Kurzemes Vārds

20:39 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 2. martā

1926.

\ Lavīze Vītiņa nolamājusi Ievu Freibergu par zagli un bez tam piedraudējusi: "…es aiziešu savām kājām, bet tu bez galvas iziesi no mūsu nama." Freiberga Vītiņu iesūdz Miertiesā, kura piespriež vainīgajai 25 latus vai 5 dienas arestā par draudēšanu un par aizskaršanu ar vārdiem - 30 latus vai 1 nedēļu arestā. Abus sodus apvieno vienā. Vītiņa iesniedz apelācijas sūdzību. Miertiesnesis spriedumu par draudēšanu atceļ, bet par aizskaršanu ar vārdiem 30 latu lielais sods (1 nedēļa arestā) tiek apstiprināts.
\ Pagājušajā gadā prefektūra Liepājā reģistrējusi 3158 velosipēdus. 1924.gada dati ir šādi: 2117 velosipēdu, 92 automobiļi, 251 smagais ormanis, 78 vieglie ormaņi, 93 rokas ratiņi.
\ Liepājā nodibinājusies kāda akciju sabiedrība. Tā Uliha ielā 22 gatavojas atvērt gumijas vulkanizācijas fabriku. Līdz šim Liepājā šādas fabrikas nav bijis. Tās īpašnieki iepazinušies ar līdzīgu uzņēmumu darbu ārzemēs. Tur pat iepirktas arī nepieciešamās iekārtas, kuras drīz vien pienāks Liepājā: "Ievērojot straujo automobiļu satiksmes attīstīšanos, ceram, ka jaunai iestādei darba netrūks."

1936.

\ Ap pulksten 9 iepretim Miķeļa ielai ostas valdes priekšnieks kapteinis J.Smiltnieks, nākot uz darbu, sastop kādu pusmūža vīrieti. Viņš, priekšnieku pasveicinājis, nokāpj pa kāpnēm ostas piestātnē un ielec ostā. Kādu brīdi vatenis viņu notur virs ūdens. Palīgā piesteidzas Gustavs Mackevičs un Rūdolfs Nikovskis, kuri atraisa tuvumā esošo laivu un piebrauc pie slīkstošajā vīrieša, kurš lūdz… iespēju noslīkt. Ar pūlēm viņu izdodas izvilkt no ūdens un nogādāt muitas dārza sarga mājā pie karstas krāsns. Pēc tam - mājās pie sievas. Pašnāvnieks ir kāds jūrnieks, kuru piemeklējis nervu sabrukums.

1946.

\ Sarkanā Krusta rīkotajā šefības koncertā uzstājušies pilsētas teātra mākslinieki - mecosoprāns Herta Štrause, baritons Miķelis Fišers un vijolnieks Leopolds Siksna. Kā raksta vērtētājs, visā visumā tas bija viens no labākajiem muzikāli vokāliem vakariem mūsu pilsētā kā stila, tā izpildījuma kvalitātes ziņā.