Kurzemes Vārds

20:07 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Cīkstoņiem godalgas Lietuvā
Miks Kuncītis

Liepājas Kompleksās sporta skolas cīkstoņi Visaginas pilsētā Lietuvā startējuši starptautiskajā turnīrā grieķu–romiešu cīņā, kurā piedalījās jaunie censoņi no Lietuvas, Krievijas un Latvijas. Mūsu sportistiem šajās sacensībās izdevās izcīnīt divu kalumu godalgas.
Liepājnieku treneris Viktors Livdāns informēja, ka vislabāk no mūsu jaunajiem cīkstoņiem veicās Alvim Zabītim (līdz 38 kg), kurš sacensībās zaudēja tikai vienā no piecām cīņām un izcīnīja sudraba medaļu, piekāpjoties Lietuvas sportistam. Vēl no Liepājas sportistiem godalgoto vidū iekļuva Kristaps Kalnakārklis (līdz 69 kg), kurš trīs cīņās no paklāja nokāpa kā uzvarētājs, bet izšķirošajā duelī Kalnakārklis atzina Daugavpils cīkstoņa pārākumu. Ne tik veiksmīgi šajos mačos startēt izdevās Jānim Rēriham, kas turnīrā startēja apslimis un zaudēja abās no aizvadītajām cīņām.
Livdāns pēc sacensībām pauda, ka turnīrs bijis ļoti vērtīgs, jo pavisam mačos piedalījušies 150 sportisti un katrā svara kategorijā bijuši vismaz divdesmit jauno censoņu. Vēl Livdāns piebilda, ka Lietuvā ļoti strauji attīstās šis sporta veids un kļūst arvien populārāks jauniešu vidū, tādēļ treneriem ir lielāka iespēja atlasīt tieši labākos cīkstoņus.
Nākamās sacensības mūsu cīkstoņiem paredzētas 24.martā Polijā, kur notiks šās valsts atklātais čempionāts.

Panākumi arī mākslas vingrotājām
Andris Sudmalis

Februārī labus rezultātus vairākās sacensībās uzrādīja ne tikai mūsu pilsētas sporta, bet arī mākslas vingrotājas.
Rīgas atklātajā čempionātā lielisku sniegumu demonstrēja Marina Kisluhina, izcīnot pārliecinošu uzvaru un Rīgas čempiones titulu.
Savukārt februāra pēdējā svētdienā, Liepājas 7.vidusskolas sporta zālē norisinājās Liepājas atklātās meistarsacīkstes mākslas vingrošanā, kurās piedalījās vingrotājas no Liepājas, Tukuma un Ķekavas. Junioru sporta klasē visas godalgotās vietas ieņēma Liepājas vingrošanas skolas audzēknes. Uzvaru izcīnīja Aļina Gundarina, 2.vietā Kristīne Kaņevska, 3.vietā Ksenija Neņuka.
Arī jaunatnes sporta klasē uz pjedestāla kāpa tikai liepājnieces – 1.vietā Diāna Bolšonkova, 2.vietā Sofija Ņikitina, 3.vietā Elīna Ņikerina. 3.sporta klases ieskaitē mūsu vingrotājas ieņēma pirmās divas vietas, uzvaru izcīnīja Angelīna Ruibe, 2.vietā Veronika Nikolajeva, un arī 2.sporta klases grupā uzvaru izcīnīja mūsu vingrošanas skolas audzēkne – Jūlija Paulauskaite.

"Liepājas papīram" zaudējums mača izskaņā
Miks Kuncītis

Kārtējo spēli Latvijas Basketbola amatieru līgā aizvadījuši BS "Liepājas papīrs" basketbolisti, kas izbraukumā mērojās spēkiem ar citu Kurzemes komandu "Ventbunkers" no Ventspils un diemžēl piedzīvoja zaudējumu ar 76:82 (12:19, 30:14, 19:21, 15:28).
Mūsējiem šajā izbraukuma mačā nevarēja palīdzēt pamatsastāva spēlētājs Ainārs Tomašs, Mārtiņš Provizors un Mārtiņš Porziņģis, tādēļ "Liepājas papīra" rezervistu soliņš nebija sevišķi garš. Taču arī mājiniekiem bija problēmas ar komandas komplektāciju, jo uz šo cīņu nebija pieteikts viņu vienības rezultatīvākais basketbolists Dāvis Delveris.
"Liepājas papīra" treneris Rihards Krasovskis informēja, ka cīņu Ventspilī liepājnieki iesākuši visai miegaini un tas atspoguļojies arī rezultātā – pirmās ceturtdaļas vidū mūsējie bija nonākuši zaudētāju lomā pat ar mīnus 12. Šāds pavērsiens vēju pilsētas basketbolistus saniknoja un jau nākamo desmit minūšu laikā ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet arī izvirzījās vadībā – 42:33. Šāda punktu starpība rezultātā svārstījās līdz mača pēdējām minūtēm, kad mājiniekiem ne bez tiesnešu iejaukšanās izdevās situāciju mainīt. Dramatiski notikumi laukumā risinājās spēles pēdējā minūtē, kad vadībā ar divu punktu pārsvaru jau bija nonākuši ventiņi un neilgi pēc tam liepājnieki nopelnīja divas tehniskās piezīmes, kas arī izšķīra mača likteni.
Krasovskis pēc spēles atzina, ka šajā mačā liepājniekus iegāza neveiksmīgais cīņas ievads un vājā metienu precizitāte no pustālās distances.
Nākamo maču liepājnieki aizvadīs 11.martā, kad savā laukumā tiksies ar BK "SCO/Reinis" basketbolistiem.