Kurzemes Vārds

21:12 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Sievietēm būs interesantas tikšanās un nodarbības
Viktors Ulberts

Tikšanās ar psiholoģijas žurnāla veidotājiem, randiņš ar sarunu šova "Aina" veidotāju grupu, radošā nometne sievietēm ar daudzu sabiedrībā pazīstamu cilvēku piedalīšanos – to paredz Liepājas rajona Pieaugušo izglītības centra projektu konkursā atbalstu guvušais Cīravas pašvaldības projekts "Sarunu klubs sievietēm "Nāc kopā ar mums!""
Atbalstu guvušo projektu izstrādājusi darba grupa – Anita Tuleiko, Vita Valdmane un Aija Brūna. "Projekts sevī ietver vairākas vajadzīgas un interesantas tikšanās, iespēju iegūt zināšanas saskarsmes psiholoģijā, attiecību veidošanā ģimenē, stila un lietišķās etiķetes jautājumos," pastāstīja A.Tuleiko. Projekts ilgs piecus mēnešus un beigsies ar divu dienu radošo nometni Ziemupē.
Pirmā tikšanās paredzēta 31.martā pulksten 18 Cīravas pagasta bibliotēkas zālē, kad uz kopīgām sarunām aicinās psiholoģijas žurnāla "Sarunas par to" radošā grupa, kā arī iecienītā aktrise un astroloģe Akvelīna Līvmane. Vakara dalībnieču labo noskaņu papildinās mākslinieces Guntas Ruicēnas gleznu izstāde.
Otra saruna paredzēta 21.aprīlī pulksten 19. Sarunu klubā viesosies Iļģuciema sieviešu cietuma kapelāne Rudīte Losāne.
Savukārt maijā vēlēšanos tikties ar cīravniecēm ir izteikusi TV3 sarunu šova "Aina" radošā grupa kopā ar šova spilgtāko personību un vadītāju Ainu Poišu. Tikšanās paredzēta 27.maijā pulksten 13 Cīravas Kultūras namā. Interesentiem būs iespēja iepazīties ar populārā raidījuma tapšanas aizkulisēm, tikties ar dziedātāju Zani Dombrovsku, vērot Ineses Ziņģītes veselības vingrinājumu demonstrējumus un parunāt ar pašu Ainu.
Projekta nobeigums paredzēts jūlijā, kā radoša vasaras nometne sievietēm. Nometnes programma pagaidām netiek atklāta, lai saglabātu intrigu. "Paredzamas daudzas interesantas nodarbības ar Latvijā pazīstamu personību piedalīšanos," piebilst A.Tuleiko.
Projektā iespējams piedalīties arī kaimiņu pagastu sievietēm. Sīkāku informāciju var saņemt, piezvanot uz Cīravas bibliotēku pa tālruni 3449976.

Izbaudīs beidzamos bļitkošanas priekus

12.martā pulksten astoņos Vērgalē sāksies zemledus makšķerēšanas sacensības. Tās atkārtoti tiek rīkotas tāpēc, ka iepriekš bijusi liela atsaucība un interese par šīm sacensībām pieaug, pastāstīja sacensību organizētājs Aivars Sprudzāns.
Iepriekšējās sacensībās februārī piedalījās 13 komandas ar 52 dalībniekiem, kas pa visiem kopā saķēra 98 kilogramus zivju. A.Sprudzāns stāsta, ka arī šajā reizē noteikumi būs tādi paši – katrā komandā pa četriem cilvēkiem, dalības maksa no komandas – latu. Tiks apbalvotas trīs labākās komandas un trīs veiksmīgākie makšķernieki individuālajā vērtējumā.
Komandas jau sākušas pieteikties, un interesi izrādījuši arī rīdznieki. A.Sprudzāns aicina, ka iepriekšējā pieteikšanās būtu vēlama, kaut vai tādēļ, lai zinātu, cik vīriem zivju zupa jāvāra. To var izdarīt, piezvanot viņam pa tālruni 6393092, vēlams līdz 4.martam.

Durbē lauksaimnieki turpina pulcēties

Kā "Kurzemes Vārdu" informē Durbes novada lauksaimniecības konsultante Maija Lankupa, arī martā lauksaimnieki turpina pulcēties Kultūras namā. 3.martā pulksten 11 apmācību cikla "... un dzīvam dzīvu dot" pēdējā nodarbība notiks bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kas šoreiz tiksies ar sabiedrības "Bioefekts" speciālistiem, kuri solījuši ierasties ne tikai ar priekšlasījumiem, bet piedāvāšot arī savu produkciju. Savukārt Lauku atbalsta dienesta darbinieks Bruno Herbsts stāstīšot par zemes īpašnieku pieļautajām un raksturīgākajām kļūdām, piesakoties vienotās platības maksājumiem, kā arī sniegšot jaunāko informāciju, kas saņemta Dienvidkurzemes Reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē.
Bet 7.martā pulksten 10 no zemniekiem pērnā gada saimnieciskās darbības deklarācijas pieņemt Durbes Kultūras namā ieradīsies Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki. Viņi sniegs arī priekšlasījumu par jaunumiem nodokļu sistēmā.