju jumtu, karnīžu, notekcauruļu neattīrīšanu no gružiem, sniega, ledus un lāstekām vietās, kur tas var apdraudēt cilvēku dzīvību un veselību, uzliek naudassodu no 30 līdz 50 latiem. Bet par ēku un būvju jumtu, karnīžu, notekcauruļu attīrīšanu no gružiem, sniega, nogāžot gružus, sniegu un ledu uz ietvēm, ielām vai pagalmiem, ja netiek atbilstoši nožogotas bīstamās vietas vai veikti citi atbilstoši drošības pasākumi, soda ar 50 latiem.