Kurzemes Vārds

18:32 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Atceras pirmo komercķīlu

Astoņos pastāvēšanas gados Uzņēmumu reģistrs reģistrējis 78 467 komercķīlas, un kopējā prasījumu summa sasniedz 29,02 miljardus latu. Kā atgādina UR sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Grikmane, pirmā komercķīla tika reģistrēta 1998.gada 9.martā. Ķīlas devējs bija SIA "Liepājas Kuģu remonta rūpnīca", bet ņēmējs akciju sabiedrība "Trasta komercbanka". Ķīlas nodrošinātā prasījuma summa bija 532 200 latu. Šī komercķīla tika dzēsta 2002.gada 6.martā. Tagad visvairāk komercķīlu tiek reģistrētas Rīgā, Valmierā, Saldū un Ventspilī. Līdz šim novērota tendence, ka fiziskas personas visbiežāk ieķīlā transporta līdzekļus un kapitāla daļas, savukārt juridiskas personas – tos priekšmetus, kas nepieciešami uzņēmējdarbības veikšanai, kā arī savas firmas aktīvus.

Par kultūras projektu pieteikumu sagatavošanu

Pirmdien, 6. martā, notiks seminārs par projektu pieteikumu sagatavošanu Kultūras pārvaldes rīkotajam kultūras projektu konkursam. Seminārs notiks pulksten 15 Latviešu biedrības kamerzālē. Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde konkursu par līdzfinansējumu kultūras projektiem izsludina trīs reizes gadā. Projektiem, kuru norise plānota laikā no šā gada aprīļa līdz augustam ieskaitot, pieteikumus pieņem no 6. līdz 31. martam Kultūras pārvaldē Liepājā, Rožu ielā 6, 115. kabinetā. Tālrunis uzziņām: 34 04779.

Kā dabūt naudu no ES?

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš Rīgā piedalījās Latvijas Lielo pilsētu asociācijas sēdē, kur LLPA dalībniekiem bija tikšanās ar LR finanšu ministru Oskaru Spurdziņu. Sanāksme pārrunāja jautājumus par efektīvu Eiropas Savienības struktūrfondu apgūšanu un lielo pilsētu iespējām piedalīties ES struktūrfondu apguves shēmas plānošanā.

Amerikāņu kino klasika bibliotēkā

Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā ASV informācijas centrs turpina iesāktos informatīvi izglītojošos video filmu seansus ciklā "Amerikāņu kino klasika". Tāds kino žanrs kā vesterns dēvējams par visamerikāniskāko, kam izpētes objekts bija Amerikas vēsture, jo šī žanra ziedu laiki bija 20.gadsimta 30. – 50.gadi. Martā katras nedēļas trešdienā interesenti tiek aicināti apmeklēt filmas, kuras ieguvušas Academy Award nominācijas, savukārt tādiem ievērojamiem aktieriem kā Pols Ņūmens un Roberts Redfords nodrošināja vesterna varoņa slavu. Bez tam filmu teksti būs labs palīgs angļu valodas apguvei.

Pieminēs pulkvedi Oskaru Kalpaku

Daudzviet Latvijā notiek brīvības cīņu un pulkveža Oskara Kalpaka piemiņai rīkoti atceres pasākumi, lai godinātu Latvijas karavīrus un viņu drosmi cīnīties pret milzīgu pārspēku. Pirmdien pulksten 16 O.Kalpakam veltīts piemiņas pasākums, ko organizē Liepājas nacionāli patriotiskās organizācijas, notiks arī mūsu pilsētā – Ziemeļu kapos pie pulkveža pirmās atdusas vietas. Jāpiezīmē, ka 6.martā vairāki liepājnieki kopā ar valsts un pašvaldību amatpersonām, Nacionālo bruņoto spēku, Aizsardzības ministrijas pārstāvjiem u.c. piedalīsies piemiņas pasākumos Saldus rajona Zirņu pamatskolā un Zirņu pagasta "Airītēs". 1919.gada sākumā pulkvedis O.Kalpaks izveidoja Latvijas bruņoto spēku pirmās vienības. Brīvības cīņās tika nosargāta tā laika Latvijas pagaidu valdība un aizsāktas Latvijas atbrīvošanas cīņas. 1919.gada 6.martā Skrundas – Saldus ceļa apkaimē "pārpratuma" dēļ notika kauja starp tā brīža sabiedrotajiem – vācu un latviešu daļām, kurā gāja bojā vairāki Latvijas armijas virsnieki un kareivji, arī bataljona komandieris pulkvedis Oskars Kalpaks.

Sākas vīriešu veselības gads

Latvijā nav izveidojusies tradīcija, ka vīrietim, sasniedzot noteiktu vecumu, reizi gadā jādodas uz profilaktisku pārbaudi pie urologa. Tomēr šādas regulāras vizītes ievērojami samazinātu dažādu uroloģisku slimību, arī erekcijas grūtību un prostatas ļaundabīgā audzēja attīstību – tā uzskata Latvijas urologi un citi medicīnas speciālisti. Tāpēc ar martu līdz pat gada beigām 40 urologi visā Latvijā paudīs atbalstu projektam "Vīrieša veselības gads", pielīmējot pie sava kabineta durvīm emblēmu ar projekta devīzi "Galvu augšā!". Šajā projektā iesaistījušies arī mūsu pilsētas urologi Dzintra Auzniece un Aleksandrs Plužņikovs. Projekts iecerēts kā informatīvi izglītojošu aktivitāšu virkne desmit mēnešu garumā. Tā mērķi ir palielināt informētības līmeni par seksuālās veselības aspektiem, veicināt apziņu par iespējām risināt seksuālās problēmas un mudināt vīriešus regulāri doties uz profilaktiskām pārbaudēm pie urologa, laikus veikt slimību diagnostiku un risināt sasāpējušus veselības traucējumus.

Atbalsta 13 projektus

Pilsētas pašvaldības un Izglītības pārvaldes "Izglītības projektu konkursa" 1. kārtā bija iesniegti 22 izglītības projekti. No tiem finansiālu atbalstu saņēmuši 13 par kopējo summu 4094,05 lati. Projekti tiks īstenoti no 2.marta līdz 30.aprīlim, to uzraudzību veiks Izglītības pārvaldes speciālisti.