Kurzemes Vārds

10:30 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Sniegs apgrūtina braukšanu
Ita Cērmane

Sestdien un svētdien putenis apgrūtināja braukšanu arī Liepājas pusē. Sniegotās brauktuves dēļ notika vairāki negadījumi. Savukārt ugunsdzēsējiem nācās steigt palīgā kupenā iestrigušiem auto.
Svētdien daudzviet uz Latvijas ceļiem bija apgrūtināti braukšanas apstākļi, vēsta "Latvijas valsts ceļu" operatīvā informācija. Apgrūtināta braukšana bija arī mūspusē – pa Liepājas šoseju no Anneniekiem līdz Skrundai, kā arī pa Liepājas – Rucavas ceļu. Pa pirmās un otrās šķiras ceļiem apgrūtināta braukšana bija visā mūsu rajonā.
Liepājā sniegotā ceļa dēļ notika avārija, kurā cieta cilvēki. Negadījums notika 5.martā ap pulksten 12 Pulvera ielā. 1984. gadā dzimis jaunietis ar automašīnu "Subaru Impreza", neizvēloties sniegotajai brauktuvei piemērotu braukšanas ātrumu, netika galā ar spēkrata vadību un, nobraucis no ielas braucamās daļas, ietriecās dzelzceļa luksoforā. Pēc avārijas Liepājas pilsētas Centrālajā slimnīcā ar dažādām traumām nogādāts gan pats 21 gadu vecais automašīnas vadītājs, gan arī pasažiere – 1987. gadā dzimusi meitene. Savukārt policija uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 260.panta – par satiksmes noteikumu un transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, informēja Liepājas PRPP preses sekretāre Egita Plinga.
Savukārt ugunsdzēsējiem nācās steigt palīgā, lai uz braucamās daļas atpakaļ dabūtu sniegā ieslīdējušu auto. Sestdien Karostā, Katedrāles ielas galā, sniegā bija iestridzis mikroautobuss. Ar vinčas palīdzību glābēji to izvilka no sniega.
Sinoptiķi brīdina, ka arī šodien gaidāms īslaicīgs sniegs, tāpēc atsevišķos posmos ceļi būs slideni un autovadītājiem jābūt ļoti uzmanīgiem.

Uguns prasa dzīvību

Aizvadītās nedēļas nogalē briesmu darbus pastrādājis sarkanais gailis – ugunsdzēsēji divu dienu laikā saņēma vairāk izsaukumu nekā aizvadīto divu nedēļu laikā kopumā. Turklāt viena no ugunsnelaimēm prasīja cilvēka dzīvību.
Naktī uz sestdienu dažas minūtes pēc pusnakts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki saņēma izsaukumu uz Grobiņu. Ugunsgrēks bija izcēlies Lielā ielā 68 – vienā no pašvaldībai piederošās divstāvu mājas pirmā stāva dzīvokļiem dega siena, grīda un dīvāns. Lai arī ugunsgrēks nebija plašs – liesmas bija pārņēmušas tikai pāris kvadrātmetru, tas paņēma cilvēka dzīvību. Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Plinga, ugunsgrēkā gāja bojā 54 gadus vecais Ilgvars. Speciālisti norāda, ka traģiskās ugunsnelaimes iemesls bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni. No krāsns izkritušas ogles, un izcēlies ugunsgrēks.
4.martā pulksten 11.15 VUGD Liepājas brigādes darbinieki saņēma palīgā saucienu no Kviešu ielu 50. Ugunsgrēks šoreiz bija izcēlies vienstāva privātmājā – dega jumta pārsegums 24 kvadrātmetru platībā un siena 5 kvadrātmetru platībā. Te sarkanajam gailim iemitināties bija ļāvis bojāts dūmvads.
Nepagāja ne divas stundas, kad glābēji saņēma nākamo izsaukumu. Pulksten 13.55 ugunsgrēks biba izcēlies Raiņa ielā 5. Namu pārvaldei "Jaunliepāja" piederošajā vienstāva mājā vienā no dzīvokļiem virtuvē dega atkritumi 9 kvadrātmetru platībā. VUGD darbinieki skaidro, ka šoreiz ugunsnelaimes iemesls – iedzīvotāju neuzmanīga rīcība ar uguni.
Pēc pusstundas – pulksten 14.35 – palīgā sauciens atskanēja no Zivju ielas 14. Blakus namam dega atkritumi, un liesmas bija pārsviedušās arī uz ēkas sienu. Arī šajā gadījumā ugunsgrēka izcelšanās iemesls bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni.
Savukārt pulksten 21.23 saņemts izsaukums uz Aizputi. Kalvenes un Upes ielas krustojumā bija aizdegusies automašīna. VUGD speciālisti skaidro, ka ugunsnelaimes iemesls bijis īssavienojums.

Applaucējas divus gadus vecs bērns

4.martā pulksten 11 Liepājas pilsētas Centrālajā slimnīcā tika nogādāts mazulis, kurš bija applaucējies ar vārošu ūdeni. Kā informēja Liepājas PRPP preses sekretāre Egita Plinga, mazulis slimnīcā nogādāts no O.Kalpaka ielas 103. Divus gadus vecais puisītis bija uzgāzis sev virsū tējkannu ar karsto šķidrumu.

Vienaudži atņem telefonu

3.martā autobusu pieturā Kuršu laukumā kādam pusaudzim izcēlās konflikts ar vienaudžiem, informēja Liepājas PRPP preses sekretāre Egita Plinga. Pie 10 gadu vecā zēna piegājuši vairāki vienaudži, kuri mēģinājuši izraisīt strīdu. Notikusi arī grūstīšanās, pēc tam pusaudzis konstatējis, ka pazudis viņa mobilais telefons "Nokia". Zēns pēc palīdzības vērsies policijā. Likumsargi nu meklē gan agresīvos vienaudžus, gan pazudušo tālruni.